PDA

Pogledaj punu verziju : Presvlacenje zmije



Djoleee
31.12.15., 12:59
Znam da je o ovome vec dosta pisano, ali kod moje zmije ( kukuruzni smuk ) oci su pobledele pre 6 dana i vratile se u normalno stanje, i posle toga nista. Samo miruje ispod svog drveta, morao sam par puta da proverim dal je ziva, a sto se tice menjanja boje koze, nista. Samo me zanima da li je ovo normalno, ili ima neki uzrok ovog problema?

Milos Karanovic
31.12.15., 14:49
povisi mu vlaznost u terarijumu

borotasinisa
31.12.15., 15:13
Da, izgled se vrati u gotovo normalno stanje tik pred presvlacenje, ono nastupa obicno isti ili sledeci dan. Povecaj vlagu i pusti je na miru da se presvuce.

Djoleee
31.12.15., 15:58
Ostavljena je na miru i sveki dan prskam terarijum, ali ona je u takvom stanju vec 5-6 dana

Milos Karanovic
31.12.15., 16:42
Stavi joj ciniju sa vodom ako vec nisi

Djoleee
31.12.15., 20:34
Ima ciniju s vodom, temperatura je od 20 ujutro od 28 preko dana, a i vodu menjam svaki dan. Problem je sto ona ( bar koliko ja znam ) uopste ni ne izlazi iz svog skrovista, samo je jedan dan dok su joj oci jos bile blede izasla da se sunca na grani.

nenad
02.01.16., 00:14
Presvući će se uskoro, samo je pusti na miru. To je normalno ponašanje. Nekim zmijama posle vraćanja boje očiju u normalu treba i nedelju dana i više da se presvuku.

Djoleee
02.01.16., 13:20
Presvući će se uskoro, samo je pusti na miru. To je normalno ponašanje. Nekim zmijama posle vraćanja boje očiju u normalu treba i nedelju dana i više da se presvuku.
Da, presvukla se juce ujutro, sve je trajalno oko nekih 30`ak sekundi.

LazaNis
02.01.16., 20:44
Da ne otvaram novu temu, Cuvam loptastog, krenuo je da se presvlaci ali nije skinuo celu kozicu nego se izljuskao. Prskao sam u terarijum fajtalicom. Sta da radim?

coneobr
03.01.16., 00:49
Ako ne skine vec sam onda probaj ti rukom nezno,ili u toplu vodu pa polako skidaj.

LazaNis
04.01.16., 00:21
Skinula je delimicno, ja sam joj skinuo sve ostalo osim u predelu vrata, ostalo je dosta, a on nece da miruje da bi mu to skinuo.

Djoleee
04.01.16., 15:28
Probaj da mu prskas redovno terarijum mlakom vodom ako vec ne mozes vec da ga izvadis u ciniju, pa probaj tako da mu svuces, ja cim sam primetio da se zmija povukla i da ima blede oci, prskao sam svaki dan mlakom vodom i sve je bilo proslo ok.

Vipera_Ammodytes
11.01.16., 09:19
kupaj ga u mlakoj vodi 15minuta, onda ce omeksati kozica i trljas blago prstima to mjesto dok joj ne skines sve.. Tako sam ja skidao sa glave i donje vilice, inace njateza mjesta, jer se loptasti boji kad mu se dira glava..


edit: kad smo kod kupanja u mlakoj vodi, skoro nedje sam loptastog kupao u mlakoj vodi cisto reda radi. Jeo je bio 4-5 dana prije toga. Kako sam ga ubacio u mlaku vodu, nikako mu se nije svidjelo.. posle 15 sec je defecirao.. Sta moze biti razlog? prije mu kupanje nije smetalo..