PDA

Pogledaj punu verziju : Nhandu Chromatus sve vezano za nju-pomoc!!!



Lucifer
24.03.15., 01:17
Pozdrav.
Dobio sam Nhandu Chromatus staru 4-5 god. na poklon. Ne znam nista o njoj. :D
Da mi mi mozete dati neki savet za odrzavanje? (istripovao sam da je Acanthoscurria Geniculata...b-lam! :D )
Inace imam B.Smithija 3 god stara. :)
5504

Aginor
24.03.15., 02:05
Trebalo bi da joj staviš malo više treseta i sklonište, jer velika većina Chromatusa voli da se malo ukopa preko dana, ali nemoj se plašiti da nećeš viđati pauka, jer je aktivan. Sem toga, ništa posebno, povremeno pustiš da prelije preko posudice za vodu da nakvasiš malo podlogu, pa kada se skroz osuši podloga onda opet.

Takođe, ne bih ti savetovao da ga motaš po rukama, ikada, naročito na tom uzrastu, ne znaš kakvog je temperamenta, a Chromatus uglavnom ne voli da bude "hendlovan".

Lucifer
24.03.15., 02:16
Sa Smithijem sam naviko da rukujem,dok sa Nhandu nisam se jos opustio...mnogo je agresivna,pa me je pomalo strah. :)
Na koliko da je hranim? Cuo sam da je halapljiva. :D

Aginor
24.03.15., 10:44
Pa nema šta, nije svaki pauk za rukovanje, po mnogim ljudima nije nijedan, jer su to jako stresne situacije za tarantulu. Ako je agresivna, tu nema šta, verovatno nećeš moći da je motaš po ruci nikad. A za hranjenje uvek zavisi, isprobavaj na koliko jede pa ćeš se uhodati nekako, uvek možeš da joj izvadiš hranu ako neće da uzme.

borotasinisa
24.03.15., 14:29
Mozes je hraniti komotno na 7-10 dana, sto se tice drzanja u rukama proceni sam, ako znas koliko je jedinka agresivna i otrovna kao vrsta.. Ostalo su samo misljenja.. Cesto mozes da vidis na snimcima biologe da drze u rukama Babune po Africi koji su na forumima ravni Luciferu... Licno nemam potrebu za tim stoga nemam ni preteranog iskustva..

ZolleRu
24.03.15., 15:41
Pozdrav, dobro ti je ono jastuce sto viri iza, svidja mi se :) To je skoro odrasla zenka i nema potrebe da je cesto hranis, na svakih 10-15 dana i to je to.. Zahteva vecu vlagu od smithija i pozeljno je da u posudi uvek ima dostupnu vodu.. Bilo bi dobro da ima i skroviste cisto zbog nje same, ali inace su stalno vidljive i ne stekaju se skoro uopste.. Sto se tice hendlovanja to ti ne preporucujem nikako, najmanja ti je briga da li cete ujesti jer verovatno nece ali kad ti nju pocnes da cackas a ona pocne da trese dlake ima da se ceses 8 dana bez prestanka, tako da je najbolje da je ne diras.. :)

Lucifer
24.03.15., 18:19
Stavio sam vise treseta,a sto se tice sklonista,to kada budem isao za Srbiju...jer ovde kod nas na Kosovu nema petshopa koji ima tih grancica,supljih stabla...itg. :/
P.s. Imam osecaj da joj macku ubacim-da bi je pojela. :o

Lucifer
24.03.15., 18:22
Pozdrav, dobro ti je ono jastuce sto viri iza, svidja mi se :)
Sto se tice hendlovanja to ti ne preporucujem nikako, najmanja ti je briga da li cete ujesti jer verovatno nece ali kad ti nju pocnes da cackas a ona pocne da trese dlake ima da se ceses 8 dana bez prestanka, tako da je najbolje da je ne diras.. :)

Hvala. :D Dobio od ortakinje. :D
A sto se tice rukovanja...veruj mi da nemam ni nameru da je uzimam u ruke...mnogo je brza i zastrasujuca. :shy: :D

Aginor
24.03.15., 20:01
^

Možeš da joj staviš polovinu saksije/velike čaše/kofe umesto grane, da to bude kao ulaz u sklonište. Nešto ovako:

http://img.photobucket.com/albums/v471/beccamillott/Miscellaneous%20Spiders/DSC05313.jpg

ZolleRu
24.03.15., 22:03
Moze i tako saksiju, al moj ti je savet bolje je sad ovih dana je kao lepo vreme i gas u prvu sumicu u blizini i nadji bilo kavu koru drveta vecu (da ne bi trosio pare na nepotrebne stvari, a i mnogo je lepse prirodnije) i makar nju stavi vodoravno i malo iskopaj rupu ispod nje a pauk ce dalje sam kopati dublje jer hromatusi vole dosta da prokopaju rupu.. Ili nadjes bilo sta tako lepse je od saksije, sve u svemu sta god da stavis u zavisnosti od prostora kojim raspolazes u terarijumu bice dobro.. :) Pa da ti naviko na smitija mrcinu :D pa ti hromatus dodje azdaja, al veruj mi oni su bebe kakvih paukova ima sto se tice agresivnosti i brzine.. :D