PDA

Pogledaj punu verziju : Pravi guster za pocetnike



Milos Karanovic
11.08.15., 14:43
Pozdrav svima,novi sam sto se tice teraristike,ustvari jos nisam poceo :)
Intresuje me koji je najbolji guster za pocetnike da ne bude preveliki i da ne bude dosta zahtevan,citao sam dosta o bradatim agamama,jemenskim kameleonima,leopard gekonima,fat tejl gekonima,grandis gekonima,tokay gekonima i Collerd lizardima. Kakav mi terarijum treba za ove vrste gustera i koja bi bila cena terarijuma,kao i koja je cena ovih gustera (vise bih voleo muzijaka)? :D

legenda
11.08.15., 15:57
Po meni je za pocetnike najbolji Fat tail gekon (debelorepi gekon) Jako mirna vrsta laka za cuvanje i po meni lepsa od leopard gekona.Takodje su i leopard gekoni jako dobri gusteri za pocetnika ali su fat tail gekoni jako mirniji u odnosu na leopard gekone i pre ces se i njih zaljubiti jer su drugaciji od leoparda.Poterban ti je terarijum 60x30x30 ako hoces da to izgleda estecki lepo.Sto se cene tice Momcilo moze da ti ponudi nesto najpovoljnije sto mozes naci kod nas ako uzmes sve u kompletu.Mozes i na njegovom sajtu da se javis imas i broj i sve http://www.nsexotics.net/

Milos Karanovic
11.08.15., 16:03
Ok,hvala,ali bas od svih ovih vrsta najmanje mi se svidja fat tail gekon ne znam zasto verovatno zbog boje,a sto se tice ostalih vrsta najvise mi se svidja Tokay gekon i grandis gekon(dnevni gekon) kakva mi oprema treba za njih i da li je terarijum 70x60x40 za njih dovoljan,imam jos mesta u sobi ali ne bih voleo da mi terarijum zauzme sav prostor a ako treba veci terarijum videcu sta mogu da izbacim iz sobe

Milos Karanovic
11.08.15., 16:57
Koje su cene ovih gustera,gde mogu da ih kupim i kakve su mi dimenzije i oprema potrebne za terarijum?
Bradata agama
Fat tejl gekon
Leopard gekon
Jemenski kameleon
Grandis gekon
Tokay gekon
Collerd lizard

Milos Karanovic
11.08.15., 21:38
Pocetnik sam sto se tice teraristike i jos razmisljam kojeg gustera da uzmem ali da cena nije prevelika(do 50e) razmisljam o: TOKAI GEKONU,FAT TAIL GEKONU,DNEVNOM GEKONU,LEOPARD GEKONU,COLLORED LIZARDU,Svidja mi se i BRADATA AGAMA ALI JE TERARIJUM ZA NJU PREVELIKI.Citao sam sve sto sam uspeo da pronadjem o svim ovim vrstama i jos uvek ne mogu da se odlucim kog da uzmem,koji je vas predlog i koje dimenzije terarijuma trebaju za ove vrste i sta mi sve od opreme treba ako mislite da je jos neka vrsta dobra za pocetnike uvazicu vas predlog :rolleyes:

HVALA NA POMOCI

darko c
11.08.15., 22:30
Kontaktiraj Kima iz http://www.nsexotics.net/ , on ce ti pomoci kod njega imas sve.

Milos Karanovic
12.08.15., 07:09
Ok, vec sam pricao sa ljudima iz nsexotica preko fb, ali ja sam udaljen 160 i vise kilometara od Novog Sada tako da je put do tamo 5000 a u autobusu bi guster mogao da ugine bar tako ja mislim. Jel prodaje neko gustere u Pancevu ili Smederevu tu mi je najbliže?

coneobr
12.08.15., 11:59
Ja sam druze iz Obrenovca,kada sam uzimao svoju zmiju uzeo sam iz Nisa.To je nekih 250km udaljeno.Stiglo je sve normalno bez ikakvih problema.Poslato je post ekspressom danas za danas ja msm.Ako se lepo upakuje tu problema ne bi trebalo da bude.

