PDA

Pogledaj punu verziju : Pocetnik



faaydamner
30.08.14., 03:33
Pozdrav svima, ja sam novi na forumu.

Imam da postavim par pitanja i ako je moguce da dobijem po koji savet.

Ja imam neki mali strah od nekih insekata, ali tarantule su mi jako simpaticne, tako da sam se odlucio za njih.
Koju bi mi preporucili a da nije agresivna, i da ne bude preterano velika (odprilike desetak centimetara).
Znate li gde mogu za pocetak da uzmem neki komplet, gde se dobije terarijum i za pocetak neka hrana tako nesto.
Kada predlozite vrestu, da li biste mogli da napisete nesto o njoj, sta jede, sta je za nju dobro a sta ne.

Mislim da nisam prekrsio ni jedno pravilo foruma, ako jesam izvinjavam se. Hvala unapred.

hey-ho
30.08.14., 08:46
Pozdrav! :)
Imaš na početnoj strani opisano oko 30 vrsta tarantula pa iščitaj to i javi da li ti neka od njih odgovara po boji, temperamentu i veličini.
http://www.teraristika.org/content.php/14-rodovi-i-vrste

Posle toga pitaj ako te još nešto dodatno zanima.

Inače, to što se bojiš insekata ćeš morati da prevaziđeš jer je za svaku tarantulu potrebna živa hrana iz uzgoja. Tako ćeš morati kupovati manje količine insekata po potrebi ili ih sam uzgajati kako bi uvek imao dostupne hrane.

faaydamner
30.08.14., 12:27
Svidja mi se Brachypelma smithi ili Chromatopelma cyaneopubescens, da li je ta vrsta pogodna za pocetnike?

Kada je uplasena pusti puno iritirajucih dlacica, znaci moracu gumenim rukavicama da je hranim i cistim.
Procitao sam da bi za nju bilo dobro da u Terarijumu ima skloniste, da li bi bilo dobro da je ovakvo nesto?
30x30x20
http://www.nsexotics.net/images/stories/ter30x30x20.JPG

ZolleRu
30.08.14., 14:48
Odlicne su ti i smithi i cyaneo, obe rastu oko 15ak cm, smithi sporije raste i cesce otresa dlacice, a cyaneo puno plete mreze :) Sklonista su pozeljna u vidu nekog trulog panja, kore drveta ili veceg kamena, gde bi pauk napravio sebi skloniste.. Za cyanea mogu i samo neke suve grane pa ce verovatno sam sebi isplesti od mreze gajbu. Terarijum 30x20x20 ti je dovoljan za odraslu jedinku.. Da je hranis ti ne trebaju rukavice ali ti treba dugacka pinceta, a za ciscenje pozeljne su rukavice mada odraslu zenku kad smestis u konacan terarijum nemas potrebe da cistis, samo redovno vadi ostatke hrane jer pauk ume da ih baca i u posudu sa vodom.. Pogledaj malo ovde na forumu pisano je dosta o obe vrste, ima na netu dosta o njima :) A ovde pitaj slobodno sve sto te zanima.. :) Pozdav

faaydamner
30.08.14., 15:12
Gledao sam ja po forumu dosta. Inace hvala na onformacijama. A sta mislite o muzjacima, da li ih vredi uzeti?

ZolleRu
30.08.14., 15:24
Ne vredi osim ako su za parenje tj ako imas zenku. Muzjaci zive par godina do polnog sazrevanja i nakon toga par meseci do godinu ipo dana umiru, dok zenke zive 25-30 godina..