PDA

Pogledaj punu verziju : Neobične bube



Danilo Gredic
09.12.14., 00:03
Pozdrav,već 2 meseca imam lasidoru parahybanu,i uvek imam neke probleme sa ishranom.Ali ovog puta,crvi koje sam kupio u Pet centru su postali neke crne bube...Sad ne znam zašto moja tarantula neće da ih jede:'(

ZolleRu
09.12.14., 00:23
Pozdrav.. Da, crvi kad odrastu ulutkaju se i pretvore se u bube, i posle od buba mali crvi.. Nemoj joj ni davati bube, daj joj crve ako imas jos a ako ne uzmi drugu hranu, neke lateralise ili dubije.. :)

borotasinisa
09.12.14., 01:13
Upravo tako, verovatno su u pitanju bube fobasa koje ne koristimo u ishrani tarantula, u Beogradu ti bar nije problem nabaviti insekte od odgajivaca, pogledaj u podforumima ''Ponuda" i "Oglasi velikih prodavaca".

Danilo Gredic
09.12.14., 19:47
Hvala na pomoći :-)

hey-ho
09.12.14., 20:04
A možda su i tenebrije..? Čim su se pretvorili u bube bez prethodnog odvajanja.. Koliko su velike bube?
Njih odvajaj sa strane u drugu posudu sa mekinjama i povremeno im davaj voća i povrća i malim količinama. Posle nekog vremena (par meseci) primetićeš gomilu sitnih crvića kako se migolje i sa kojima ćeš kad još malo porastu hraniti tarantulu. Tako se održava kolonija tenebrija.

borotasinisa
09.12.14., 21:39
A možda su i tenebrije..? Čim su se pretvorili u bube bez prethodnog odvajanja..

Da, ne razmnozavam fobase pa sam zaboravio tu cinjenicu...:Kakuna: