PDA

Pogledaj punu verziju : Bijeg P.Rufilata sling POMOĆ !!!



samurai1985
07.09.14., 17:59
Sinoc mi je iz plastičnog terarija pobjegla tarantula P.Rufilata 2cm,a tek sam je kupio,pa me interesuje kako je naći i postoji li neka opasnost po mene i suprugu.
Hvala unaprijed

Shelby gt500
07.09.14., 20:03
Jasmine dragi pa kako ti je to pošlo za rukom ?

Aginor
07.09.14., 23:27
Ne bi trebalo da postoji opasnost po vas, tarantula je arborealna tako da postoji mogućnost da je negde na plafonu, po ćoškovima polica, ormara, na vrhovima stolova, dakle samo negde na visini.

I mene interesuje kako je uspela da ti pobegne?

hey-ho
08.09.14., 00:41
Nije pod obavezno da je otišla na gore, ja sam moju P. metallicu našao ispod terarijuma zavučenu u jednu kutiju. Najbolje da proveravaš u svakom mračnom delu u blizini terarijuma pa onda traži sve dalje i dalje.

borotasinisa
08.09.14., 12:58
Brzo, malo stvorenje, nema sta. Mene takodje zanima kako je pobegla? A i korisno je imati takve informacije na forumu da se ne bi ponavljale greske... U svakom slucaju, kao sto su napisali iznad, uzmes lampicu i krenes redom u potragu, nek ti je sa srecom.

samurai1985
08.09.14., 13:49
Prijatelju moj kupio sam plastično terarij u Pet Shop-u,i na vrshu terariju imaju male uske rešetkice tj.kao ventilacija i stavio sam treset i svu prateću opremu u taj terarij i na kraju P.Rufilatu 2cm i ona je odmah se popela na te rešetke tj. ventilaciju i ja gledam vidim ono od oka nemoze se provući kroz rešetkice ali ujutro kas sam ustao nema je u terariju,nije imala gdje drugo se provući nego samo kroz te male skroz uske rešetkice,znaci da je snalažljiva pravo,eto tako je to bilo,imao sam prije tarantule novog svijeta vise vrsta ali mi se nikad nije ovo desilo,tako da sam u šoku

Aginor
08.09.14., 14:28
Samo ti kreni polako u potragu, moguće da se "skućila" negde, tj da je našla mesto za sebe i da se ne miče odatle. (:

borotasinisa
08.09.14., 20:57
Ako je prolaz malo uzi od abdomena moze se provuci jer je u odredjenoj meri fleksibilan...

Shelby gt500
08.09.14., 21:56
jesi gledao da se nije negdje u treset zavukla ?

samurai1985
09.09.14., 00:40
Pronašao sam P.Rufilatu,izašla u spavaćoj sobi ispod bračnog kreveta,hvala svimkoji su mi pomogli u potrazi

borotasinisa
09.09.14., 00:54
Odlicno, sad uzmes plasticnu kutijicu ili teglicu, izbusis male rupice i ne brines a kad malo poraste prebacis je u taj ''cricket keeper'' (verujem da si to uzeo)..