PDA

Pogledaj punu verziju : Kornjace



maliduduk
20.12.14., 20:49
Zanima me da li moze da se nabavi u Srbiji konkretno Beogradu neka druga vrsta kornjace osim Trachemys scripta elegans, testudo hremani i testudo graeca.. i da li, iako sumnjam moze da se naruci iz neke druge zemlje pa nekom sluzbom da se posalju ovde.:)

carcharias
20.12.14., 23:45
Moze da se nabavi .....

mata mata/chelus fimbriata/ 120e
aligator snapper turtle/Macrochelys temminckii/ 120e
indian star tortoise/geochelone elegans/ 120e
aldabra tortoise/Aldabrachelys gigantea/ 1550e .....i ove jeftinije /vodene i kopnene/long neck,leaf,soft shell,box turtle,mosusne,map,slider...itd

maliduduk
21.12.14., 13:33
Hvala na brzom odgovoru..I da li znas kako tj. preko koga/cega se moze nabaviti neka od navedenih kornjaca?

Dendzo
21.12.14., 14:15
Ako si pocetnik sa kornjacama odustani od bilo koje vrste koju je Carcharias pomenuo. Prve dve mogu da naprave invalida od tebe, a druge dve ni iskusnima ne uspevaju u zatocenistvu po Hrvatskoj, Sloveniji, Madjarskoj i drugim zemljama gde ih gaje. Ako vec ne zelis neke od onih koje si naveo ja ti preporucujem mosusnu (Sternotherus odoratus). Nije cesta kod nas, a ponovo prosta za gajenje.

maliduduk
21.12.14., 15:20
Nisam previse iskusan sa gajenjem kornjaca tako da prve dve nisu ni dolazile u obzir a sto se tice druge dve i planirao sam da nabavim neku jednostavniju za pocetak (ne pokusavam da nadjem pomenute vrste zato sto vec imam testudo hermanni i Trachemys scripta elegans a zelim da probam sa necim novim). Mosusna bi bila super samo ne znam gde da je nabavim, tako da bih cenio ako neko ima ideju. Hvala na strucnom misljenju Dendzo.

pedja99
18.05.15., 00:30
Ako mozes da mi kazes gde si nabavio testudo hermanni bio bih ti vrlo zahvalan...Ja sam iz Novog Sada