hey-ho
12.08.15., 14:51
Razmišljaj prvo o troškovima terarijuma, opreme i hrane, to često ispadne dosta skuplje od guštera. Od ovoga što si naveo je svakako najlakši i najjeftiniji za održavanje leopard gekon pa je možda dobra ideja da njega uzmeš za početak pa ako pored njega vidiš da ćeš imati vremena i finansijskih sredstava za još jednog guštera, onda uzmi još jednog leoparda, nekog drugog morfa (koloriteta) ili eventualno nekog drugog guštera. Što se prevoza tiče, neće gušter uginuti u autobusu ako je lepo zapakovan i ako ga šofer nosi u klimatizovanom delu za putnike, bitno je samo da naglasiš da paket ne sme da stoji na suncu.

Milos Karanovic
12.08.15., 16:31
E hvala danas sam bio u Pancevu i nasao sam bradatu agamu staru 10 meseci(muzijak)agama kosta 10000 ali je odlicna i naviknuta je na ruku,iz neke Madjarske odgajivacnice je izgleda ekstra i bas mi se svidja ima sve prste,oci su u redu ali nije bas zivahna ne znam zasto,druga manja agamica stara 5 meseci je zivahna i agresivna verovatno jer se boji ljudi

carcharias
12.08.15., 18:08
To 10 000 din je jaka cena....bolje da kupis malu agamicu za 20 ili 25e i vaspitas je prema sebi i svojim potrebama...ima neki tip u NS par malih...proguglaj na oglasima....

Milos Karanovic
12.08.15., 20:45
Ma meni se taj guster jako dopada i nije mi bitna cena,deluje mi nekako mali ima nesto vise od 40cm a ima 8 meseci dobro jede i skroz se navikao na mene,ali je nekako slabo aktivan po terarijumu nzm zasto evo slike560556065607 UZIVO IMA MNOGO JACU BOJU NARANDZAST JE SA ZRVENO CRNIM

carcharias
12.08.15., 23:19
Ti u proslom postu rece 10 meseci,pa u zadnjem 8 meseci....mozda dogura do 4 meseci....salim se...
Prema mojoj proceni/u odnosu na predmete u terarijumu i velicini na ruci itd on ima od 15 meseci pa navise ali to nije bitno/lep je i zdrav primerak/....
E sad za njega ti je POD OBAVEZNO-sijalica UVB 10.0/nikako manja,dosta buba umuljanih u kalcijum prah koji im je neophodan i ne ostar kvarcni pesak za podlogu,vec specijalan za njih....

Milos Karanovic
13.08.15., 09:02
Ma pogresio sam sto se tice starosti gazda mi reko da ima 8 meseci i siguran sam u to posto svaki put kad sam dolazio do Panceva vidjao sam ga i lepo je napredovao(vidjao sam ga od kad se izlegao) a terarijum je premali pa se mozda zasto cini da ima 15 meseci :D
A zanima me samo zasto je slabo aktivan jel treba takav da bude ili treba da se krece po terarijumu?
Nasao sam i bube(dubie i cvrcke) 60 komada 200 dinara i gledao sam ga dok jede tako da mislim da hrana nece biti problem
Nasao sam pesak bas za pustinjske gustere u Pet Shopu
I u Pet Shopu ime terarijum dimenzija 40x60x40(vds) jel to premali terarijum posto sam citao da treba da bude bar 50x100x60 (vds)?
Terarijum kosta 80e i ima spot lampu,mrezicu,i uvb Neonku 10.0 da li da uzmem terarijum ili sam da ga napravim?

carcharias
13.08.15., 09:55
Idi kod staklozezca i sam ga zezni....kostace te od 4mm stakla oko 1500 do 2000din..Spot lampa je standardna u svakoj prodavnici rasvete sa oznakom R63 40 ili 60w/sad ti ne treba...samo zimi/...kaci se na lampu kod kineza za 200 do 250 din.Od rasvete pod obavezno UVB 10.0......

