PDA

Pogledaj punu verziju : Tarantule i menjanje navika



Aginor
12.06.14., 05:49
Ovim bih započeo jednu novu temu i ujedno bih voleo da znam par stvari.

Naime, pročitao sam na mnogo mesta da tarantulama baš smeta nikotin, i dim uopšte. Ja imam 2 slinga tako da im verovatno još više smeta nego odraslima. Problem je što imam običaj da baš zadimim u sobi, i nikada nisam obraćao pažnju na to do sada. Počeo sam da purnjam na prozoru, u drugim sobama, da provetravam itd. Može se reći da čak i manje pušim od kada sam uzeo tarantule.

Druga stvar, smeta li im dezodorans, freon, bilo šta od toga? Pošto ga obično prskam u sobi u kojoj su, mada sam i to prestao da radim u sobi za svaki slučaj.

Prskanje komaraca? Da zatvaram prozor kada vidim da se prskaju komarci napolju pošto su na metar od prozora?

Glasna muzika? Imam baš jako pojačalo i zvučnike, ume baš da se trese sve. Da li im to TOLIKO smeta i stresira ih?

Pretpostavljam da dezinsekcija kada su tarantule u kući ne dolazi u obzir, i narednih par dana po dezinsekciji.

I poslednja stvar, stan mi je na jako zeznutoj poziciji i kupi se mnogo prašine po kući, čak nekad i na kutiji na kojoj su tarantule. Trudim se da redovno brišem i usisavam, ali se opet previše skuplja. Smeta li im taj zagušljiv, prašnjav vazduh, iako imaju dobru ventilaciju na kutiji?

Ako ste vi promenili neke navike zbog tarantula recite koje, i dodajte ako mislite da im još nešto smeta. (:

GaMeR
12.06.14., 16:41
Tarantule nemaju toliko razvijena pluca kao i ljudi pa im svakako smeta dim od cigarete ( smeta i ljudima samo sto to ne primecuju :D )! Za dezodorans nisam siguran ali mislim da im takodje smeta, a sto moras da prskas dezodorans po sobi :P Za komarce se 'verovatno' koristi neki insekticid sto takodje smeta i paucima pa ti preporucujem da zatvaras prozor! Takodje sve vibracije smetaju i stresiraju tarantulu, a ti ako bas moras da glasno slusas muziku prenesi tarantule u drugoj sobi, bar sam ja tako radio :P
Za prasinu ne znam sta da ti kazem, mozda da stavis neki papir preko terarijuma pa ce prasina da pada na taj papir umesto na ventilacijske rupice, mada tarantule koriste veoma malo vazduha za disanje pa ne verujem da ce previse da im smeta :)

hey-ho
13.06.14., 02:02
1. Nije da im jako smeta dim ali je svakako bolje ako ga nema, i dobro je što si smanjio pušenje zbog paukova :)
2. Dezodorans ne bi trebalo da im smeta ako ga prskaš u drugom kraju prostorije, tako ja radim i nema problema.
3. Ne bi smeo da smeta paucima taj otrov za komarce ali bolje da prozor držiš zatvoren tih par dana.
4. Muzika pravi vibracije i to je ono što im smeta. Stavi čašu vode pored kutija sa paukovima i dobro pogledaj da li se trese površina vode kad pojačaš muziku pa ako je skroz mirna onda nemaš brige.
5. Da, dezinsekciju je najbolje da izbegneš osim ako je baš nužna i je u tom slučaju ne bih vraćao pauke u istu prostoriju bar narednih mesec dana.
6. Prašina im nikako ne smeta.