PDA

Pogledaj punu verziju : Prvo parenje-potrebni saveti



Relja
04.07.15., 16:25
Pozdrav ljudi kao sto u naslovu pise ovo mi je prvo parenje,imam muzjaka i zenku C.Fasciatuma koji su se presvukli pocetkom juna. Oboje se nalaze u malim plasticnim kutijicama koje su jedna pored druge i non stop se ,,Dozivaju" :)
E sad pitanje :)
Da li zenku da prebacim u veci terarijum i ako je prebacim koliko da cekam do parenja?
Ukoliko dodje do parenja i uspem da spasim muzjaka koliko puta da ponovim i na koliko dana?
I za kraj koliko da nahranim zenku i da li treba neka posebna vlaznost ili slicno?
Hvala unapred :)

hey-ho
05.07.15., 13:56
Kolike su te kutije? Daj sliku.

Kad vidiš da se desila insercija, sačekaš da se razdvoje i onda štapićem oteraš mužjaka u njegovu kutiju samo moraš paziti jer su nakon parenja jako plašljivi i potrče na svaki dodir. Najbolje da ga odvojiš u novu kutiju sa malo treseta ili bez treseta pa kad primetiš da je napravio novi spermweb (videćeš debeli sloj paučine) onda ga opet pustiš i to ponavljaš sve dok ženka ne počne da ga odbija. Ženku hraniš 1 nedeljno koliko god ona želi da jede, a terarijum nemoj baš previše da kvasiš.

Relja
05.07.15., 16:52
Kutija je od ferrero rocher-a. Nabavio sam novi terarijum i sad cu da je prebacim.
Kada da odradim prvo parenje?
Jel muzjak posle svakog parenja pravi sperm web i kako se zenka ponasa kada ga odbija? jel ga napadne odma? :)

hey-ho
05.07.15., 19:15
Prebaci je onda u novi terarijum i obavezno prebaci svu zemlju i paučinu iz te kutije kako bi se ženka pre odomaćila a mužjak bolje osetio njen miris kad ga pustiš. Kad je prebaciš, sačekaj 4-5 dana da se ženka malo navikne pa onda pusti mužjaka. Mužjak bi trebao da se puni posle svakog parenja s tim što često variraju intervali posle kojeg će se puniti. Ženka ga odbija tako što se izdiže na noge i konstantno ga lupka sve dok ovaj ne odustane. Uglavnom, lako je primetiti razliku između zainteresovane i nezainteresovane ženke.

DJ Aca LiveStyle
11.07.15., 00:30
Da se prikacim i ja na temu odmah, pitanje jedno. Koliko vremenski sveze presvucen muzjak (u mom slucaju regalisa) moze da bude u dobrom reproduktativnom stanju da se pusti u parenje?

ZolleRu
11.07.15., 01:42
U sustini svi mogu biti produktivni manje vise do zadnjeg dana zivota.. Ali sto su stariji to su i manje sanse da je dobar.. Regalisi su onako kratkovecniji pa je najbolje kad muzjak uradi posao do prva tri cetri meseca zivota..

Relja
20.07.15., 14:39
Juce sam ih pario prvi put,muzjaka sam odvojio u novu kutijicu i danas sam video paucinu. Da li je to sperm web ili je samo pleo?

hey-ho
21.07.15., 00:42
Ako je deblji sloj paučine onda je spermweb.

Relja
29.07.15., 11:55
Proslo je 10 dana od parenja i paucine jedva da ima,ne znam da li je pravio spermweb. Jel da probam jos jednom da ih uparim? I zanima me posle koliko vremena zenka pravi kokon i da li mi treba neki inkubator? :)