PDA

Pogledaj punu verziju : Potrebna pomoć oko dijagnoze



Maestro
02.12.14., 16:13
Pozdrav dragi forumaši,

ovo je moj prvi post, nadam se da nisam promašio mesto.

Imam problem sa mojom kornjačom, i iskreno se nadam da mi možete pomoći.

Imam crvenouhu kornjaču već preko deset godina i do sada je sve bilo u najboljem redu.
Uvek bila aktivna, imala dobar apetit i sl.
Nikad nisam imao ama bas nikakvih problema sa njom.

Problem je nastao danas kada sam primetio da se kornjača nije pomerila od sinoć, niti da je pojela hranu koju sam joj sipao u akvarijum.
Lupao sam u akvarijum da vidim jel će odreagovati, ali ništa.
Da li je kornjača uginula, kako mogu biti siguran, da nije u pitanju nekakva hibernacija ili nešto slično, pošto je u sobi relativno hladno.
Stvarno sam u šoku.

Trebao bih da napomenem, da se ja stvarno ne razumem u ove stvari, kornjača je bukvalno igrom slučaja završila kod mene.

Hvala

Dendzo
02.12.14., 20:46
Postoje dve mogucnosti i to one koje si rekao. Da je u pitanju hibernacija, ili uginuce. Da li je ziva lako ces utvrditi tako sto ces uzeti pincetu i jako je stegnuti za jednu od nogu (pozeljno zadnje noge). Ako se ne trgne, ili ne odreaguje najverovatnije je uginula. Takodje, mozes da probas sa tim sto ces je ubaciti u toplu vodu. Ako krene da se pomera ziva je. Mada po ovome sto si opisao moje je misljenje da je kornjaca uginula. Jer cudno je da nakon deset godina odjednom postane neaktivna ako su uslovi drzanja bili isti. Takodje, bilo bi lepo da opises uslove u kojima si je drzao.

Maestro
02.12.14., 21:06
Uslovi nisu bili nista posebno.

Drzim je u akvarijumu, dimenzija 45x30x25, odmah kod prozora na dosta osvetljenom mestu.
Imao sam kamen unutra na koji se non stop pentrala, a nivo vode je bio oko desetak + centimetara.
Imao sam filter unutar akvarijuma ali ga je stalno cackala pa sam ga izbacio.
Nisam imao UV lampu.
Hranio sam je racicima koje sam kupovao u pet sopu.

Hvala puno na odgovoru, pokusacu sa savetima.

Maestro
02.12.14., 21:40
Po svemu sudeci definitivno je uginula.
Ubacio sam je u toplu vodu, i nista ne reaguje.

Ne mogu da verujem, imala je nesto smanjenu aktivnost zadnjih dana ali desavalo se to i ranije kada zahladi.
Nista nisam ni primetio, uzas :(

Hvala puno na pomoci

hey-ho
03.12.14., 00:06
Šteta :/
Ako će ti biti lakše, dosta je i izdržala s obzirom da si je držao bez UV lampe i spot sijalice, nisi davao vitamine i hranio je samo račićima.