PDA

Pogledaj punu verziju : B.Smithi



Stefan1970
19.04.15., 22:29
imam pitanje imam B.Smithi T i jako je nemirna stalno bi isla napolje ima 8-9cm sa nogama...nov sam u ovome pa ne znam bas sve o njima iscitao sam na internetu mnogo...posto sam pocetnik zeleo bih barem jednom da je stavim na ruku a jako je nemirna i cim joj se nesto priblizi kao pinceta za hranjenje odmah se uzdize na noge kao da ce da napadne pa me interesuje da li neko ima neki savet??imam je tek nedelju dana nije se kod mene niti jednom presvukla jos i dali ce mozda biti smirenija kad se presvuce..? :) pozzz svima nadam se da nisam prekrsio ni jedno pravilo :) ;)

Aginor
19.04.15., 22:46
Moj savet je da se ne igraš sa time i ne mučiš džabe pauka ako mu nije do toga... Ako je takve naravi, ništa tu ne možeš, to se s paukovima (i ostalim životinjama) radi od kad su mali, da se naviknu na ljudsku ruku.

Stefan1970
19.04.15., 23:09
ne bih se ja igrao nego mi je to zelja jednom barem :) znaci mislite da je sada kasno i da ga se proba priviknuti na ruku?

hey-ho
19.04.15., 23:15
To se sa gušterima radi, pauk se neće nikad navići :) Pored toga što su neke vrste manje defanzivne od drugih, da li ćeš moći da je uzimaš u ruke ili ne, zavisi i od same jedinke. Možeš imati i 2 smithija iz istog legla i jedan da bude miran a drugi nemiran. Nemoj često da je uznemiravaš i pokušavaš da uzimaš u ruke jer ih to stresira a možeš i ti dobiti iritacije. Imaš u članku o ovoj vrsti (na Početnoj strani) slike iritacija koje mogu nastati ako te zapraši dlačicama a imaš i još neke korisne informacije.

Inače, dobrodošao :)

Stefan1970
19.04.15., 23:23
znaci moram biti jako pazljiv kad skupim smelosti jedan dan pokusacu polako na ruku pa sta bog da ali ne izvan terarijuma nego u da se on ne povredi :) rekoh iscitao sam ja sve ali nigde nisam video ovakvo ponasanje... svuda pise da su mirne dosta i da ne dolazi do ugriza tako cesto..ovaj kao da je naopak :)



Bolje vas nasao :)

Lucifer
20.04.15., 16:32
Imam Smitija od pocetka februara i jos se nije presvukla?
Nekad jede 1 nedeljno, nekad u 2 nedelje 1-nom jede (za razliku od N.Ch...koja bi mene pojela da moze-alavo storenje) temperatura joj je 25 stepeni,ima deo u terarijumu koji joj je stalno vlazan...neki savet?

Alem2001
20.04.15., 16:43
Skroz normalno,naročito kod Brachypelma. Ja imam albopilosum1cm još od januara i nije se nijednom presvukla:).

borotasinisa
20.04.15., 20:20
Hahahaha, uzmi L.parahiban-u baci joj B.smithi-ja i resen problem, posle joj samo tovaris lopatom insekte, ona se presvlaci itd...

Lucifer
23.05.15., 12:13
Ej ljudi,hteo sam da pitam koliko vremenski traje presvlacenja kod B.Smitija?
Jutros sam je zatekao na ledjima i kondam da se presvlaci posto joj je abdomen pocrneo...ali mi je frka skroz posto mi je ovo prvo presvlacenje kojem prisustvujem. :)

hey-ho
23.05.15., 15:48
Zavisi od veličine. Što je veća s tim joj treba više vremena da započne presvlačenje od trenutka kad se okrene na leđa. Kada pukne karapaks i počne presvlačenje onda to brzo ide, oko pola sata kod odraslih dok isto tako odrasle znaju da leže i do 12 sati pre nego što počne presvlačenje.

Lucifer
23.05.15., 20:18
Presvukla seeeee :D Prelepa je. ^_^
Neko mi je rekao da je ne hranim posle presvlacenja nekih nedelju dana...iz fazona,kao da je jos slabasna za lov i cekaj da prodje nedelju do dve pa joj daj hranu...sta vi mislite? :D

hey-ho
23.05.15., 20:25
Taj neko te sigurno nije slagao. Ne samo što je slabašna da bi jela nego npr. veći popac ili fobas može ubiti tako sveže presvučenu tarantulu. Strpi se desetak dana pa joj onda ponudi nekog manjeg insekta.

Lucifer
24.05.15., 13:19
Imam jos jedno pitanje (nadam se da nisam dosadn :D ),Na koliko menjate treset u terarijumu?
Ujedno,Hvala na savetima! :D

hey-ho
24.05.15., 15:20
Ako redovno čistiš tj. vadiš ostatke hrane i buđ onda nema potrebe za menjanjem. Ja u nekim terarijumima nisam menjao treset više od 3 godine a neću ni morati uskoro.