PDA

Pogledaj punu verziju : Uredjen terarijum L.parahybana



PaukŠeloba
08.02.15., 14:05
Malopre sam uredio ter. moje T. sad super izgleda posle cu okaciti fotke .

PaukŠeloba
08.02.15., 22:26
Pošto mi je jutros bilo dosadno bacio sam se na posao oko moje Šelobe. Počeo sam od akvarijuma sa poklopcem dimenzija 24,05x19,05x15,05 a to je izgledalo ovako:
543554365437
Dodao sam mešavinu peska i zemlje, što je po meni taman za zadržavanje. Tu je i keramička činija prečnika 7cm unutra je kamenje a preko njega voda. Kao sklonište najmanju plastičnu saksiju za cveće prekrio sam podložnim materijalom. A stavio sam prave biljke iste vrste koje ću redovno obrezivati. Stavio sam led lampu za akvarijum da osvetljava terarijum i daje dovoljno svetlosti za moju T. Na kraju sve je izgledalo ovako:

543854395440
Ovako izgleda činija sa vodom:
5441
Osvetljenje:

5443
Ovako bi izgledao u mraku:
5444
Pa šta mislite što više saveta i mišljenja to bolje...;););)

hey-ho
08.02.15., 23:07
Izvadi lanac, nabacaj malo suvog lišća po površini treseta i obavezno napravi poklopac od metalne mrežice jer ti je ovako jako slaba ventilacija i imaćeš buđi na sve strane.

borotasinisa
08.02.15., 23:36
Da dodam, svetlo je bespotrebno, samo ce ti se vise sakrivati, mada nece joj nastetiti.. I ne moras otvarati toliko tema za svaku pojedinacnu stvar u vezi jednog pauka:D

PaukŠeloba
09.02.15., 11:43
ok hvala na mišljenjima izvaduću svetlo i lanac a ima otvor za ventilacijuevo ovako:
5445

hey-ho
09.02.15., 15:19
Ako je to sve što imaš od ventilacije onda moraš izvaditi i drvo jer će se ubuđati a takođe moraš uklanjati i najmanje ostatke hrane iz istog razloga. Ako skloniš lampu i u terarijumu nemaš dovoljno dnevnog svetla u toku dana, onda i biljku izvadi jer će istrunuti.

ZolleRu
09.02.15., 16:34
Sta da ti kazem, kolege teroristi (teraristi :) ) su sve gore rekli.. Bolja ventilacija bi dobro dosla.. I koliki je taj razmak izmadju stakala na poklopcu, ne kazem da hoce ali imaj u vidu da ona moze da se provuce kroz 3-4 mm.. Koliko joj je debeo karapaks tj glava toliko joj mesta treba, a koliko vidim na petoj slici da je pauk mali (ili je posuda prevelika :D ) :) Mozda bi najbolje bilo da napravis poklopac sa mrezicom..

PaukŠeloba
09.02.15., 22:19
Napravicu mrezicu pa cu staviti, ostavicu svetlo, razmak izmedju stakala je 3mm mada ima jos jedna rupa velicine 2cm ne mogu lepo da je slikam uglavnom mislim da ima dosta svetla posto je terarijum odmah iznad lustera mada ostavicu i lampu ionako ne palim lampu nocu, nije mi se nijednom ubudjalo iako je razmak bio oko 5mm jedno vreme (tacnije par meseci ) ionako skidam pokllopac svaki dan oko 2 sata da bi se izluftiralo (jel dobra tehnika):D hvala svima za savete potrudicu se da ispunim sve sto ste rekli:icon_salut:;) Usput T. je 4 cm....

ZolleRu
09.02.15., 22:35
Pa da kazem ti ja svakako je najbolje da uradis poklopac sa mrezicom, da ne moras ti da luftiras :D Ako si to kupio gotov terarijum/akvarijum onda znam kako na tim poklopcima ima rupa od dva cm, tacnije onako fali coskic na staklu, pazi ti da ona tebi ne utekne kroz te rupe i dok 2 sata luftiras otvoren terarijum, ona za minut moze otici na drugi kraj sobe a da ni ne skontas.. I nemoj je jadnu drzati iznad lustera, visoookoo mnoogo bre :D Salim se verovatno si greskom to napisao..

PaukŠeloba
09.02.15., 22:57
Hahaha stvarno sad sam skontao sta sam napisao luster je iznad terarijuma, nikad do sad se nije ni popela na staklo ma da znam da je pokusavala uvek se nakon 1cm sklize dole vecito je u sklonistu i oko njega usput hvala na savetu za suvo lisce veoma joj se dopada- stavio sam oko sklonista:D

PaukŠeloba
10.02.15., 19:42
Napravio sam poklopac od mrezice ovako izgleda:
https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/12512_434045786759330_6887426678304156174_n.jpg?oh =fec6a54cab27a3911b16f1b9756e5f1a&oe=555E7867

hey-ho
10.02.15., 21:22
Bravo, odlično je! Sad nemaš brige oko buđi, jedino što bih ja još premestio granu u jedan deo terarijuma koji će biti suvlji a činiju za vodu i biljku u drugi vlažniji kraj, tako da kad dosipavaš vodu uvek sipaš tako da se prelije i zalije biljku a grana neće trunuti jer je na suvom.

PaukŠeloba
10.02.15., 21:45
jel treba da bude vlazno oko sklonista

ZolleRu
10.02.15., 22:06
Dobar je poklopac :) Mozes i ovu poprecnu letvicu na sredini na poklopcu skinuti ne treba ti.. :) A najbolje je da bude npr pola treseta vlazno pola suvlje da tarantula moze sama da bira kad hoce na mokro ili na suvo, a najbolje je npr oko posude za vodu da bude vlazno :) Ako mislis bas odredjeno na vlagu oko kucice moze a i ne mora nista obavezno :)

PaukŠeloba
10.02.15., 22:21
Drago mi je sto vam se dopada poklopac poprecna letvica sluzi kao rucka posto sa strane ima komada zice koji bodu nisam uspeo da ih isecem, kvasim obicno oko cinije sa vodom dok oko sklonista ne kvasim pa zato pitam i granu sam premestio na suvlji deo, evo T. se penje na biljku :) cudno za njenu vrstu...

borotasinisa
11.02.15., 00:00
Ako je terestrijalna vrsta ne znaci da se nece penjati nekad, inace odlicno je sve i zelim ti puno srece..

PaukŠeloba
11.02.15., 11:23
hvala svima mnogo ste mi pomogli pa jeste terestrijalna (ako se tako pise:)) mada je mozda i normalno sto se penje posto je prirodno st. L. parahybana suma , Moze li mi neko reci sta je to wet molt u prevodu mokro presvlacenje? :rolleyes:

hey-ho
11.02.15., 22:32
Terestrijalne se obično penju po staklu ako im ne odgovara podloga i često se to dešava pri useljenje u novi terarijum, pa lutaju naokolo dok se ne priviknu :)
Wet molt ti je presvlačenje tokom kojeg je pri svlačenju stare košuljice došlo do kidanja nove košuljice pa se hemolimfa razlila između ta dva sloja. U najvećem broju slučajeva tarantule ovo ne prežive.

PaukŠeloba
11.02.15., 23:00
nadam se da necu imati iskustva sa wet molt-om :)