PDA

Pogledaj punu verziju : A. Australis grejanje



siki95
01.08.14., 00:00
Razmisljam da uzmem pomenutu vrstu skorpije. Pa me zanima u cemu da je cuvam dok ne poraste i kako da naguram 30 stepeni celzijusa. Da li neko ima iskustva sa ovom vrstom inace?

Hvala

Aginor
01.08.14., 11:08
Ja bih samo da te pitam da li si svestan da najveći broj smrti od škorpije dolazi upravo od ove? Ako te ubode, kroz sat-dva si gotov. Mislim, jeste ova škorpija rasprostranjena u hobiju, ali samo treba dobro da razmisliš da li si spreman na taj rizik, to ti je samo moj savet. (:

Možeš je čuvati u običnoj plastičnoj kutiji sa rupicama dok je mala, temperaturu možeš da održavaš tako što kutiju držiš na nečemu toplom. Ali može da bude i na sobnoj temperaturi, 23-4-5 stepeni, koliko ja znam.

A evo i jedne teme koja će ti pomoći:

http://www.teraristika.org/forum/showthread.php/15789-Jel-drzi-neko-A-australis-a?highlight=australis

siki95
01.08.14., 14:15
Ma jedan je zivot :D ne znam, smaraju me neopasne zivotinjice, pa reko da probam sa nesto ozbiljnijom vrstom.
Hvala detaljno sam procitao i nesto im ne idu australisi. Retko ko ima odraslog.

siki95
02.08.14., 16:03
Nabavljen A. Australis, medjutim velicina je 1 cm :D drzim ga u plasticnoj sa rupicama sa peskom naravno.
Koliko dugo mu treba da postane adult? I koliko dugo zive?
Po meni jedna od lepsih skorpija.