Milos Karanovic
13.08.15., 10:29
Ok,a zasto guster nije aktivan jel su sve bradate agame takve?

carcharias
13.08.15., 11:27
90% su takve....

Milos Karanovic
13.08.15., 11:35
Ok a jel on dovoljno dugacak za svoj uzrast :D :cool:

Milos Karanovic
22.08.15., 14:57
Agama nece da mi jede jela je pre 3 dana 5 fobasa i nzm koliko letarisa,napunila je 9 meseci
Danas je kenjala i nista :(

hey-ho
22.08.15., 16:31
Ako je dovoljno debela, nije nikakav problem. Inače, šta joj daješ od biljne hrane?

Milos Karanovic
22.08.15., 17:09
Sargarepu,zelenu salatu,tikvice,sljive,jabuke,grozdje

Ja se bojim samo da ne ugine :(
Mozda sam pogresio nesto sto se tice ishrane...
Meni deluje da je debeo

hey-ho
22.08.15., 17:31
Naberi negde lišće maslačka, dobro ga operi i to ponudi. Takođe, lišće celera gotovo nikad neće odbiti. Ne boj se, to je hadnokrvna životinja, njemu 3 dana bez hrane neće ništa naškoditi.

Milos Karanovic
22.08.15., 17:36
Ok,hvala na pomoci :D

zanima me samo zasto stalno lize pesak i zasto uvece kad gleda u staklo terarijuma pomera glavu gore dole levo desno?

hey-ho
22.08.15., 19:09
Lickanjem ispituje teritoriju/predmete, videćeš da će ti ponekad i ruke lickati kad bude van terarijuma. Cimanje glavom je njihov način komunikacije sa drugim gušterima a to je radio možda jer je video svoj odraz od stranicu terarijuma. Uglavnom, sve ovo ukazuje da ti je gušter zdrav i aktivan.

Milos Karanovic
22.08.15., 20:17
Ok,hvala na pomoci :D

Milos Karanovic
23.08.15., 19:44
Ni danas nista nije jeo :(

Danas sam ga malo natrpavao jabukom i pojeo je jedva jedno maleno parce fobase nece ni da lizne :(

Milos Karanovic
24.08.15., 14:19
Stvarno ne znam sta vise da radim najvise me plasi sto ce guster sigurno da ugine od gladi a nece nista da jede, procitao sam negde da kad muzijaci agame traze zenku da dosta smrsaju i da odbijaju hranu mozda je i to problem stvarno ne znam sta da mislim.Probao sam i da cedim sok od sargarepa pa da umocim stapic za usi u to pa da mu trljam oko usti i ipak nece da jede i dalje licka po terarijumu i malo je aktivniji ne znam da li je pametno da mu otvorim usta pa da probam da mu ubacim hranu? Deluje mi da je dosta smrsao i brada je pocela da mu menja boju sad je jedna polovina brade crna a druga narandzasta. Jel ima negde da se kupe lekovi za njih da mu poboljsaju apetit ili cu morati da cekam jos nekoliko dana da projede danas sam mu pustao neku igricu sa bubama posto sam gledao na iinternetu da je neki tako otvorio gusteru apetit i deluje mi da funkcionise posto je otvarao usta dok su bube isle i okretao je glavu ka njima

hey-ho
24.08.15., 15:10
Da li si probao da mu daš ono što sam ti rekao?

Milos Karanovic
24.08.15., 15:28
Probao sam i pojeo je jedan list celera i to sam morao da mu guram u usta maslacak nece

hey-ho
24.08.15., 15:50
Nemoj ništa da mu guraš u usta, tako ćeš ga još više stresirati i tek onda neće hteti da jede. Ovde je problem što si uzeo odraslog mužjaka kojem će sada jedino interesovanje biti parenje, a nemaš nikakvog iskustva da tako nešto izvedeš. Jedino da potražiš ko ima ženku za parenje pa da ga pošalješ, to bi trebalo da ga smiri, bar na neko vreme. Trebao si kupiti mladu jedinku kao što su te drugi posavetovali, tako bi upoznao njegovo osnovno ponašanje i znao bi da ga uporediš sa ovim trenutnim pa bi se lakše snašao. Prema onome što si opisao, da mu brada postaje crna, to je još jedan od znakova da bi se možda pario jer je pri parenju brada potpuno crna. S obzirom da nemaš uslova i iskustva da nabaviš ženku, pariš je i uspešno izvedeš jaja, jedino ti preostaje da ga šalješ negde na parenje kad god postane suviše aktivan. Da sam na tvom mestu, ja bih pitao nekog od uzgajivača da li bi hteo da ga uzme sebi i uz doplatu mi da jednog mladunca.

