PDA

Pogledaj punu verziju : Kako hraniti sling tarantule



samurai1985
11.09.14., 21:26
Pozdrav svima,kao što već i znate imam P.Rufilata sling 2 cm,i kod mene je 5-6 dana,držim je u kutijici za uši i stavio sam jedno drvce horizontalno da se može penjati i naravno malo nakvasio treset.
Ponudio sam joj za hranu tenebrie ono malo veće i lateralise malo veće ali ništa neće da jede zaobilazi ih,PA ME INTERESUJE KAKO USTVARI HRANITI SLINGOVE I KOJA JE HRANA NAJBOLJA ZA NJIH I VELIČINA

Aginor
11.09.14., 22:08
Možeš koju god hoćeš veličinu lateralisa, samo ga ubiješ, ne mora čak ni da se miče, i sveže ubijenog spustiš na mrežu/treset. Tako je svaki moj sling jeo.
Ako kojim slučajem ne jede, samo izvadiš bubu da se ne bi ubuđala.

Ako bi nešto živo i da gledaš pauka kako lovi, onda buba mora da bude veličine tela ili manja od veličine tela slinga.

Shelby gt500
11.09.14., 23:08
Naručiš od Ptičara male latere i eto riješen problem,ili mu šibaš manje crve tenebrija....i ta ti je kutija vjerovatno niska za tu tarantulu s obzirom da je arborealna,trebaš joj i malo substrata stavit i time si već izgubio prostor za penjanje....

borotasinisa
12.09.14., 00:42
5-6 dana nije nista za tarantule, uzmi manje lateralise ili ove sto imas prepolovi na pola i ponudi ponovo za 4-5 dana.. Bitno je da odrzavas vlaznost a jesce kad se navikne na okruzenje i kad ogladni...

Shelby gt500
21.09.14., 00:00
Jasko druže šta bi sa rufilate,nešto ti nije sjela,vidim da ju prodaješ na piku :)