PDA

Pogledaj punu verziju : pomoc oko cvrcaka!!!



Pejaguja
14.11.15., 16:18
Pre neki dan kupio sam cvrcke napravio im sve sto im je potrebno hranu habitat itd.Za vodu sam im stavio vatu u poklopac od tegle i tu je nastao problem.Umesto da piju zenke su tu polagale jaja ali mislim da je premala kolicina vate i mislim da ce jaja propasti sta da radim?

hey-ho
14.11.15., 17:56
Ne treba ti ta vata, izvadi je. Umesto vode im daj jabuke, paprike i slično, svakog dana po malo, tako da ne ostane viška kad se najedu, i nećeš imati problema sa viškom vlage, koja sa sobom vuče i neprijatne mirise i buđ. U male kutijice sipaj vlažne zemlje i to će služiti ženkama za poleganje jaja. Kad bude dosta jaja, prebaciš svu tu zemlju u drugu, veliku kutiju koji takođe greješ i tu će se izleći mladi, samo održavaj zemlju vlažnom i rastresitom. Male kutijice odmah napuniš novom zemljom i vratiš kod odraslih. I da znaš, svaka generacija mora biti u zasebnoj kutiji kao bi smanjio stopu kanibalizma.

Pejaguja
14.11.15., 19:37
Kolika od prilike treba da bude ta kutijica

Alem2001
14.11.15., 21:23
Zavisi od broja popaca mada posuda veličine one u kojoj stoje štapići za uši rešava posao.Takodje ti preporučujem da preko staviš metalnu mrežicu za komarce jer znaju da jedu svoja jaja.