PDA

Pogledaj punu verziju : Presvlacenje parahybana-e



GaMeR
23.06.14., 13:22
Pozdrav ljudi, kako ste? :)
Moja Lasiodora parahybana konacno odlucila da se presvuce posle vise meseci blejanja u prazno.
Ogromna je, ima oko 20cm i vise. Nego bas je gledam pre par sati, helicerama 'cisti' noge, uhvati nogu pa onda kao zvace i pusti pa onda hvata drugu... Kad je noge na jednoj strani zavrsila, okrenula se na drugu onda opet sve iz pocetka nego na prednjim nogama ( nisam video da li su pedipalpe u pitanju, jer su joj sve noge bile zbijene pa se tesko videlo ) sam video nesto nalik kukicama kod muzjaka, medjutim ima neke kao loptice ali kukice nisam video i izvukao sam kosuljicu da pogledam kojeg je pola jer me stvarno zanimalo...
I krenem ja tako da 'ceprkam' po onako unakazenoj kosuljici i vidim ispada nesto kao prasina, prvo sta mi padne na pamet je da su to zbijene iritantne dlacice i pipnem prstom kad ono nista i ja nastavim tako da razmotavam kosuljicu.. Auuu ljudi kad je posle 5 minuta krenulo sve zivo da me svrbi, jaoo nimalo prijatan osecaj, evo jos uvek se nekako suzdrzavam od cesanja da mi ne bi usle jos vise ispod koze!!!
Pa usput da pitam koliko ce dugo ovo ludilo da traje?
P.S. Nisam uspeo da vidim kojeg je pola jer je kosuljica totalno pokidana.

ZolleRu
23.06.14., 13:28
Pozdrav, eo nije lose uzivamo sa nasim zivuljkama i tako :) Trebao si staviti rukavice kad si ceprkao po kosuljici :) Ako uspes slikaj nekako te sumnjive loptice, pa da vidimo sta je u pitanju.. Ako se popne na staklo slikaj je ventralno, ili neku raniju kosuljicu ako je ispravna :) A svrbece te ruke 2-3 dana, samo lagano isperi pod vodom, i pokusavaj da se suzdrzis od cesanja :)

GaMeR
23.06.14., 13:41
Suzdrzavam se vec 15-tak minuta i citam postove na sajtu o dlacicama, ima ih jos na kosuljici pa mogu da skinem i slikam..
A sto se tice T slikao sam je vec i vecina mi je rekla da je zenka, a cim se malo protegne slikacu je pa cu da postavim slike ovde....
Idem da se bacim na pranje ruku!

hey-ho
23.06.14., 13:50
Dlacice sa ruke ispiraj vodom i trljaj cetkom, tako ti se nece zabijati jos dublje.

GaMeR
01.07.14., 19:43
Pozdrav ljudi :) Kako me je svrab od dlacica odavno prosao ( moram da se zahvalim hey-ho za ono sa cetkom, pomoglo mi je jako ) evo nekako se setih da napisem da li mozda neko ima polno zrelu L.parahybanu? Ako se bilo ko javi dogovoricemo se, jer moj pauk i jeste muzjak a kako mu nije ostalo jos mnogo vremena zeleo bih da makar imam neke koristi od njega! Bilo ko da ima ili da poznajete nekog zamolio bih da mi posaljete podatke u PM ili ostavite ovde u komentarima :)
Pozdrav jos jednom