PDA

Pogledaj punu verziju : Pomoc za novajliju i agamu



Rina
16.08.14., 20:37
Dobila sam mladu bradatu agamu . Mlada je toliko da je manja od muske sake . Naime terarijum imam vec ali sad neznam sta mi osralo sve treba .
Ako moze pomoc i savet gde naj jeftinije kupiti sve potrebno , koja jacine sijalica itd
Unapred hvala na pomoci

borotasinisa
17.08.14., 00:27
http://www.nsexotics.net/index.php?option=com_content&view=article&id=20&Itemid=67

Na linku iznad imas osnovne informacije na jednom mestu a detaljnije je sazvakano na forumu, samo pretrazi. Ako imas konkretan problem, pitaj.

maliduduk
17.08.14., 00:35
Treba ti dosta stvari nadam se da hranu vec imas znaci dubie,lateri,cvrci,fobasi itd. UVa\UVb neonku koju ces morati da menjas na svakih 6 meseci, godinu danai nesto za grejanje naravno posude za vodu neke grane itd. takodje nemoj da zaboravis da joj redovno dajes kalcijum( zbog mog neiskustva moja agama ima posledice)... Sada ja nisam mnogo previse iskusan ja se tako brinem o svojoj agami tako da cekaj da ti se javi neko iskusniji jer sam mozda nesto prevideo.. zanm samo gde mozes da se snabdeves stvarima u Beogradu... takodje da li mislis da je sa repom manja od muske sake jer to prilicno menja stvar i pazi da je ne hranis prevelikim plenom.U svakom slucaju sa srecom i nadam se da ces brzo uvideti koliko su bradate agame divni ljubimci:D

maliduduk
17.08.14., 00:37
Pa trebao sam i ja da stavim link sa nekom strucnom stranicom ali nema vece drago mi je da je borotasanin to ucinio jer tu ipak imas sve tacno.. ja sam samo hteo da podelim nesto iz licnog iskustva..:)

Alem2001
17.08.14., 11:18
Imas ovde sve vrlo opsirno http://www.gekkogecko.rs/Pogona%20vitticeps.html

Rina
18.08.14., 21:37
Sve sam obezbedila , jeste manji od ljudske sake sa sve repom , druzeljubiv je , voli da ispituje okolinu . Juce i jutros je lepo jeo a sad i pored toga sto je zivahan nece da vecera . Sad me zanima dali da tu posudicu sa hranom to jest crvicima sklonim u toku noci ili da mu ih tako ostavim do jutra kada se bude probudio ?

hey-ho
18.08.14., 22:56
Skloni u toku noći da ga ne ometaju u snu :) Takođe skloni i svaki put kad neće da ih jede pa ponudi opet kasnije. Svakog dana pravi različite intervale između obroka i količinu hrane koju joj daješ, čisto da izbegneš monotoniju :)

Rina
31.08.14., 19:39
Rucka izgleda kad mu se rucka sa manjih crva sam presla na super crve , ogromantni su to po dva u toku dana smaze , veseo je i bas sasav . Primetila sam da se cese o kamenje o zid stakla ? pa me sad zanima dali je to normalno , dali se resvlaci ? Inace terarijum veci se priprema , sada sam odradila pozadinu mislim da ce uzivati .