PDA

Pogledaj punu verziju : Budj na mahovini



Dule
15.11.15., 09:51
Usled velike vlage (88%) javlja mi se budj na mahovini koju sam lepio za pozadinu i drvo,u terarijumu.Jasno mi je da treba da je smanjim jer A.geniculati koja tu treba da zivi,ne treba tolika vlaga.Zanima me da li i cime treba da tretiram mahovinu da ubijem spore,a da je ne unistim?

hey-ho
16.11.15., 14:17
Trebaš nekako da promeniš uslove u terarijumu jer ako ne promeniš, džaba sada da uništavaš spore kad će se ponovo pojaviti. Mahovini odgovara velika vlaga, dobra provetrenost i svetlost dok gljivicama velika vlaga, slaba provetrenost i tama. Ja sam kod nekih mojih terarijuma primetio sa se pri istim uslovima (temperatura, provetrenost), gljivice mnogo manje razvijaju kad je terarijum osvetljen pa uzmi to u obzir a svakako je najbitnije da poboljšaš ventilaciju i gljivice će same nestati, bez tretiranja.

Dule
16.11.15., 14:59
Stavio sam da mrezica pokriva 2/3 poklopca i malo je redja od one koja je bila,pa se nadam da ce to biti dovoljno...

hey-ho
16.11.15., 18:15
Stavi slobodno i lampu neku, barem dok se ne povuče buđ, a kasnije je možeš skloniti ako ti ne treba.

Dule
16.11.15., 19:05
O.k.,hvala na savetima i informacijama! :)