PDA

Pogledaj punu verziju : Pitanje oko leptirova



Ricma
09.08.15., 19:08
Sinoc sam usao u sobu i cuo kako jedna kesa neprestalno suska. Kad sam prisao da vidim sta je video sam da jedna bela leptirica tu polaze jaja.
Danas kad sam opet gledao sta se desava nasao sam polu zivu leptiricu i jedno 150-200 jaja (po mojoj proceni) :)
Posto nisu mogla da ostanu na kesi isekao sam taj deo i stavio ga u neku posudu.
Sada bih sacekao da se izlegu gusenice jer planiram da zadrzim jedno 10-ak komada a ostatak da pustim :) Od tih 10-ak bih jedno 3-4 da zadrzim u obliku lutke (da ostanu tako da se ne izlegu), a od ostataka bih zadrazo samo caure :)
Pa me zanima da li neko zna kako da to izvedem i kako da ih gajim dok ne dodju do stadiuma leptira :)

hey-ho
10.08.15., 00:36
Nisi opisao koji je leptir u pitanju ali recimo da bi gusenice mogao da hraniš lišćem duda. Kada porastu onoliko koliko ti treba, ubaciš ih u 70% alkohol a kada se ulutkaju isto uradiš sa lutkama. Same čaure ne moraš stavljati u alkohol.

Ricma
10.08.15., 15:31
Evo slike leptirice (Ista je sa po ove 2 crne tackice na krilima.Trenutno nije ni jedan dobar aparat u kuci.) :)
Super imam dud u komsiluku :)
http://www.hiltonpond.org/images/MothTigerMDorsal01.jpg

hey-ho
10.08.15., 16:39
To je onda verovatno Hyphantria cunea, leptir dudovac. Mlade gusenice hrani mladim, mekim lišćem.

AcaAca
22.11.15., 15:24
Nekada u selu moga dede se to zvala svilena buba