PDA

Pogledaj punu verziju : Uzeo bih tarantulu



Milos Karanovic
22.09.15., 16:54
Koju tarantulu da uzmem,zanimaju me terastrijalne i arbodelne vrste po uslovom da povremeno mogu da je uzimam u ruke,prostor mi nije problem :icon_cheers::club:
HVALA :p

Marko47
22.09.15., 19:30
Ako si početnik preporučio bih ti L.parahybana ili N.chromatus. To su terastrijalne vrste, po meni veoma lepi, to su bile moje prve tarantule. Veoma su dobre za početnike.

borotasinisa
22.09.15., 20:13
Ovde imas sve sto ti treba za pocetak: http://www.teraristika.org/forum/showthread.php/5294-Teme-sa-naj%C4%8De%C5%A1%C4%87e-postavljanim-pitanjima

loshme10
24.09.15., 08:43
Za pocetak preskoci arborealne. Vecina je brza i prilicno otrovna, tako da je terestrijalna bolja za pocetak. L. parahybana, A. geniculata, N. chromatus, bilo koja Grammostola ili Brachypelma, mozda neki Pamphobeteus...

ZolleRu
24.09.15., 15:56
Slazem se sa Milosem za arborealne za pocetak. A sto se tice terestrijalnih vrsta mozda najbolje da uzmes slinga ili mladu zenku G.pulchripes ako ti se svidja. Posto mnogi koji kupe pauka i tako povremeno uzimaju u ruke imaju problem sa iritirajucim dlacicama. Jer L.parahybana B.smithi N.chromatus i tako neke vrste koje jesu za pocetnike ali ne za uzimanje u ruke cesto jako otresaju dlacice, tj pri svakom uznemiravanju. I to je onda mnogima problem malo duzee dok se ne naviknu.. Dok naprimer g.pulchripes to bas bas retko radi gotovo i ne jako je lepa i mirna tarantula, uvek vidljiva i gladna.. Sto se tice uzimanja u ruke i toga mozda najbolje i za tebe i za pauka je da to i ne radis.. A prostor sto se tice skoro svih vrsta ti je potreban za odraslu jedinku 30x30x30 za terestrijalne i 20x30x40 za arborealne, za vece od toga nema potrebe. Dok male drzis u plasticnim malim kutijicama.. Dobrodosao, pozdrav :)

Milos Karanovic
24.09.15., 16:11
Hvala svima, ipak onda tarantule nisu za mene, bolje mi je da uzmem onda nekog gustera pa da mogu da se stalno igram sa njim :cool:

loshme10
24.09.15., 16:21
Ako si hteo da uzmes tarantulu da bi se igrao sa njom, onda tarantule definitivno nisu za tebe ;)

hey-ho
24.09.15., 19:39
Realno, ni gušter nije za igranje. Bolje onda kupi mačku.

Geni
24.09.15., 21:53
Miloše, zašto novi nalog za ista pitanja? Spojiću ti ovaj sa tvojim prvim.

zuma123
27.11.15., 18:47
Miloše, zašto novi nalog za ista pitanja? Spojiću ti ovaj sa tvojim prvim.
Pozz ljudi interesuje me dali neko ima na prodaju tarantule ovih vrsta Palomino blonde i Grammostola rose? Hvala unapred

hey-ho
27.11.15., 19:11
Pozdrav! Za razliku od SAD, Britanije i drugih zemalja, kod nas se koriste isključivo latinski nazivi tako da ovu prvu traži pod nazivom Aphonopelma chalcodes. Pogledaj na NSexotics sajtu, možda ima a ako nema možda može da se nabavi.

ZolleRu
27.11.15., 19:27
Pozdrav Zuma.. Od Aphonopelmi trenutno mislim da u Srbiji nema nista u ponudi.. Jedino u Madjarskoj ima nekoliko vrsta sad.. G.rosee imaju da se nadju kod nas, cesto su u ponudi.. 6 decembar je terraplaza u madjarskoj pa je to jedno od mesta na kojem ima vecina sto iko pozeli :) :D

zuma123
28.11.15., 11:55
Pozdrav Zuma.. Od Aphonopelmi trenutno mislim da u Srbiji nema nista u ponudi.. Jedino u Madjarskoj ima nekoliko vrsta sad.. G.rosee imaju da se nadju kod nas, cesto su u ponudi.. 6 decembar je terraplaza u madjarskoj pa je to jedno od mesta na kojem ima vecina sto iko pozeli :) :D
Hvala u svakom slucaju , a mozete mi reci koja je kao Rosea tako mirna tarantula isto , posto imam LP i ona bas i nije nesto narucito mirna voli da napada opasno hahaha :D ?????

hey-ho
28.11.15., 13:10
Grammostola pulchripes, G. pulchra..

zuma123
28.11.15., 19:49
Grammostola pulchripes, G. pulchra..
Hvala , a ko neko ima jos neki predlog predlazite. :D

ZolleRu
29.11.15., 02:29
A.geniculata, B.smithi, B.boehmei, B.auratum, B.albiceps, B.albopilosum, E.campestratus, C.cyaneopubescens, N.chromatus, N.coloratovillosus, L.parahybana, i naravno ove gore pomenute G.pulchripes, G.pulchra, G.rosea... :D Valjda ce ti se nesto svideti :D

zuma123
29.11.15., 06:59
A.geniculata, B.smithi, B.boehmei, B.auratum, B.albiceps, B.albopilosum, E.campestratus, C.cyaneopubescens, N.chromatus, N.coloratovillosus, L.parahybana, i naravno ove gore pomenute G.pulchripes, G.pulchra, G.rosea... :D Valjda ce ti se nesto svideti :D
Oho hvala :D , ali nebih se slozio da je LP bas dobra za hendlovanje bar ne ova moja :D

hey-ho
29.11.15., 11:36
Od tih što je Zole naveo, rekao bih da su ok za hendlovanje samo B. smithi, B. albiceps i E. campestratus ali su sve dobre kao početničke tarantule koje se ne skrivaju mnogo.

ZolleRu
29.11.15., 16:44
Da naravno... Ja nisam isao na varijantu hendlovanja nego pocetnickih nekih vrsta koje su mirnije i cesce vidljive.. :) Posteno za hendlovanje ti ne bih preporucio ni jednu, ali dobro stvar tvog izbora :) Sto manje hendlovanja manje stresa za pauka.. :) Svaka jedinka ne bitno vrsta je prica za sebe :)

zuma123
29.11.15., 19:13
Hvala svima na preporukama, da vam se pohvalim :D , pored Lasiodora Parahybane uzeo sam Nhandu Chromatus i konacno Grammostola rose :D i havala svima jos jednom.

ZolleRu
30.11.15., 04:02
Nema na cemu, super :) Nama je drago ako smo uspeli ikako pomoci... Dobar izbor, super, baci neku sliku kad uhvatis :) Sve najbolje i srecno sa novim T :)