PDA

Pogledaj punu verziju : nesto zavivarij ak se moze tak natvat



smrtnik
01.09.15., 14:17
pozdrav svima novi sam ovdije

evo ovako nov sam u ovome a u akvaristici imam iskustva 7 godina
mene cisto zanima kaj bi mogao napravit od akvarija 105 d 50 š 50v lampe su 3 x 10w led 1000lm (svaka) za akvarij slabo sad me zanima dali je dosta i za biljke na suho-vlazno
stavio bi uglavnom za pocetak samo bilje i mozda napravio pri dnu mli akvarij za nesto sto neznam sta jos(prijedlozi dobro dosli) i slap definitivno
i zanima me koje bi bilje islo u to na sobnoj temperaturi i rasvjeti 3x1000lm led bijele mozda i 1 neonka 54w od bilja mi je zapela za oko paprat mahovina i anubiasi posto sam ih vec uzgajao na suho
UNAPRIJED HVALA

smrtnik
01.09.15., 14:18
ne zvivarij nego vivarij nes krivo stisnuo hehehehe

Milos Karanovic
01.09.15., 22:15
Napravi lepo vivarijum za zelenim anolisima i zabama mozes i salamandere da ubacis

smrtnik
02.09.15., 02:55
dobro svidjaju mi se anolisi i zabe
samo kaj bi prvo slozio vrt pa da idem na te zivotinje koje biljke jel mogu paprati unutra mahovina
svi savjeti dobro dosli
a i di nabavit te zivotinje ja sam iz zagreba,hr

Milos Karanovic
02.09.15., 10:10
Ako si iz zagreba mislim da mozes i bazilikse da nabavis posto oni isto mogu sa anolisima,trebalo bi da mozes u Zagrebu da nadjes sve sto ti treba, pozadinu u terarijumu sam napravi uzmes lepo jedno ogromno parce kore drveta izlomis na sitne delove i zalepis sa lepkom za cipele na karton za biljke lepo odes u cvećaru i pitas jel imaju neke bez toksina

smrtnik
02.09.15., 12:30
kad upisem bazilik mi izbacuje biljku neku moze naziv zivotine da pogledam a jel mogu paprati sa njima posto ne jedu bilje

Milos Karanovic
02.09.15., 13:41
Moze paprati a latinski naziv je basiliscus basiliscus

smrtnik
02.09.15., 14:18
kolke su cijene gustera basiliscus basiliscus,anolis

Milos Karanovic
02.09.15., 14:20
Za baziliska ne znam a anolis je oko 10 evra ja sam gledo pre neki dan u inostranstvu se prodaju za 7-8 evra

ZolleRu
02.09.15., 15:52
Mozes i paprat i mahovinu, sva zavisi da li ce ih rasveta koju stavis i uslovi koji budu u vivarijumu gurati da opstanu na duze.. E sad jedino ne zbog nekih zivuljki kojih stavis ako im smeta, ali mislim da to nece biti problem sta god da ubacis.. Kad se odlucis za odredjene zivotinje dobro se raspitaj sta im smeta sta ne, da znas sta mozes da pripremis za unutra.. Ja sam drzao paprat u terarijumu ispod bele neonke od 30w i sljakalo je ok..Evo ti primer ako nisi vec video temu kako je fino covek uradio terarijum/vivarijum:

http://www.teraristika.org/forum/showthread.php/15509-terarijum-sa-biljem

Milos Karanovic
02.09.15., 16:51
U vivarijum moze i salamandere da ubaci oni se slazu sa zabama, kad dodjem kuci napisacu nesto vise sad sam na času

smrtnik
02.09.15., 17:50
molio bi za neke informacije o ovim gušterima gustera basiliscus basiliscus,anolis ako ko zna nesto o njima
malo sam otiso off al reko da ne otvaram novu temu pod gustere