PDA

Pogledaj punu verziju : Heterodon Nasicus - Western Hognose Snake



Dimitrije011
02.08.14., 09:35
Zanima me da li je neko imao iskustva s ovom lepoticom, na sta posebno treba obratiti paznju...? Procitao sam sve s ovog linka http://www.thehognosesnake.co.uk/hognose_snake_care_sheet.htm ali je opet bolje da neko napise svoja iskustva.
Takodje me zanima da li ih ima kod nas i koliko kostaju.

Godfather
05.08.14., 15:15
Jok buraz, ovde nista, ja je kupujem u Budimpesti ili iz Holandije... Ne sekiraj se nista :p, zmija je predivna, specificna, minimalno otrovna, zanemarljivo, ali luda i extra u svakom pogledu. (ires reptiles.com) pogledaj na njihovom sajtu, to su holandjani, profesionalci su i moj prijatelj je od njih uzimao vec i prezadovoljan bio uvek.

nenad
05.08.14., 17:07
Povremeno ih ima i kod nas u ponudi. Meni su to super zmije. Možda ću ih čak i pariti, prošle godine sam pokušavao, ali nije išlo :( Jednostavne su za čuvanje, prete kad se uznemiravaju ali prave samo lažne napade. Može da se desi da ujedu, jer neki primerci znaju da budu halapljivi na hranu, pa se desi da ujedaju sve što se mrda. Meni se recimo mnogo puta desilo :) U suštini može gadno da se zakači, pa se malo teže skida, a poenta je da se skine što pre. U većini slučajeva nije mi ništa bilo nakon ujeda, ali nekoliko puta, kad nisam mogao po par minuta da je skinem, dešavalo se da mi otekne šaka ili čak ruka sve do lakta. Otok prođe posle nekoliko dana. Takođe sam video slike prilično gadnih ujeda nasicusa, sa velikim podlivima.

Dimitrije011
05.08.14., 17:14
@Djole Jel ces ici u oktobru u Madjarsku? Guja je vise nego zanimljiva. Ozbiljno razmisljam da mi to bude sledeci stanovnik.
@Nenad Jel i one mogu da se pripitome redovnim hendlanjem? Koja bi bila njihova cena kod nas?
Ne mogu da se setim na cijem FB profilu sam video fotku ove zmije, ugl. bila je na prodaju.

nenad
05.08.14., 18:40
Mogu da budu mirnije, najbolje je da je izvadiš rukavicom iz terarijuma a onda hendlaš bez rukavica, jer najčešće grizu dok se vade ili hrane, dakle u terarijumu.

Dimitrije011
06.08.14., 23:11
Hvala na savetu. Nadam se da cu je imati u skorije vreme.

nenad
06.08.14., 23:29
Nema na čemu, srećno :)

Dimitrije011
07.08.14., 01:27
Hvala puno :)

Godfather
08.08.14., 01:01
Svakako planiram odlazak u Hu... Krajem ovog meseca idem na Kipar pa nakon toga u Grcku, nisam tu nekih metar dana pa taman u oktobru koji dan da prozujimo po Budimpesti i obidjemo sajam. Ja je svakako uzimam, zenku jednu, samo se razmisljam da li da dam malo vise para za albino ili anaconda morf... :D

Dimitrije011
08.08.14., 03:30
E to volim da čujem. :) :) :)
Zna se, ti ženku, ja mužjaka :)
Lepo se provedi pa se javi kad se vratiš.
P.S.
morao sam da napravim temu sa care sheet-om :) :)

Godfather
08.08.14., 14:39
Video sam, super je, nema sta. Vidim da ti se bas svidja vrsta...