PDA

Pogledaj punu verziju : LED osvetljenje terarijuma



Niks
24.07.14., 11:32
Koristi li iko LED trake za osvetljenje terarijuma, koje ste uzimali, koliko svetlosti daju..?

ZolleRu
24.07.14., 11:43
Koristio sam ja plave led kod paukova, dosta jako sijaju, fino izgleda, ali sam primetio da im je jako svetlo i da beze u mrak cim ih upalim, pa sam posle nekog vremena prestao da ih stavljam u terarijume.. Ali inace lepo izgleda :)

Niks
24.07.14., 11:47
Ja sam hteo da ubacim zmijama, imam 4 ter jedan na drugom i nemam vise zivaca niti novaca za sistem osvetljenja sa neonkama jer crkavaju cesto, pa sam mislio da ubacim led osvetljenje, ali sam hteo da vidim sa nekim ko ima iskustva koliko sijalica je dovoljno da bude dobro, ali ne i previse osvetljeno..?
Po netu sto sam pregledao sad, vidim da su pretezno za tarantule koristili ljudi led rasvetu, brutalno izgleda ali su to ipak i manji terarijumi pa nemam predstavu koliko trake da uzmem za ter velicine 50*40*40

ZolleRu
24.07.14., 12:34
Pa vidi sve je to stvar ukusa koliko ces jako da ti sija a da ne smeta zivotinji koja je unutra.. Ja sam u ter 30x30 stavljao parce trake 25-30cm.. Za tvoj bi na primer bilo dovoljno 40 cm, mada to kad uzmes sam mozes da stavis koliko hoces, jer one posle svake 3 lampice imaju kontakte, tako da mozes da ih skracujes koliko hoces...

Gardon
21.12.14., 01:53
i jel neko na kraju ubacio LED,kako i koliko?

koca019
21.12.14., 19:25
zdravo,ja koristim za crvenouhe kornjace,i mogu vam reci da je odlicno osvetljenje,koristim led trake sa modulom 3528 hladno bele boje,20cm trake za akvarijum od 40l,kornjace mnogo lepo napreduju,odlicno je osvetljenje,iako je to najslabiji modul,neverovatno jako svetli,imate modul 5050 i 5730 koju su neverovatno jaki,ima i onih rgb sto mozete preko daljinskog da menjate boje,kome treba "moonlight" ili kome treba ultraljubicasta za rast bilja itd....

Gardon
21.12.14., 21:26
a kako si ih povezao,preko nekog adaptera od 12v? Uticu li na temperaturu ili je to zanemarljivo?

koca019
23.12.14., 18:52
mozes neki adapter na 12v,ali moras da pazis na amperazu,ako stavljas kratku traku ona moze od 500mA,a ako stavljas duze tipa 1m ili vise,moras bar od 1A ,1.5A i td.... a mozes i da povezes na napajanje od PC-a,a sto se tice temperature to je zanemarljivo jer se skoro uopste ne greju..

darkomarkovic21
07.01.15., 01:30
Ja takodje koristim led rasvetu za terarijume tarantula. Generalno stavljam po jedan segment (3 led lampice) po terarijumu, i na to ide adapter 12V 500mA, i to radi super. eventualno moze i adapter od 9V tada i slabije svetli traka pa deluje i lepse a i životinji manje smeta.