Milos Karanovic
24.08.15., 16:01
Ok videcu da li ima neko zenku za parenje

Ako ne nadjem zenku za parenje verovatno cu da uradim ono sto si mi kazao

Milos Karanovic
23.09.15., 17:31
Evo slika mog bradonje,uskoro ide jos slika :icon_cheers:5653

loshme10
24.09.15., 13:30
Boja mu je extra! Kazi mi u kolikom teru ga drzis? Jel ostao u tom 60x40x40? Zar mu nije to premalo? Ne znam da li bi mogao odrastao muzjak da se drzi u 70x40x40 ili max 70x50x50(znam da u caresheetovima pise da su optimalne dimenzije 100x50x50, ali nemam toliko mesta). Od gustera sam drzao samo gekone, agamu jos nikad nisam, pa bih bas voleo da znam da li bih mogao da drzim odraslog muzjaka u 70x40x40, uz redovno iznosenje u setnju po stanu...

Milos Karanovic
24.09.15., 14:28
Drzim ga u 100x50x60 moj je odrastao, vecinu vremena provodi van terarijuma u terarijumu je samo dok sam u skoli :-D mislim da bi mogao i u 70x40x40 :cool:

Milos Karanovic
02.10.15., 22:22
5655 Nova slika :cool:

5656 Terarijum :-)

hey-ho
03.10.15., 01:09
Ipak ti neonka bije u oči :) Ona mrežica preko sijalice ti možda i nije potrebna. Neće se on, poput zmija, pentrati ka njoj.

Milos Karanovic
03.10.15., 08:44
Hoce on neki put da se podigne gore ali nema sanse da dohvati sijslicu, da ipak mi neonka bije u oci ali nije problem :p

hey-ho
03.10.15., 13:22
Pa ubaci neki lim ili par slojeva alu folije, pod tim uglom da osvetljava dno terarijuma do ivice ali "ne ispada" van njega, ako me razumeš :)

Milos Karanovic
03.10.15., 15:00
ma osvetljava ceo terarijum ali se slabo vidi od blica, kako mislite to da napravim? :-D

sinisala
03.10.15., 22:37
Ćao svima! Miloše, napravio si odličan izbor.

I ja sam apsolutni početnik. Prijatelj ima Leopard gekona i preko njega sam se zainteresovao, ali u moju kuću insekti ne mogu (ženski članovi porodice bi se iselili) tako da mi je izbor spao na krested gekona, kojeg će, nadam se, vrlo brzo nabaviti.

Pozdrav iz Banjaluke.

hey-ho
04.10.15., 01:27
ma osvetljava ceo terarijum ali se slabo vidi od blica, kako mislite to da napravim? :-D

Razvučeš alu foliju u dužini neonke, presečeš je i presaviješ uzdužno na pola. Onda odšrafiš ležište neonke i na njega staviš foliju pa probušiš sa šarafima i tako zajedno sa folijom vratiš neonku tj ležište na mesto. Onda samo podesiš ugao te folije pod kojim da stoji tako da osvetljava ceo terarijum ali da ti ne bije u oči. Znači fora je da neonka osvetljava terarijum ali ne i prostor van njega. Ako je jedan presavijeni list folije previše tanak za podešavanje ugla onda stavi 2-3.

