PDA

Pogledaj punu verziju : Gde da kupim mladu Iguanu ?



Blejac Martin
07.08.15., 18:49
S'postovanjem svima, Martin iz bg-a iz LINK-a (ljudi za zivotinje) i jos tu par nekih organizacija nije ni bitno. Sta jeste, bitno je to da mi je uginula Nimfa za koju sam bio jako vezan i sada hocu da uzmem mladu iguanu da je ucim da mi zivi u sobi. Problem je sto gde god sam guglao nista nisam nasao osim neka 2 oglasa gde iguane nisu mlade (jedna je cak i agresivna). Imam 2 dzukca i doggy door na sobi ali mislim da je oni ne bi dirali, jedna je matora nju nista ne zanima, ova mlada radi sta ja kazem (manje vise kako kad). Nije kao da sam pun para cak sta vise, nemam zutu banku ali, imam nacina da dodjem do para no, prvo moram da znam kolika je cifra koju moram da nabavim i GDE uopste da nabavim mladu iguanu (da me ne prevare i uvale mi neku matoru koja ce capne za godinu 2) Akvarijuma i terarijume sam ispoklanjao jos odavno ali imam drugara koji je najjaci u gradu u tome tako da mi to nije problem a imam i box od plastike i mreze gde bi isto mozda mogla da zivi. To je otvoreno, stavio bih novu mrezu na prozor da moze da se sunca na simsu a da ne pljusne dole sa 6og. Zelim iguanu jer su najveci blejaci ne rade NISTA samo se smaraju, hasaju i suncaju (koliko sam citao po sajtovima) takva zver mi treba jer sam usamljen u sobi kada mi nema nekog od kerova. Mozete me na pp kontaktirati pa cu vam dam broj mozete i ovde da odgovorite i izvinjavam se ako krsim neko pravilo foruma, pogledao sam u oglasi i mali oglasi nema iguana ima ta "agresivna je na dodir, inace je mirna" to znaci mirna je dok je ne pipnes, kad je pipnes popizdi, to necu..&nbsp;<br>Unapred hvala&nbsp;<br>S'postovanjem&nbsp;<br>Martin

E da i da dodam, nemam pojma kako sta ide sa iguanama ali, imam volju da naucim, vreme da se bavim i ljubav koju mogu da joj pruzim... Iz licnog iskustva to je sve sto ti treba da gajis bilo koju zverku.

PS bulitin, ODLICAN vam je forum i mi koristim istog hosta ...

hey-ho
07.08.15., 19:42
Pozdrav!
Evo linka do uputstvu za držanja http://gekkogecko.rs/?page_id=61
Evo linka do ponude http://gekkogecko.rs/?page_id=6

Inače, iguana i nije baš "najveći blejač" kao što ti kažeš, ima oko njih dosta posla a pored terarijuma moraš ih često puštati po stanu da šetaju, znaju biti dosta aktivne. Titulu najvećeg blejača svakako nosi bradata agama i ona ti je mnogo lakša za održavanje, što zbog veličine, manje zahtevne hrane i malo blažeg temperamenta.

Vrlo bitna stvar, bilo da uzimaš iguanu ili agamu, je da se ne zalećeš sa kupovinom dok nisi pročitao sve moguće o njima, pripremio odgovarajući terarijum sa UVb lampom, hranu, vitamine, minerale i ostalo.

Blejac Martin
07.08.15., 20:52
Inače, iguana i nije baš "najveći blejač" kao što ti kažeš, ima oko njih dosta posla a pored terarijuma moraš ih često puštati po stanu da šetaju, znaju biti dosta aktivne. Titulu najvećeg blejača svakako nosi bradata agama i ona ti je mnogo lakša za održavanje, što zbog veličine, manje zahtevne hrane i malo blažeg temperamenta.

Procitao sam dosta i provalio da nisu lake za odrzavanje, no, ja ne planiram da je drzim u terarijumu, kao pticu sto nisam drzao u kavezu, meni je to protiv prirode. Ideja je da napravim taj box koji imam sto idealniji za njene prirodne uslove, onda ima pola kancelarijskog stola (na njemu stoji taj box) i moze da izadje, moze predje na krevet, ima slobodu kretanja po mojoj sobi a klopa joj bude tu u tom boxu evo sacu sliku ti okacim. Mislim mogu nabavim terarijum ali mi je bacanje para jer svejedno bih razbio jedno parce da moze uvek da izadje.
PS ovo agma je TEK vrhunski guster, al to tek necu naci
Dodjavola jedva sam i ovu iscupao imam previse slika u previse foldera, poenta je da mogu od ovoga da mu napravim gotivnu gajbu i da uvek moz da izadje ovo je ko pola kancelarijskog stola sacu izmerim 70cma je visok, 75 sirok i oko 50cma unutra to je dodjavola sada po strani..Uz odredjene prerade moze tu da mu bude vrh + ima jos metar i 30 mi je taj sto znaci ima jos 60-70 cma da tu izadje da bleji
sa kupovinom ne mogu da zurim jer nemam pare to pod 1 pod 2 moram objasnim matorcima da nije bilo pitanje nego konstatacija kad sam odlucio da je nabavim i pod 3 imam jel;te jos mnogo da citam i ucim o njima ako mislim da mi zivi 15ak 20 godina koliko pise da mogu da gemblaju i taj box moram napravim ali to nije problem svasta nesto ja umem da napravim :>:>
Hvala na pomoci
UFUFUFU lupam gluposti ovo ne moze da joj bude gajba moram MNOGO da ga prosirim i produbim i jos svasta nesto, nebitno, napravicu ga da bude kako treba pratim linkove koje si mi dao a kao sto rekoh nisam mislim necu uzeti zver koju cu dovesti u zivotnu opasnost, tj hocu reci odgovoramn sam vlasnik svojim pasa i tako sams oduvek tretirao zivotinje. POENTA dok ne budem siguran das am 10000% spreman da je donesem u sobu necu je ni uzimati. Jos jednom hvala na pomoci
5603

borotasinisa
07.08.15., 22:54
Bradatu agamu jaaako lako mozes da nabavis, manje ce te kostati i ona i oprema... Nije da te odgovaram od Iguane ali napisao si da ti se svidja..

Blejac Martin
07.08.15., 23:18
Bradatu agamu jaaako lako mozes da nabavis, manje ce te kostati i ona i oprema... Nije da te odgovaram od Iguane ali napisao si da ti se svidja..

Da vrhunska je zver, ali male su mi previse 60cma to je smesno, ideja jeste da je naucim da ima slobodu setanaj po sobi, videcu jos cu da razmislim, ne mogu da jurcam. Iskreno uginuo mi je ovaj sa slike Nimfa beloglava imao je samo 9 godina ni toliko, mogao je jos da zivi desila se nesreca i sada ne znam gde se nalazim. Za iguane sam mislio da se relativno lako odrzavaju sada provaljujem da zahtevaju MNOGO posvecenosti ali, jesu najjace moze naraste 2 metra, samo ne znam da li ideju da zivi sa mnom u sobi mogu da sprovedem u delo.

Ili da se drzim cega znam i uzmem alexandra npr ili tako neku ima 10001 gotivna ptica a sto su vece to duze zive, problem je sto su ti pticari VARALICI gori od sibicara. JEDVA sam ovog pokojnog uspeo da navatam sa 8meseci i to mi je lik slao slike itd...

hey-ho
08.08.15., 13:48
Možda bi korisno bilo da izdvojiš vremena i odeš u Niš kod Žarka pa vidiš uživo kako izgleda iguana, kako se ponaša u stanu i kako je raspoređen prostor koji ona koristi.