PDA

Pogledaj punu verziju : P.metallica problem



Dule
12.01.16., 11:43
Ocekivao sam da ce da se presvuce,bila je debela i odavno pocela da odbija hranu.Stajala je dva dana nepomicno na pozadini terarijuma a onda je samo jednog dana pocela da klizi i na kraju je zavrsila na tresetu.Nisam je dirao 3 dana,jer mi se upravo tako jednom prilikom P.irminia presvukla.Evo ga vec 5i dan.Lezi na ledjima,na tresetu i jedva da pomeri ponekad neku nogu,ocnjak ili spineretu.Treset je odavno vlazan,terarijum je na visini,gde je najtoplije.Ima li neko neku ideju sta se desava ili sta bih mogao da radim?

hey-ho
12.01.16., 13:53
Jel ti se irminia presvukla stajajući na staklu ili nekoj gruboj podlozi (kora drveta, zalepljen treset itd). Poznato je da arborealci često hoće da se presvuku u vertikalnom položaju ali je pogloga uvek gruba tj. takvog tipa da se mogu zakačiti kandžicama. Prema ovome što si opisao, rekao bih da je stajala na staklu pa moguće da je uginula (ko zna od čega) i zato počela da klizi jer ne verujem da bi započela presvlačenje (niti mogla da ga dovrši) odupirući se jastučićima od staklo. Koliko je dugo imaš? Da joj nije istekao životni vek? Kao i uvek kad su tarantule u pitanju, retko kad možeš nešto da uradiš jer bilo kakvo pipkanje može samo pogoršati stvari. Možda eventualno da dodaš još jednu lampu, kod mene je to uvek pomagalo kad se presvlačenje oduži.

Dule
12.01.16., 14:43
Metallica ima tek 7cm.Irminia je bila polno zrela,stajala na kori,pala na zemlju i presvukla se uspesno u nemogucem polozaju. Metallica je takodje bila zakacena na kori,ali je tezina povukla i pala je na treset.Nije uginula jos uvek,vidim da po malo vec danima mrda .

Aginor
12.01.16., 16:55
Verovatno se zaglavila prilikom presvlačenja. :(
Jedino što možeš da uradiš je da podigneš vlažnost i temperaturu, i čekaš...

loshme10
15.01.16., 10:02
I meni se to desilo sa irminiom pre par godina. Nazalost uginula je, a bila je odrasla parena zenka. Uspela je samo karapax da odvoji i tako je ostala zaglavljena...

Dule
16.01.16., 02:51
Eto.baxus...:( Ja sam mislio da je uginula i uzeo sam je u ruke.Kako je pala sa pozadine,tako su joj noge bile ne sve strane,nepravilno postavljene.Ipak sam je ostavio u terarijumu i kada sam dosao za par sati,video sam da se do pola presvukla.Nisam verovao da ce se uspesno presvuci.Prvo,zato sto se tako cudno ponasala,drugo,zato sto sam je cackao po rukama.Nekim cudom je ispalo sve 0.k..

Candus
16.01.16., 14:18
A mozda si joj pomogao time sto si je uzeo, ko ce ga znati... :) "Cudni su putevi Gospodnji". :) Najbitnije je da je sve na kraju ispalo dobro. Bravo!

hey-ho
16.01.16., 16:37
Znači preživela je i sve je ok sada? Pa super ako je tako :) Stvarno sam pomislio da neće izaći na dobro.

Dule
16.01.16., 20:28
Ne,ne,ne.P.irminia,od prosle godine je prezivela,aP.metallica se trenutno muci.Ima vise od nedelju dana kako lezi i jedva da mrda.Ne znam ni sam kako je jos u zivotu.Niti se presvlaci,niti umire.Vlazim joj,na toplom je,cak joj i spricem sipam vodu u usta(pa valjda pije),da ne bi dehidrirala.Valjda nece grinje da je napadnu...

hey-ho
17.01.16., 17:29
Ne brini za grinje, i ako se pojave, ne mogu joj ništa.

Dule
17.01.16., 18:49
E,to je utesna informacija.Vidim da se pojavila neka.Ima i nesto fekalija iza nje,kada joj sipam vodu na usni otvor,pomera ocnjake.Ne znam da li da probam da je okrenem na stomak i zgnjecim neku bubu?Plasim se da joj pluca ne nalegnu na vlaznu podlogu i ugusi se.Zato je jos na ledjima...

hey-ho
17.01.16., 21:49
Ako ona sama ne može da se okrene ne verujem da je u stanju da jede. Ako je iole debela, onda ni nema potrebe za hranom. Da sam na tvom mestu, samo bih nastavio to što sada radiš, znači oko 30 stepeni temperatura i povremeno joj kaplješ na usta.

Aginor
20.01.16., 05:21
Kakvo je stanje?

Dule
20.01.16., 10:11
Nepromenjeno. Iznenadjuje me sto uredno nalazim izmet iza nje,uredno pomera ocnjake kada joj sipam vode na usta i prskam,mrda spinerete ali noge jedva da mrdne.Tako zivotari danima...

borotasinisa
20.01.16., 13:16
Ja bih je nafajtao dobro, podigao temperaturu i nakon dvadesetak minuta probao sa intervencijom, nezno probao da povucem jednu po jednu nogicu pa sta bude, bude. Ako bi uspeo bar malo da izvucem odsecem do tog dela, zakrpim, posle fizikalna terapija i aj zdravo.