Milos Karanovic
05.10.15., 09:18
ok, hvala :-)

koktapg
15.10.15., 15:08
Ljudi pozdrav iz Podgorice. Ja jos nisam imao iskustva sa gusterimi,uopste sa bilo kakvim gmizavcima,ali sam se zainteresovao citajuci i gledajuci po netu. Koliko para mi je potrebno da opremim terarijum za jemanskog kameleona i koliki su troskovi mjesecno oko toga (orjentirno-hrana,vitamini,struja za te silne lampe ) ? to mi je osnovno da se ne zanosim dalje ako su troskovi veliki. Nadam se da cete imati strpljenja samnom jer cu morati sve detaljno da vas ispitam prije nego se odlucim kupiti ga...

Milos Karanovic
15.10.15., 17:12
Pozdrav,za jamenskog kameleona ti treba:UVB lampa(15e) Spot sijalica(2 evra toliko sam je ja platio)Kolonija buba:Dubie,Fobasi i Latelarilisi i Cvrci,ili ako neces da gajis bube barem 6-7e mesecno za bube.Vitamini i Minerali(6 evra) i dekoracija oko 15-20 e to bi bilo to,plus troskovi izrade terarijuma :)

koktapg
15.10.15., 17:16
ok. sad me zanima posto ovdje nisam cuo da ima te zive hrane,ako bih porucio hrane barem za 2-3 mjeseca bili one mogle opstati zive ili bih morao cesce da kupujem hranu ?

Milos Karanovic
15.10.15., 17:20
Mogle bi da zive ali ali mladi kameleoni su prozdrljivi tako da ako uzmes manju kolicinu cesce ces da moras da kupujes

loshme10
16.10.15., 07:40
Kada su gusteri u pitanju, po meni se samo za gekone isplati kupovati hranu, a za ostale treba gajiti. Pogotovo ako u PG nema niko ko prodaje bube/crve, veliko ti je cimanje da ti neko na svakih mesec dana salje. Uzmes odmah recimo 500 lateralisa(to ti je 15-ak evra), drzis ih na 30C i ubacis jednu sargarepu na 2-3 dana i miran si sa hranom...

Milos Karanovic
24.10.15., 12:41
5682568156835680i nema vise slika crko telefon :bash:

Milos Karanovic
25.11.15., 21:51
loshme10 kako napreduje guster? :D

loshme10
26.11.15., 07:46
Ma jede kao mecava, i bas brzo raste. Jedino sto u poslednjih 15-ak dana ima foru da se iske..a kad ga izvadis iz terarijuma! :chainsaw:

Milos Karanovic
26.11.15., 12:05
Haha tako i moj isto,poslednjih mesec dana nije pojeo ni jednu bubu jeo je samo maslacak i celer,sad je opet poceo da jede bube ali samo fobase nije zaintresovan za dubie:mad:

loshme10
26.11.15., 12:14
Gde mu nalazis maslacak sad?? :o

Milos Karanovic
26.11.15., 12:19
Imam ispred kuce mnogo maslacka :D

loshme10
26.11.15., 13:44
Covece za par dana decembar, kakav maslacak?! :confused:

Milos Karanovic
26.11.15., 13:47
Mogu da ti posaljem ;)

Milos Karanovic
12.12.15., 20:11
Koliko cesto se agame presvlace? Nigde nisam nasao neki podatak,moj se presvukao jednom za 4 meseca i to pre nekih mesec dana mozda manje

AcaAca
13.12.15., 21:36
Nzm. Ali mislim da zavisi od hranjenja

Milos Karanovic
14.12.15., 14:50
Moj pojede svaki dan 10 fobasa i 5 lista maslacka

loshme10
15.12.15., 07:38
Gle ga ovaj, i dalje ima maslacak ispred kuce! :D Odakle ti pises covece, iz Etiopije?! :D

AcaAca
16.12.15., 22:30
Negde iz madagaskara.
Nista licno Milose:)

Milos Karanovic
26.12.15., 12:57
5719Evo jedna slika:D Sto nece da mi stavi vise slika? :icon_salut::icon_scratch::help:

Milos Karanovic
28.12.15., 12:12
Kako da stavim vise slika? :help::help::help::help:

NemchaNS
28.12.15., 13:05
www.photobucket.com Registruj se tamo ako već nisi, upload-uj slike tamo i onda copy/paste direct link ovde. I ja sam imao isti problem i jedino tako sam uspeo da rešim.

