PDA

Pogledaj punu verziju : Poceo sam da pravim terarijum za Nhandu Chromatus



Lucifer
18.04.15., 15:55
Poceo sam da pravim ter za Nhandu Chromatus,Pre toga je to bio akvarijum za male kornjace. :D
Ujedno sam i nesto gledao o 3D pozadinama,pa i sa time sam poceo da se zanimam. :)
Evo slika sa dimenzijama i skica za izradu poklopca.
Voleo bih da cujem vase misljenje o velicini tera i ko ima iskustva sa izradom 3Dpozadna.
Hvala svima unapred.
5508

Alem2001
18.04.15., 16:17
Mala ti je širina od 16cm i možda bi trebala da je visina malo veća,sve ostalo je super.

Lucifer
18.04.15., 16:49
Mala ti je širina od 16cm i možda bi trebala da je visina malo veća,sve ostalo je super.

Izracunao sam da ce pozadina da mi zauzme 3,3.5 cm max.
A ova moja non-stop bleji na staklu,tako da joj to dodje kao kec na 10-ku. :D
Ma mator mi je taj akvarijum i onda rekoh da ga iskoristim.
E da,koji mrezicu predlazete da stavim? :D

Alem2001
18.04.15., 17:03
Mrežicu za komarce(metalnu obavezno).Koliki ti je chromatus?Ako je odrasli primerak u pitanju malo je 16cm pa čak i da je neka areborealna vrsta.

borotasinisa
18.04.15., 18:47
I mozda previse vlazis treset, ne bi trebalo da je toliko puno na staklu. A mozda ti izvor toplote dolazi sa strane?

Lucifer
19.04.15., 02:54
zenka ima 8-9 cm (ne znam tacnu velicinu) Ne vadim je iz tera. zato sto je #####o agresivna. :D
Ma mozda ubacim u taj terar. smitija,imam zenku koja je umiljata i malena ima 5-6 cm. :)
A za ovu agresorku moracu da napravim veci terar.
Koju bi velicinu terarijuma predlozili?
Mislim da joj nije previse vlaznan treset...ma ona je luda skroz drzim je u teraru velicine 16 x16x16 i ceo terar mi rasturi...ladno je dizala treset i pravila kao krov...nenormalna je skroz! :D

ZolleRu
19.04.15., 12:39
30x30x25 ili slicno tome je ok i za smitija i za hromatusa :) A u ovom gore predlozenom ter mozes staviti hromatusa ali nece tu moci ostati ceo zivot bolje bi ipak bilo da je malko veci :)