PDA

Pogledaj punu verziju : Prva tarantula, par pitanja



Bili
07.09.14., 15:23
Dopada mi se najviše Chromatopelma cyaneopubescens zbog živih boja, eventualno neka Brachypelma, ali Chromatopelma mi je prvi izbor. Zanima me koje veličine je ženka kada može da se utvrdi pol i kako se kreće otprilike cena, i dimenzije terarijuma. Vidim da se spominju različite vrste hrane, koja je najbolja za ovu vrstu?

ZolleRu
07.09.14., 16:22
Pozdrav.. Pisacemo opet po ko zna koji put o tome, pun je forum tekstova o ovoj vrsti.. I u temi ispod ove od neki dan imas odgovora i na tvoja pitanja.. :) LIstaj malo citaj po forumu :)
C.cyaneo je super izbor.. Zenke rastu oko 15-16cm, pol moze da se utvrdi sa 7-10 cm najsigurnije se utvrdjuje gledanjem u kosuljicu.. Cene slingova su 10-15e a zenke od 25,30 do 50e.. Mali tj slingovi se drze u plasticnim kutijama a za odraslu jedinku ti je dovoljan ter 30x30x30.. Hrana treba da je raznovrsna sto ukljucuje tenebrije, fobase, lateralise i dubije.. Najbolje je uzeti dve tri razlicite hrane.. :)

Aginor
07.09.14., 17:40
Moj ti je savet da uzmeš slinga, nema ništa lepše nego kad gledaš nešto živo kako raste i razvija se, i to još jer si im ti pružio ljubav i negu. Meni je to nepisano pravilo, svaku životinju i biljku koju imam, uzimam dok su još vrlo mladi.

Alem2001
07.09.14., 18:38
Evo vrlo sveze teme sa indenticnim pitanjima http://www.teraristika.org/forum/showthread.php/16491-chromatopelma-cyaneopubescens-pitanja