PDA

Pogledaj punu verziju : Terarijum za zmaja



Milos Karanovic
13.08.15., 21:49
Sto se tice terarijuma za bradatu agamu jel treba jos nesto sem: spot sijalice,uvb neonke,peska,kaveza za sijalicu,cinijice za vodu i hranu i dekoracije?
MOLIM ZA BRZ ODGOVOR JEL TREBA DA NAPRAVIM TERARIJUM ZA 5 DANA.
A STO SE TICE NEONKE JEL MOGU DA JE ZALEPIM ZA ZADNJU STRANICU TERARIJUMA POSTO CE TERARIJUM DA SE OVARA OD GORE I BICE CEO OD STAKLA?

Milos Karanovic
13.08.15., 21:56
Jel uvb neonka moze da stoji zalepljena na zadnjoj strani terarijuma i da li ce biti isto uvb zracenje posto se terarijum otvara od gore?

carcharias
13.08.15., 23:20
Moze svaki staklorezac da ti napravi i za 2 dana....Kupi silikon bezbojni/transparent/i zalipi neonku za staklo...moze.

Milos Karanovic
13.08.15., 23:53
Hvala baki :-D a jel ce da bude slabije zracenje ako stoji na zadnjoj stranici umesto na sredini?

hey-ho
14.08.15., 20:26
Agami će biti isto zračenje sve dok je neonka u dometu od 30-50 cm od njega, s tim što će ako zakačiš neonku na zadnju stranu zračenje biti usmereno i ka tebi. Svetlost će da ti bije u oči i neće biti tako prijatan pogled ka terarijumu. Mnogi o ovome ne razmišljaju pa tek kasnije skontaju da su se zaje*ali :)

Milos Karanovic
14.08.15., 20:34
Na nece bas da bude zakacena na sred stranice pa da mi bije u oci :D,posto cu terarijum da izlepim sa crnom folijom i na prednjoj stranici ce da bude zalepljeno 7 cm folije tako da neonka nece ni da se vidi razmislio sam ja o svemu tome :D

PrleNi
15.08.15., 00:37
Možda ću sada i da lupim kao i svako ko se ne razume baš u tematiku uređenja teraijuma za reptile, ali je bih izbegao varijantu staklenog poklopca odozgo i išao bih na varijantu sa "haubom" poput akvarijuma.
Na ovaj način sve što je potrebno od rasvete i elektronike uopšte može da se smesti u haubu i da bude sve uredno skockano - samo jedan kabl da ide do utičnice. Ujedno, moćićeš i da smestiš reflektujuću foliju iza same neonke da ne bi imao previše rasipanja i eventualnih gubitaka, a ujedno bi mogao da usmeriš snop uglavnom na terarijum.

Milos Karanovic
15.08.15., 10:09
Pa tako sam i mislio ali se nismo lepo razumeli,postavicu slike terarijuma i agame kad bude sve gotovo :D

Milos Karanovic
17.08.15., 12:52
Jel po vama lepsi crni ili crveni pesak za terarijum, posto mislim da sam pogresio zato sto sam uzeo crni?

carcharias
17.08.15., 14:12
Pogresio si....po meni...ja imam crveni...A lepo ti je odgovorio kolega,bash ti je dosadno...SPUSTI LOPTU NA ZEMLJU!!!!
Nemoj da se ljutis ali ti si pocetnik i ne treba ti jos inkubator....Prvo trebas godinu,dve da ovladas tom agamom i da se sazivis sa njom pa tek onda da razmisljas o razmnozavanju...

Milos Karanovic
17.08.15., 16:02
Ok,vazi :D