PDA

Pogledaj punu verziju : Misevi



NltMasina
31.03.15., 18:54
Pozdrav narode, treba mi pomoc oko miseva, cisto osnovne stvari koje treba da znam o njima.Danas ih dobijam i potrebne su mi osnovne informacije za njih.Pozdrav.Pinki misevi su u pitanju.

NecrovoX
31.03.15., 19:20
Ako dobijaš pinky miševe možeš ih komotno staviti u friz jer to nećeš odhraniti. U tom dobu su previše mali da bi preživeli bez majke, još su uvek slepi i gluvi. Osim ako nemaš nameru da pokušavaš da ih odhranjuješ na cuclu, što mislim da je maltene nemoguća misija. Sledeći put se raspitaj makar malo ranije, a ne na dan kada ti stiže neka životinja šta i kako treba sa njome.

NltMasina
31.03.15., 23:44
Moja greska, u pitanju su fazi..izvinjavam se.Pozdrav.

NecrovoX
01.04.15., 15:22
Do nekih 20 dana starosti treba da su sa majkom, posle toga se odvajaju i jedu samostalno. E sad, pitanje je šta su tebi fazi tj koje veličine odnosno starosti.
U svakom slučaju, treba ti naravno mesto gde ćeš ih držati, da li je to kavez ili terarijum sa poklopcem zavisi od tebe, veličina zavisi od broja miševa, prenatrpanost dovodi do tuča i kanibalizma. Hranu ili kupuješ granule za kuniće, glodare i slično ili bilo koja mešavina zrnaste hrane tipa kukuruz, pšenica, ječam, zob, tritikal, suncokret... Uz to je dobro uvek ubaciti malo voća i oraščastih plodova. U suštini manje više svega, samo ne preterano jedne stvari jer neke stvari u većim količinama im ne odgovaraju. Podloga mogu biti novine ili strugotina. Redovno čistiš i nećeš imati problema sa neprijatnim mirisima i eventualno boleštinama koje nastaju ako ih baš zapustiš. Kućice za skrivanje su opcionalne ali ih vole, pa ako možeš ubaci im makar šta da se imaju gde zavući. Sveže vode naravno uvek moraju imati na raspolaganju, pogotovo ako ih hraniš tim granulama. Najbolje neke pojilice, jer u posude sa vodom ulaze pa su skroz mokri, prosipaju i natapaju podlogu.
To ti je sve u kratkim crtama, nije ništa komplikovano ali eto malo nešto treba obratiti pažnju i bude sve ok.

NltMasina
03.04.15., 16:04
Hvala na odgovoru, smesteni su u terarijumu bez poklopca(20x70cm), njih pet je tu, prinetio sam da se malo tuku, ali nista ozbiljno.Gajim hrcke i problem sa hranom nemam.E sad, mene najvise zanima da li oni mogu zajedno da odgajaju mlade? Znaci 3 zenke i 2 muzjaka u gore navedenom prostoru.I da li jedu krompir, luk, patlidzan...Znam da hrckovi to ne jedu, ali ipak moram da proverim za miseve.Pozdrav

NecrovoX
03.04.15., 17:07
To ti niko ne može garantovati, možda će biti ok, možda će pojesti mlade jedno drugome. A ako se već tuku onda najverovatnije da će praviti problema.
Možeš probati da im daš sve to ali mislim da baš neće to jesti, pogotovo luk.

NltMasina
03.04.15., 17:51
Da li bi mi bilo pametno da ih razdvojim ? da stavim muzjaka i zenku same zajedno? Izvinjavam se na dosadjivanju.POZDRAV.

NecrovoX
06.04.15., 17:59
To nikako ne može da škodi.