PDA

Pogledaj punu verziju : Ceratogyrus darlingi - iskustva



Hylonomus
14.10.15., 09:05
Poštovani forumaši,

pre par dana sam nabavio juvenilni primerak C. darlingi, pa me zanimaju vaša lična iskustva u vezi gajenja ove vrste.

Hvala unapred!

loshme10
14.10.15., 10:02
Ja sam je imao ranije, odraslu zenku. Kazi mi sta te konkretno zanima?

Hylonomus
14.10.15., 10:55
Ja sam je imao ranije, odraslu zenku. Kazi mi sta te konkretno zanima?

Pa interesuje me pre svega u kojim uslovima si je cuvao (temperatura, vlaznost...), da li si je cuvao u terarijumu sa dubokim tresetom ili ne. Ja sam stavio oko 10-15cm podloge, ali nisam stavio skroviste (jer sam procitao da se ona ukopava, tako da joj skroviste ne treba). Tek je drugi dan u terarijumu, ne kopa jos, ali je vec jela dva puta manje lateralise.

loshme10
14.10.15., 11:15
Temperatura je bila 27-28C, vlagu sam odrzavao cepom od mleka(onaj veci), treset je bio dublji od podloge za ostale terestrijalne vrste, recimo 10-12cm i stavio sam koru ispod koje je napravila skloniste(vise od paucine, manje od treseta). Ono sto mi je ostalo u secanju je da je to bila moja najdefanzivnija T uz P. murinus. Nisam morao ni da je pipnem, dovoljno je bilo da skinem poklopac sa tera i cim oseti vibracije ili strujanje vazduha propinje se u defanzivni stav :D

Hylonomus
15.10.15., 08:04
Hvala na informacijama! Moja vise bega kad je uznemirim :) Ali s obzirom da sam je tek udomio, kapiram da ce svoje pravo ponasanje pokazati tek kasnije. Inace je nocas iskopala jamu i sada je polako ojačava pletenjem.

loshme10
15.10.15., 08:15
Pa da, prvo mora da se odomaci, pa kad sve sredi videces da li ce da bega :D