PDA

Pogledaj punu verziju : Saveti



Stefan1970
27.05.15., 22:26
zanima me kakva je tarantula E.campestratus ako neko zna kolike velicine naraste??? da li je mirnije naravi??? ako je neko ima neka mi se javi da ga pitam jos oko vise saveta :)

ZolleRu
28.05.15., 15:11
Pozdrav.. campestratus kao tarantula je super, pogotovo za pocetnike.. Lepa i mirna tarantula, nikad ne ujeda uvek gleda da pobegne kad se uplasi, znaci u sustini mirna i plasljiva t.. Raste oko 13-15 cm.. Evo jedna slika moje poluodrasle zenke oko 8-9 cm :)

http://i1289.photobucket.com/albums/b509/Zolle2/IMG_1358_zpsb6f8gmfy.jpg

hey-ho
28.05.15., 17:22
Ja je nemam al sam čuo da je super za početnike :)

Stefan1970
29.05.15., 13:57
hvala ti ZolleRu nego to su kopaci ne? i da li pletu mreze dosta ili malo?

ZolleRu
29.05.15., 14:40
Ja sam moju uzeo kad je imala oko 1 cm, 1 presvlacenje... Ne nisu klasicni kopaci nego terestrijalna je vrsta ali dok su bas mali umeju kao i sve druge t da se ponekad ukopavaju radi bezbednosti, ali kad malo porastu ne kopaju nista, uvek su vidljive :) I ne platu skoro uopste, jako malo po podlozi ili oko ulaza u kucicu ali ovako inace ne pletu mnogo :)

Stefan1970
29.05.15., 15:41
imas neki savet cega da se pazim? ili nesto sta si probo da uradis pa savetujes da ne probam?

ZolleRu
30.05.15., 14:32
Pa u sustini nemam nikakav poseban savet da na nesto odredjeno bas trebas da pazis.. Nemam pojma, jedino sto ti kao i svakom ne bih preporucio to je mozda eto da je ne cackas rukama i da je ne uzimas u ruke, brze su i plasljive dosta lako moze doci do nezeljenih situacija ako se bas igras sa njom.. A ovako nema sta sve opusteno mirni su oni nemaju nikakvih posebnih zahteva :)

Stefan1970
30.06.15., 14:03
ZolleRu jel ti se presvukao E.campestratus? ako jeste moze slika da vidim kakva je sad? :) moja jos odkada sam napisao ovu temu nije se presvukla i dalje je 1,5cm :D

ZolleRu
30.06.15., 16:21
Ej druze :) Nije se jos presvukla, jos klopa pun gas :) Zadnji put se presvukla zenkica pre mozda oko 2 meseca, tako da ce se presvuci opet tek za nekih mesec dva, jos nije dovoljno debela :)

Stefan1970
01.07.15., 00:06
one bas sporo rastu kako sam zakljucio :D moja je debela mnogo i jede kao luda a kao da ce presvlacenje iz dana u dan kada se probudim mislim da je nova ali nista :D

ZolleRu
01.07.15., 14:44
Pa onako relativno brzo rastu mogu ti reci stim da zenke uvek malo sporije rastu od muzjaka, a ova moja je zenka i za nekih godinu godinu ipo dana dogurala je oko 10ak cm.. Moja cura brzo napreduje :) Tvoja ce se presvuci verovatno uskoro ako je redovno jela, tako da ako se nije presvukla vec mesec dva od kako si temu otvorio ona ce verovatno uskoro.. Dok su mali presvlace se na mesec dva dok kako rastu raste i razmak izmedju svakog presvlacenja kao kod svih T :) Tvoja ocekuj da ce se presvuci tek kad bude prestala da jede i bude bas bas debela odnosno kad pocne da joj se tamni i sjaji stomak, e onda povecaj malko vlagu i cekaj presvlacenje :) Budu skoro duplo vece svakim presvlacenjem, dosta porastu :)

Stefan1970
01.07.15., 17:00
znam ja sve to oko vlage :D nego mi smor cekati jako je debela vec otkad sam je uzeo sjaji joj se abdomen i malcice se crni e sad mozda su to dlacice ne razumem se u to bas bas :D evo danas sam dao sve su jele osim nje :D a tako je bilo i proslo hranjenje i sad vec ocekujem da ce se presvuci :D parahybane su se presvukle vec a isti dan sam ih uzeo ali iscitao sam da L.P brzo rastu tako da i nije cudo neko...

Stefan1970
05.07.15., 15:13
evo ovako u 2 terarijuma sam ubacio dubije msm da pauk pojede i dubija se zakopala a ja nisam bio unutra i nisam popratio gde je...sta da radim da vadim sad ceo treset da dodjem do njih ili da ostavim tako da stoje pa ih mozda pronadju paukovi :D

hey-ho
05.07.15., 15:24
Ostavi ih tamo, izvadićeš ih kad se iskopaju a pauku ubaci drugu koji ćeš prethodno malo znječiti pincetom.

Stefan1970
05.07.15., 15:41
nas kako jeb**o mi je jer dajem A.Metallici a ona mi je non stop na plastici pa kad je ubacim tarantula ni ne konta a dubija ode na drugi kraj i ukopa se :D kako sam po###### :D a otkopat ce se?? Gramostoli Pulchripes sam isto tako ubacio i pobegla joj u saksiju tj kucu njenu a ona tamo vec mesec mesec ipo otkad je imam nije usla i sad se dubija tamo negde ukopala a ona isto se popne na staklo i kulira :D
Na plastiki msm sa strane pa ne skonta :) a mrezu ne plete ne znam sta joj je ima oko 6-7cm

Stefan1970
07.07.15., 22:10
ZolleRu da ti se pohvalim presvukao se E.Campestratus danas :D nema ga sta videt malo je porastao ali bice ima jos dana i njegovog zivota :D

ZolleRu
09.07.15., 18:31
E bas mi je drago da se konacno presvukao :) Super! E ali moram i ja da se tebi pohvalim presvukla se i moja cura danas :) Ja otvorio kutiju da je hranim kad ona riba presvukla se, ja se bas bas iznenadio uopste nisam ocekivao da ce se presvuci :) Sad je lepa i velika i za koji dan kad ocvrsne seli se u veci smestaj :) Evo jedna slika na brzinu, nakon pres:

http://i1289.photobucket.com/albums/b509/Zolle2/IMG_1941_zpsyo55ddin.jpg

Stefan1970
09.07.15., 22:04
jedva cekam da se i moja otegne do te velicine :) ali kad mi parahybane imale 15cm ona ce tad imat 5-6 :D