PDA

Pogledaj punu verziju : Poljski ili sumski pauci u terarijumu



Dejan Kikas
01.09.14., 17:28
Cao, zanima me koje vrste paukova bi mogao da drzim kuci u tegli,plasticnoj kutiji, ili terarijumu. Kakva bi trebala da im bude podloga, na koliko se hrane, da li treba mrezica ili su dovoljne izbusene rupe na poklopcu, i velicinu terarijuma
Zivim na mestu gde mi je i suma i livada jako blizu, pa ako mozete da predlozite neke vrste koje bi mogao da gajim i sta je potrebno za njihovo odrzavanje.

Najvise vidjam pauka krstasa, on mi je pao prvi na pamet da ga udomim

hey-ho
01.09.14., 20:31
Sve zavisi da li uhvatis aktivnog lovca, pletaca mreze ili kopaca. Kada doneses pauka kuci uslikaj ga, okaci slike pa ces dobiti informacije kako da ih gajis. Podloga u tegli/terarijumu bi trebala biti slicna onoj na stanistu gde si pronasao pauka.

Dejan Kikas
07.09.14., 19:33
kako sam citao ovde petacima treba dosta prostora, a za sada bi neku vrstu koja ne zauzima mnogo, koje su naj rasprostranjenije i naj mnogobrojnije vrste ne pletaca kod nas na severu

hey-ho
08.09.14., 01:46
Verovatno neke Lycosidae. Ja sam u okolini Subotice najviše nalazio pojdine vrste rodova Trochosa, Pardosa, Piratula samo što su one sitne a najkrupnije što možeš naći je možda Hogna radiata.