PDA

Pogledaj punu verziju : Kameleon nece da jede



agama agama
23.12.14., 20:32
dobio sam ga u cetvrtak i evo vec peti dan kako on nista nece da jede. u pitanju je beba 5 meseci...sta da radim?

Alem2001
23.12.14., 22:04
Mozda je idalje pod stresom od puta.Ne uznemiravaj ga nikako jos nekoliko dana pa probaj opet.

carcharias
24.12.14., 09:21
Ako ne projede josh 5 do 6 dana onda moras da pribegavas metodi/force feeding ili assist feeding/. Nezno uzmes kameleona u ruku.Zatim uzmes drvenu cackalicu i polako da mu ne povredis zube ili usta,lagano provuces izmedju gornje i donje vilice i polako otrvoris.Zatim uzmes predhodno ubijenog fobasa ili vecu tenebriju/crvi lakse prolaze( a malo teze je sa dubijama i laterima/da ne pominjem cvrcke i skakavce)...i uguras mu sto dublje u usta. Ovom metodom ja hranim jednog mog nesrecnika vec godinu dana....zao mi je da ga pustim da uginei.Protivnik sam eutanazije kod kucnih ljubimaca jer znam da svako zivo bice voli da zivci do zadnjeg zadnjeg trenutka ma koliko patilo. Drzim ti palceve....

agama agama
26.12.14., 22:11
a sto se tice vode on ima posudu na grani tu pored gde on uglavnom stoji ali joj uopste ne prilazi, prskam mu lisce jednom dnevnom sta da mu radim za vodu hranim ga na silu a kako vodu? :(

hey-ho
26.12.14., 22:34
Pretpostavljam da na sličan način možeš da mu daješ i vodu, putem šprica, samo nemoj da preteraš :) Inače, kameleoni retko piju vodu iz posude, tako da više prskaj lišće a on će se kad tad osloboditi straha i početi da licka kapljice.

agama agama
27.12.14., 09:22
hvala svima i samo jos jedno pitanje koliko cesto da ga hranim imam bebe dubia i velike fobase (mozda su i malo previse veliki za njega posto ima samo 5 meseci) i cime dubiama ili fobasima i po koliko komada otprilike?

carcharias
27.12.14., 20:53
Ubacis mu po jednog fobasa na svakih 2 do 3 dana u usta....to je to.

agama agama
28.12.14., 08:26
Auu ja sam ubacivao po 2 fobasa i 2 bebe dubije na dan...hvala puno :)

PicVajZ
06.01.15., 12:55
Vecina kameleona nece da jede cim se useli u novo okruzenje. Verovatno se samo navikava na novo okruzenje. Kao "osetljivija" vrsta gustera potrebno je da mu obezedis odredjene uslove u terarijumu/vivarijumu. Imas dosta tekstova na tu temu na forumu, nadam se da si ih ispostovao - rasveta, ventilacija, vlaga, mnogo grancica za skrivanje/setanje. Moj kameleon nikad nije prihvatio da pije vodu Iz cinije, svakodnevno prsknje je za njega dovoljno. Moja iskustva su da kameleoni od malena jedu svaki dan, te pokusaj da mu osavis na listovima par buba/crva. Force feed je skakljiva stvar kod kamelona, te se dobro raspitaj kako to da radis ako do toga dodje. Jemenski kameleon je u pitanju? Muzijak? Kakve su mu boje, stisak? Da li su mu oci upale? Da li zmuri?

agama agama
06.01.15., 19:26
Na zalost uginuo je...vecinu vremena je "spavao" i zmurio i bio svetlo zeelene boje.

Alem2001
06.01.15., 20:24
Šteta, baš mi je žao:(.

PicVajZ
07.01.15., 18:37
Zao mi je druze. Kameleon nikad ne "spava" danju. To ti je siguran znak da ima problema, a najverovatinje sa rasvetom. Srecno dalje.

MikiPixel203
23.04.15., 17:52
dobio sam kameleona pre 3 dana,1. dan je pojeo jednog fobasa a 2. dan ujutru dubiju a popodne fobasa a sad 3. dan ceo dan nista nije hteo da pojede pa da li je to normalno ili treba da se zabrinem:/?Inace u pitanju je muzjak jemenskog kameleona star 1,5-2 meseca

carcharias
23.04.15., 18:35
To je normalno....ni u prirodi ne jedu svaki dan...

MikiPixel203
23.04.15., 19:31
evo pre 15 min je pojeo dubiju ali svakako hvala na odgovoru :D