PDA

Pogledaj punu verziju : P.metallica mala pomoć



samurai1985
07.10.14., 21:42
Moje tarantule:
P.rufilata 3cm
Lasidora parahybana 3cm
Grammostola pulchripes ženka 13 cm
I napokon stigla mi je i P.metallica 6cm.
Mogu li male upute oko P.metalice 6cm:
-hranjene
-vlažnost
-tempteratura
i dali treba sklonište.

hey-ho
07.10.14., 22:24
Hraniš je istim insektima kao i ove ostale tarantule što si naveo a sklonište je obavezno. Kutija neka ti bude visoka a uska kao i za sve arborealne tarantule a što se tiče vlage, dovoljno je da poprskaš zidove kutije jednom nedeljno a treset ne moraš vlažiti osim možda malo pred presvlačenje. Poželjno je da imaš rupice sa strane na kutiji jer je tako bolja ventilacija a temperatura je u redu da bude sobna tj. ja bar moje nisam dodatno dogrevao i dobro su napredovali.
Za sklonište ti je najbolje da ubaciš neke grančice ili koru drveta pa će ona isplesti paučinu i napraviti sebi štek ali posmatraj kako se ponaša drvo u smislu da li se hvata buđ pa ako do toga dođe moraš malo povećati ventilaciju ili u tom slučaju ubaci veštačku biljku umesto grana.

Shelby gt500
08.10.14., 10:18
Živo me interesuje Jasko da li ćeš se ikada informisati kako treba prije nego nabaviš neku životinju a ne sve obrnuto.Šta bi s rufilate niko neće da kupi džaba što na piku cijena pada ? Šta ima sa gekona jesi prodao ? Jel bilo kakve zarade da napokon platiš djevojci od koje si ga uzeo?