PDA

Pogledaj punu verziju : Bele tačke u terarijumu



Aginor
06.01.16., 05:05
Evo mene posle duže vremena na forumu.

Imam A. versicolor, oko 5cm pun raspon nogu trenutno, držim ga već nešto jače od godinu dana u jednoj plastičnoj tegli. Već nekoliko meseci mi se pojavljuju skupine belih, jaaaaaako sitnih tačkica SVUDA po terarijumu, nije bitno koji je materijal uopšte, ima ih i na plastičnom zidu tegle, i na kori drveta, i na plastičnoj biljci, i na listovima te plastične biljke (listovi su od nekog papirnatog materijala), i po supstratu. Zanima me šta je to, da li moram sve komplet da vadim i da perem ili neće škoditi pauku? Nemam baš najbolju, kameru, ali evo i slike na kojoj se vidi da se pojavljuju svuda.

5720

loshme10
06.01.16., 07:13
Ne vidi se najbolje, ali to nema sta drugo da bude nego grinje. Pridji im sto vise mozes i pogledaj da li se krecu? Ako jesu, izvadi T i promeni joj kompletan enterijer, a pre toga vrucom vodom dobro isperi posudu.

Aginor
06.01.16., 14:02
Ne pomeraju se 100%, uvek su na identičnom mestu. Na nekoliko mesta su mi rekli da je gotovo sigurno izmet u pitanju, mada bolje proveriti kod više "lekara" nego samo kod jednog :D

hey-ho
07.01.16., 14:36
Nakvasi ga malo i probaj da razmrljaš. Izmet tarantula je izuzetno koncentrovan i ako primetiš da se razmazivanjem stvara nešto poput bele farbe, onda je to u pitanju :) Ako ne, onda je neka gljivica, mada čudno mi da se javlja na neorganskim stvarima.

Rizla
08.01.16., 23:37
Pozdrav svima :) stvari stoje ovako: kod moje A.Metallice se isto to pocelo pojavljivati tek kada sam je premestio u stakleni terarijum.Prvo mi nije bilo jasno odakle se to stvori onda sam je pratio sto sam vise mogao i primetio sam da ona/on jer sam 60% siguran da je muzijak izbacuje izgleda kao da povraca samo se propne kao u agresivnoj pozi i video sam da izbaci jednu kap iz njenih usta nije mi bilo jasno jer je kap bila providna kao da vodu izbacuje ali posle mozda dan/2 se to stvorilo bele tackice.Grinje nisu to je 100% necu da pametujem ne znam zbog cega do toga dolazi ako je neko strucniji neka kaze :)

AcaAca
09.01.16., 11:23
A da li izgleda kao neka vata mozda. Jel primecujes neke sitne sitne bele dlačice posto se to pojavi kada ima vlažnosti

loshme10
15.01.16., 08:55
Pozdrav svima :) stvari stoje ovako: kod moje A.Metallice se isto to pocelo pojavljivati tek kada sam je premestio u stakleni terarijum.Prvo mi nije bilo jasno odakle se to stvori onda sam je pratio sto sam vise mogao i primetio sam da ona/on jer sam 60% siguran da je muzijak izbacuje izgleda kao da povraca samo se propne kao u agresivnoj pozi i video sam da izbaci jednu kap iz njenih usta nije mi bilo jasno jer je kap bila providna kao da vodu izbacuje ali posle mozda dan/2 se to stvorilo bele tackice.Grinje nisu to je 100% necu da pametujem ne znam zbog cega do toga dolazi ako je neko strucniji neka kaze :)

To sto si ti pisao je kao kad se na vrhu zuba pojave kapljice otrova...

Rizla
15.01.16., 15:54
da ali kao da ispljune ako uspem snimiti okacit cu.