PDA

Pogledaj punu verziju : brachypelma smithi opadanje dlacica sa abdomena



Lucifer
16.02.15., 19:01
Postovani,nov sam na ovom forumu pa bih da postavim par pitanja.
Dobio sam brachypelma smithi za djendan (kako mi je ortakinja objasnila-da lik koji joj je prodao tarantulu-kaze da je stara 3 god i da je imala 13 presvlacenja).
Ja se ne razumem dobro u T ali me zanima:
Opada joj dlaka sa abdomena,sto bi nasi rekli: Celava joj guzca :D...da li je to uobicajno? Da li j to period pred presvlacenje? Da li jeto od stresa?
Evo pogledajte sliku,pa mi recite vase misljenje.
Unapred zahvalan svima. :)5456

hey-ho
16.02.15., 19:06
Dobrodošao :) Nedostaju iritirajuće dlačice koje otresa kao odbrambeni mehanizam u slučaju stresa. Nadoknadiće ih narednim presvlačenjem.

Evo ti ukratko o ovoj vrsti:
http://www.teraristika.org/content.php/35-Brachypelma-smithi

Lucifer
16.02.15., 19:09
Nov sam jos u ovom svetu. :D
Imam je nekih 5-6 dana i stvarno nisam znao kome da se obratim. :D
Negde sam cuo da T ne vole bas mnogo da se drze u rukama i da je pozeljno drzati ih 3-4 puta maximalno u toku meseca...da li je to stvarno tako?

ZolleRu
16.02.15., 20:00
Dlacice ce se obnoviti kad se presvuce a znaces da se sprema za presvlacenje kad pocne da joj crni stomak, to sto je sad na stomaku belo kad bude crno kao i dlacice onda ce presvlacenje.. A nijednu tarantulu nije dobro nikako uzimati u ruke! Jer to je zivotinja za gledanje a ne igranje i svako hendlovanje je za nju veliki veliki stres, i to treba izbegavati potpuno a pogotovo kod vrsta koje poseduju velik broj iritirajucih dlacica kao smithi a pritom mogu da izazovu gadnu alergiju i osip.. :)