PDA

Pogledaj punu verziju : Pomoc A. Avicularia sling



100Ja
31.07.14., 21:29
Za prvu tarantulu sam odabrao A.Avicularia, mozda to bas i nije neka vrsta za pocetnike ali sta da radim kad mi se bas dopala, pre nego sto je nabavim hteo bih da se raspitam za neke stvari:

1.Posto je to arborealna vrsta da li mogu da je cuvam u maloj teglici visine 7cm i precnika 6,5cm dok ne poraste?

2.Koliko puta nedeljno bih trebao da joj vlazim staniste, koliko puta nedeljno da je hranim?

3.Da li ce joj trebati nesto de ce moci da se penje i krije ili to tek kada odraste?

4.Gde da joj nabavim hranu i cime da je hranim dok je mala?

Saveti i kritike dobrodosli.
Pozdrav, Milan.

hey-ho
31.07.14., 22:15
Pozdrav Milane!

1. Dok su tarantule male, sve se otprilike isto ponašaju tako da nije nužno da kutijica bude arborealnog tipa pa je ta što imaš sasvim ok.
2. Nabavi špric i iglu pa jednom nedeljno nakapaj par kapi kroz poklopac a hrani je 2 puta nedeljno.
3. Tek kada poraste, za sada je dovoljan samo treset ali ako hoćeš, možeš ubaciti manju plastičnu biljku.
4. Od prodavca kupi odmah i hranu, najbolje za početak da uzmeš stotinak tenebrija različitih veličina. Tenebrije držiš u mekinjama i povremeno daješ jabuke pa će se kolonija vremenom množiti i imaćeš uvek dostupne hrane.

Super što si se za tu vrstu odlučio, dosta je retka kod nas, uglavnom preovladavaju A. versicolor-i :)

100Ja
31.07.14., 23:08
Hvala na pomoci hey-ho, nego da pitam kako male tarantule piju vodu dali treba da im se sipa onako kao i odraslim ili ne?

hey-ho
31.07.14., 23:43
Piju sa treseta ili mreže koju ispletu tako da ti ne treba činijica sa vodom. Takođe, dosta vlage izvuku i iz plena.

Aginor
01.08.14., 03:15
Meni je prva tarantula A. versicolor sling, imam je već 3 meseca i koliko danas bi trebalo drugi put da se presvuče od kad je kod mene. (:

Vlažim joj povremeno, svaka 3-4 dana prsnem jednom po tresetu (fajtalicom), držim je u kutijici visine 4cm a prečnika 6cm i ništa joj ne fali za sada, doduše posle sledećeg presvlačenja će biti malo prevelika za to pa ću je prebaciti u nešto veće. Kao hranu koristim lateralise oko 1cm dužine tela, mada i veće lovi često. Ako ti je ipak pauk premali, možeš mu ubaciti potpuno mrtvu ili polu-mrtvu bubu na mrežu, sigurno će je pojesti.

Aginor
01.08.14., 09:38
Eto, upravo se presvukla. :D

100Ja
01.08.14., 11:18
Daj neku sliku da vidimo kako izgleda taj tvoj
:)

Aginor
01.08.14., 11:21
Trenutno ne bih smeo da ga uznemiravam pošto se tek presvukao i mreža koju je ispleo je mnogo gusta pa se iovako jedva vidi, ali kroz 3 dana ću ga verovatno prebaciti u nešto veće pa će moći i lepo da se slika. :D

Aginor
04.08.14., 14:27
Evo, najbolje što sam mogao sa ovim mojim krš mobilnim. :D

5318

100Ja
05.08.14., 01:59
Bas je cool :D