PDA

Pogledaj punu verziju : Malawi BLUE CRAB



lobytoy
16.11.15., 19:42
Zdravo ljudi, imam na poslu akvarijum sa Africkim ciklidima. Hteli bi smo da oplemenimo faunu Malawi plavim krabama. (po svemu sudeci kompatibilne su sa ciklidima i nece se potamaniti) Da li neko ima iskustva i da li zna gde mogu da se nabave? POZZ

maliduduk
16.11.15., 20:56
I ja sam zainteresovan (doduse za bilo koje krabe, ako se mogu nabaviti), iako mislim da je cist optimizam traziti pomenutu vrstu krabe u zemlji u kojoj se npr. episesarma versicolor moze naci jednom u 2 godine. pozdrav

lobytoy
16.11.15., 21:59
Pa dobro, ako postoji mesto gde se moze dobiti valjana informacija, to je ovaj forum. Ljudi generalno radije drze ribe nego rakove a po defaultu misle da je koegzistencija u ak. nemoguca.. Ovde se cak vidi da kraba ima problema da na miru jede od ciklida :-)

https://www.youtube.com/watch?v=IwgyEVnnKYY

carcharias
17.11.15., 10:59
Svaka kraba ti je uljez i nasilnik u aq. i ter.......Imao sam prilike do sada da posedujem 15tak vrsta istih i one se drze zasebno...vecinom su teritorijalci kao ciklidi/neke mogu da se drze u grupama kao koloritne vampire crabs/Primarna hrana su im ribe tako da znas sta to znaci u aq.Najbolje mi se odrzala rainbow crab cardisoma armatum ali ona je terrestrialna vrsta...