Milos Karanovic
28.12.15., 13:16
Hvala ti NemachaNS :D

NemchaNS
28.12.15., 17:18
Nema na čemu;). Inače, gledam slike od te tvoje agame, stvarno je lep gušter, a klinac mi prilazi i kaže: "Tata, kupi mi tog malog dinosaurusa":). Vidim ja da se neću zaustaviti na tarantulama:D. Već sam ranije razmišljao o nekom gekonu pa videćemo..

Milos Karanovic
28.12.15., 17:33
Hvala,hvala :) Lepo je sto voli zivotinje,tako sam i ja kao mali sve voleo :D
Ako voli gustera koji je kao dinosaurus uzmi agamu ili nesto slicno,gekoni nisu kao dinosaurusi :)

borotasinisa
28.12.15., 18:55
Ma L.gekoni ne da nisu "dinosaurusi" nego su igracke. Imam jednog na cuvanju, treba mi vise vremena da ga nahranim, vidim da li je kakio itd nego 20 paukova da resim na nedelju dana...:D Slatki su doduse...

NemchaNS
28.12.15., 19:25
Ranije sam negde na TV-u video tokaj gekona i svideo mi se ali je ostalo na tome, nisam se nesto ni potrudio da ga nabavim. Stvarno svi u porodici volimo životinje. Čuvanje svake ima neku svoju draž, a i mi smo svi različiti pa kome se šta dopadne i kojoj može da pruži uslove tu bi trebalo i da uzme. Sad za čuvanje nečeg zahtevnijeg nemamo vremena ali u perspektivi.. Zanimljivi su nam agama, Madagascar giant day gekon, williamsi gekon, on i tarantule kad vidi plave odmah viče: "Kupi tu!!!" Otuda M. balfouri u mojoj kući, mada i meni se baš svideo, moram priznati. Tako da za sada ćemo se zadržati na tarantulama jer stvarno nisu zahtevne a polako ćemo da istražujemo svet teraristike pa onda, kada on bude dovoljno veliki da preuzme deo odgovornosti za čuvanje ljubimaca, uzećemo i agamu a i još po nešto, sigurno:).

Milos Karanovic
28.12.15., 21:10
Tokay gekon se i meni se on svideo ali je veoma agresivan :-) Imas lepe tarantule ali nisu one za mene :-)

DutchSc
29.12.15., 10:43
Cudni su Tokay gekoni,nisu za svakoga. Ja uzivam u njemu i nemam zelju da mu poturim prst :)

NemchaNS
29.12.15., 11:35
Pa mislim da je slično kao i kod tarantula. Ima vrsta koje se ne preporučuju početnicima ali kao što iskusniji ljudi kažu, nema razloga da se ne uzme bilo koja vrsta ako se dobro pripremiš. Kod mene barem, agresivnost ne bi imala presudnu ulogu u odabiru prvog guštera. Agama bi mi možda bila prvi izbor ali ne zato što nije agresivna već što mi je jedna od lepših vrsta. A od gekona svakako jedan od ovih koje sam nabrojao... I ni ja ne bi imao želju da poturim prst ni jednom od njih, samo nek oni grickaju bube:)

Milos Karanovic
30.12.15., 15:35
file:///C:/Users/karanovic/Downloads/10606111_930750550294070_6232901705206988658_n.jpg Moja agama bez blica :)
file:///C:/Users/karanovic/Downloads/735148_930409916994800_6371747108764171660_n.jpg Brat moje agame sa blicem :)
Iste su velicine,moj je debli i trebao bi da se presvuce

hey-ho
30.12.15., 15:59
Nisi dobro okačio slike.

Milos Karanovic
30.12.15., 16:22
Prevelika je slika

Milos Karanovic
30.12.15., 17:11
Sad cu opet da probam

Milos Karanovic
30.12.15., 17:14
Sto photobucket nece da radi?

hey-ho
30.12.15., 19:37
Ne radi sajt ili neće da aktivira link kad ga postaviš na sajt?

