PDA

Pogledaj punu verziju : kako sprečiti beg



MirkecMirkec
02.12.14., 17:02
imam stari akvarijum koji bih preradio u formikarijum. Problem je što poklopac ima zazor. Poveliki.....
Kako sprečiti beg?
Postoji li neko sredstvo, po narodski fora, kojim bi premazao rubove stakla kako ne bi dolazili do samog vrha?

neku ideju neko?

hvala unapred!

hey-ho
02.12.14., 17:59
Za neke vrste bubašvaba u te svrhe dobro posluži vazelin, a za mrave nisam siguran.

DigiNS
20.12.15., 18:12
Za neke vrste bubašvaba u te svrhe dobro posluži vazelin, a za mrave nisam siguran.

Ma kakvi, vazelin kao da nisi stavio, malo ga gledaju kruze oko njega kroz sat vremena predju i kao da ga nisi namazao, treba ti tecni teflon koji se kupuje u termoizolacionim radnjama, 50 ml je do 900 dinara

loshme10
21.12.15., 08:46
Ma kakvi, vazelin kao da nisi stavio, malo ga gledaju kruze oko njega kroz sat vremena predju i kao da ga nisi namazao, treba ti tecni teflon koji se kupuje u termoizolacionim radnjama, 50 ml je do 900 dinara

Bitno da si ti na vreme odgovorio :)Z

borotasinisa
21.12.15., 19:48
Ako se neko seti da proba sa tarantulama neka javi:D

hey-ho
21.12.15., 22:31
Bitno da si ti na vreme odgovorio :)Z
Haha to sam i ja pomislio :D


Ako se neko seti da proba sa tarantulama neka javi:D
Mene zanima da li mogu da se penju po teflonu. Moraću prvom prilikom neku da pustim u tiganj pa javljam rezultate :)

Tima
23.12.15., 14:11
tarantule mogu po teflonu, razlikuje se nacin penjanja tarantula i bubasvaba, nisam siguran to je moje neko misljenje :D inace fin je topic i mene zanima za mrave kako da sprecim beg ?

borotasinisa
23.12.15., 16:11
Ja sam negde citao da ne mogu ali neprovereno. Ja promenim poklopac sa izrezanom plastikom kod nekih vrsta pri radu, sanse za beg su 0...

DigiNS
23.12.15., 23:21
Bitno da si ti na vreme odgovorio :)Z
Hahaha okasnio sam istina je, nisam dugo bio aktivan ali evo me opet sam aktivan na forumu :)


tarantule mogu po teflonu, razlikuje se nacin penjanja tarantula i bubasvaba, nisam siguran to je moje neko misljenje :D inace fin je topic i mene zanima za mrave kako da sprecim beg ?
Tecni teflon oko ivica terarijuma i to je to, odgovorio sam gore samo sto me nisu ozbiljno shvatili :D