PDA

Pogledaj punu verziju : Važne promene u klasifikovanju tarantula



Alem2001
06.12.15., 13:45
Evo nečeg zanimljivog što bi trebalo da znamo!Sve tarantule iz roda Haplopelma su prebačene u rod Cyriopagopus,takodje bilo je promena kod rodova Lampropelma i Omothymus:

http://www.arachnoboards.com/ab/showthread.php?279412-Lampropelma-Haplopelma-and-Cyriopagopus-revision.&highlight=Haplopelma

hey-ho
06.12.15., 17:41
Hvala za info. Realno stari nazivi su bolje zvučali al šta da se radi.. :)

Alem2001
06.12.15., 19:59
Slažem se da su prethodni nazivi bili bolji.
I zaboravio sam da napišem u prethodnom postu da su skoro prebacili sve vrste iz roda Oligoxystre u rod Dolichothele.

borotasinisa
06.12.15., 20:00
Naviknes se na nazive, prirastu ti srcu kad ono..:D Tako je to u ovom hobiju, procice jos godina i godina dok ne dodje do nekog reda i dok se ne opisu sve poznate vrste...

ZolleRu
07.12.15., 02:04
Takodje ni ja nisam odusevljen promenama.. Citao sam o ovome pre neki dan.. Taman se naviknes na jedno i onda promena, ### ne gine nam da se sad navikavamo na nove nazive.. :)

loshme10
07.12.15., 09:02
Ni meni se to nista ne svidja, ne vidim nikakvu poentu, osim da se neko pravi pametan. A da ne govorimo da su u isti rod stavljeni arborealne T i kopaci(?!)... :mad:

P.S. Omothyma violaceopes?! :23n:

borotasinisa
09.12.15., 16:54
Sad se prica da su metode u doticnom radu malo zastarele, da nije jos sve konacno...

Alem2001
09.12.15., 22:56
Meni se čini da će doći ovde do još puno promena,izgleda da su konačno počeli da se više posvećuju tarantulama.Samo mislim da su krenuli u pogrešnom smeru,po meni je bolje da su počeli da opisuju neopisane vrste,ima vrsta otkrivenih pre više od deset godina koje idalje nisu zvanično opisane.

Došlo je do još promena:Holothele incei je sada Neoholothele incei
Holothele sp. "bumblebee" je sada Neoholothele fasciaaurinigra
(Neoholothele je potpuno novi rod napravljen za ove dve vrste za koje su taksonomisti smatrali za be pripadaju rodu Holothele)

Alem2001
09.02.16., 18:57
Neke promene u rodu Aphonopelma:
http://zookeys.pensoft.net/articles.php?id=6264