Milos Karanovic
30.12.15., 20:13
Nece da aktivira link

hey-ho
31.12.15., 03:28
Pa zato što ti taj link nije sa photobucket-a nego iz kompa. Kad okačiš sliku na sajt, klikneš desnim na Direct link i onda ga kopiraš ovde.

NemchaNS
31.12.15., 07:25
Odradiš upload slika na photobucket, izabereš tamo sliku koju želiš da postaviš ovde i:
levi klik na ovo polje označeno žutim, automatski će se odraditi copy
http://i1376.photobucket.com/albums/ah12/NemchaNS/Capture_zpsahiukoae.jpg

zatim se vratiš ovde na teraristika.org

http://i1376.photobucket.com/albums/ah12/NemchaNS/Capture1_zpsx8exznxa.jpg

i kada klikneš na ikonicu "ubaci sliku" odabereš jezičak "sa linka" i u označeno polje: desni klik-paste-ok

http://i1376.photobucket.com/albums/ah12/NemchaNS/Capture2_zpsnfps0ls8.jpg

i to je to;).

Milos Karanovic
31.12.15., 10:26
Hvala! :D :icon_cheers:

Milos Karanovic
10.01.16., 23:17
Uzeo bi sad zenku agame,dal bi mogao da ih drzim u terarijumu 100x50x60 ako bi stalno bio pored njih?

hey-ho
11.01.16., 07:50
Ne. Trebaće ti još jedan terarijum.

Milos Karanovic
11.01.16., 13:52
jel moze onda nesto manje dimenzija,80x50x50? i da napred bude mrezica?

hey-ho
11.01.16., 19:40
Celom prednjom stranom da bude mrežica? To ti baš neće valjati jer će se brzo gubiti toplota. Smisli nekako drugačije. A te dimenzije su ok za ženku.

Milos Karanovic
11.01.16., 20:30
Da tako sam mislio,ovaj muzijak ne koristi ni pola terarijuma :D taj deo ispred jos nisam smislio kako cu,najbolje je staklo ali nzm kako da stavim da mi se otvara poso se na muzijakovom terarijumu otvara od gore i puklo je skroz staklo... :mad:
Na internetu sam video da ih odgajivaci drze po 5-6 u jednom terarijumu pa sam mislio da zenku mogu sa muzijakom da stavim
Inace rec je o odgajivacnici blood bank dragons :)

Milos Karanovic
18.01.16., 21:17
Predlog za drugog gustera? :)
Ali nekog koji raste preko 30cm :)

AcaAca
18.01.16., 23:56
Kameleon jemenski , desert iguana i moze neki mali varancic

hey-ho
19.01.16., 17:19
Tiliqua scincoides

Milos Karanovic
19.01.16., 19:57
A ovaj skink mi se bas svidja :) :D hey-ho jel znas mozda koja je cena? :)

AcaAca
19.01.16., 21:55
Mislim da nema ispod 100 evra . Ali nemoj da mislis da je to idtina posto ja se bikad nisam bas bavio njima!!!

Milos Karanovic
19.01.16., 22:48
Vazi Aco,imao je Zarko na prodaju za 60evra.

loshme10
20.01.16., 07:34
Mislim da je Zarko imao Tiliqua gigas na prodaju.

hey-ho
20.01.16., 18:53
Ej da, na gigasa sam i mislio a ne na scincoidesa :)

Milos Karanovic
20.01.16., 20:19
Ok,hvala :) Mislim da je gigas podvrsta,slicno izgledaju razlika je valjda samo u boji :)

loshme10
21.01.16., 07:52
Ok,hvala :) Mislim da je gigas podvrsta,slicno izgledaju razlika je valjda samo u boji :)

Ako ces bas da cepidlacis, tacan naziv je Tiliqua gigas gigas :p

Milos Karanovic
21.01.16., 20:15
Nisam imao nameru da cepidlacim :icon_geek: