PDA

Pogledaj punu verziju : pobegla mi tarantula..



hondo
10.08.14., 16:04
pobegla mi tarantula parahibana velicine dresetak petnaest cm .sredjivali kucu i terarijum odneo u kotlarnicu,ujutro dosao poklopac mal otvoren a tarantule nema...u kotlarnici gomila drva za ogrev eto moje muke:(:mad:

Dule
10.08.14., 16:33
Samo polako.da je ne zgnjecis prilikom pretrage.

hondo
10.08.14., 16:38
Samo polako.da je ne zgnjecis prilikom pretrage.

e,od jutros je trazim jedino da prepakujem 6 m drva,jedan deo kotlarnice sam nakvasio vodom ,da nebi dosla radi vlage,ne znam vise sta da radim..

Dule
10.08.14., 18:46
Stavi par posuda sa vodom i po sundjer u svaku.Trebao bi posle izvesnog vremena da je nadjes na nekom od sundjera.

DigiNS
10.08.14., 21:48
Cekaj dok ti ne izadje na videlo,meni je barem moja parahybana bila na jastuku kreveta kada sam se vratio kuci :D

Aginor
11.08.14., 00:32
Kao što kaže Dule, imenjak :D

Staviš nekoliko posuda po prostoriji, i mokar sunđer u svaku, i doći će kad-tad da pije vodu. Jedino ako ti je bila otvorena kotlarnica pa je možda i odatle izašla.

hey-ho
11.08.14., 00:45
Ja bih je ipak aktivno tražio pre nego što bih čekao da sama izađe. Stvar po stvar vadiš napolje i lako ćeš je naći, nije ona baš tako mala :)

hondo
11.08.14., 19:35
postavio sam tri posude sa vodom i sundjerom ,sada smo cekati,ljudi hvala vam na savetima


postavio sam tri posude sa vodom i sundjerom ,sada smo cekati,ljudi hvala vam na savetima


e ovo je moja agenikulata stara 3 god zenka je ali se zove Zilbert a od milja Zika mislili smo da je uzijak pa ime ostalo

hondo
11.08.14., 23:47
ljudi pronasao sam tarantulu,,,dosla je da pije vodu ,hvala vam svima,stvarno ste super......jupiiiiii

Dule
12.08.14., 08:35
Cestitamo! :)

Sofronije
21.03.15., 19:44
Cao, imam slican problem, pobegla mi je tarantula B. vagans, velicine 5cm, verovatno kroz mali otvor na terarijumu. Pretrazio sam ceo stan, sve coskove i ne mogu da je nadjem. Terarijum je stajao na stolu. Je l imate neki predlog kako da je pronadjem? :-)

Aginor
21.03.15., 20:18
Cao, imam slican problem, pobegla mi je tarantula B. vagans, velicine 5cm, verovatno kroz mali otvor na terarijumu. Pretrazio sam ceo stan, sve coskove i ne mogu da je nadjem. Terarijum je stajao na stolu. Je l imate neki predlog kako da je pronadjem? :-)

Onako kako su ih ljudi uglavnom i našli, staviš natopljen sunđer na sred sobe i na još neka otvorena mesta i pauk će sigurno kad tad doći da pije vodu ako nije uginuo/pobegao iz sobe/kuće. Srećno!

Sofronije
21.03.15., 20:55
Ok, hvala puno. :)
Nadam se da nije uginula, posto je jutros pobegla.

hey-ho
21.03.15., 22:10
Stavi i stonu lampu kao izvor toplote, to će je isto privući.