PDA

Pogledaj punu verziju : gajenje tenebrija - mozda imam problem



pedja83
05.10.14., 14:47
Poz,
nedoumica oko koje mi treba pomoc je sledeca; u kutiji gde drzim tenebrije u mekinjama cini mi se da primecujem ogromnu kolicinu nekakvih minijaturnih ali bas mini i na oko jedva vidljivih zivuljki. Kao bubice ili sta vec. I jos jedna stvar je da se iz kutije blago oseca miris limuna ili tako neki citrus.
Nemam pojma sta se desava i sta mi je ciniti pa ako neko ima iskustva ili informaciju :) hvala !

hey-ho
05.10.14., 15:35
Verovatno su grinje u pitanju. Prebaci tenebrije u neku kutiju bez poklopca a da uz nju ne mogu da se penju. Odozgo stavi stonu lampu sa sijalicom i drži tako par dana uz povremeno mešanje mekinja da bi se što bolje osušile i grinje bi trebale da nestanu.
Za to vreme nemoj davati tenebrijama nikakvo voće ili povrće koje bi povećalo vlagu.

dexter
01.07.16., 18:44
Pozdrav, ovo mi se cini kao dobra tema zbog "mozda imam problem" sa tenebrijama...pre oko mesec dana sam kupio 150-200 tenebrija i ne planiram da ih naglo razmnozavam mnogo nego samo da im u najmanju ruku odrzim broj ali bi voleo da se br povecava nego nzm zasto posle nekog vremena imam samo 50ak buba i 20ak lutaka? nigde crvica iako su kupljeni kao svi crvi ???

hey-ho
04.07.16., 01:36
Moguće da su crvi pojeli lutke. Ili su uginuli pa su ih ostali pojeli..