Dule
20.01.16., 16:58
Mozda nisi razumeo.Nije ona pocela uopste da odbacuje kosuljicu.Niti se odvojio karpaks,niti je pukao egzoskelet sa strane.Samo bih joj pocupao noge.

Aginor
20.01.16., 17:42
Ima onaj lik na YT što je ogromnu T. blondi presvlačio ručno. Sekao joj egzoskelet pincetom i makazicama, i zapravo je uspeo. Isto nije ni počela da se presvlači bila, tj nije joj puklo ništa, ali je očito pokušavala. Ali pauk na kraju, nažalost, nije preživeo. Ako nemaš "srca" da tako nešto uradiš, onda je prosto ostavi, vlaži, sipaj pomalo vode svaki, svaki drugi dan, i čekaj.
Puno sreće u svakom slučaju, i obaveštavaj nas kakvo je stanje.

Edit: Sad sam proverio, onaj pauk je ipak počeo da se presvlači, pukao je karapaks.

Dule
20.01.16., 19:30
Hvala.Hocu... :)

borotasinisa
21.01.16., 13:30
Da, izgleda da nisam, kad procitam sve nije mi ni jasno kako sam stvorio sliku u glavi da su joj noge zaglavljene:D

Dule
27.01.16., 20:06
I dalje isto.Ne mrda dok ne dobije vode.Ovog puta sam i nju pofajtao. Ovako to izgleda:
https://vimeo.com/153264424

Alem2001
27.01.16., 20:44
Meni deluje kao da pokušava da se presvuče.Je l' se sama okrenula na ledja ili si je ti okrenuo kada je pala sa pozadine.

Dule
27.01.16., 21:17
Ja sam je okrenuo.Neverujem da pokusava da se presvuce,takva je vec nedelju-dve.Do sada bi valjda to vec obavila.

Candus
27.01.16., 23:01
A da je okrenes u normalan polozaj?

Dule
27.01.16., 23:19
Ne znam sta je pametno.Mozda nekako da joj drobim latere i hranim,ali se plasim da samo ne zakomplikujem stvari.Nije u stanju da se sredjuje,pa da se neke bakterije ne nakupe po razmazanoj utrobi latera.A i da ne zalepi pluca na vlaznu podlogu i ne ugusi se.

Alem2001
27.01.16., 23:56
Imao sam skoro sličnu situaciju.Tarantula se presvlačila na "stomaku",a ja mislio da se smrza jer mi tog dana nije radilo grejanje u sobi gde je ona bila,a bilo je dosta hladno.Uzeo sam je da je odnesem u drugu sobu da je zagrejem,ali sam skontao da se presvlačila pa sam je vratio u terarijum,ali sam je stavio na "ledja".Čekao sam neko vreme i pošto se ništa nije dešavalo vratio sam je u normalan položaj i presvukla se za manje od sat vremena.

DJ Aca LiveStyle
28.01.16., 00:19
Imam potpuno istu situaciju sa istom vrstom... Kod mene stoji u ICU, vec 5 dana, ima malih pomaka na bolje, ali ne verujem da ce se izvuci....

loshme10
28.01.16., 08:35
Ako ti je bar za neku utehu, muzjak je...ako to vec nisi znao.

Dule
28.01.16., 09:41
Nisam znao.Hvala.Mada iz nekog ugla mi lici i na zenku,al' aj' sad,da ne lupam,video bih kada bi uspela da se presvuce.

loshme10
28.01.16., 10:58
Pa na ovoj slici sto si okacio u temi se jasno vidi tacka. Jedino ako nije neki odsjaj na slici, ali ne verujem.

ZolleRu
28.01.16., 16:10
Dule a koja ti je temperatura u terarijumu za ove dve nedelje? i koja je bila tad kad si je okrenuo? da li je potamnela kao pred presvlacenje ili? koliko sam razumeo ti si je nakon njenog pada postavio ovako na ledja? Cudni su mi ti maleni pokreti sa prednjim nogama, a vidim da pomera samo spinerete i helicere i pomalo prednje noge.. Da li pokusava da pravi neke naglije pokrete i da li pokusava da se okrene ili samo ovako sve vreme?

Dule
28.01.16., 17:14
Pomera sve noge tako,po malo.Da,posle pada sam je okrenuo na ledja.Temperatura je sve vreme bila sobna,s tim da je od kada sam je okrenuo,podignuta na visinu gde je malo toplije,tako da je sada negde na 22 stepena.Znam da bih trebao da dignem temperaturu,ali to trenutno mogu samo uz pomoc sijalice a ona jako brzo isusi ceo terarijum,pa se plasim da ne uradim upravo suprotno i onda zbog toga dehidrira.Ona se uopste ne pomera dok joj ja ne naprskam.Tek kada naprskam pravi te pokrete.Valjda u nameri da se odbrani,sta li...Nadam se da tada i popije nesto vode kada joj sipam u predelu usta.

Dule
28.01.16., 17:16
Pa na ovoj slici sto si okacio u temi se jasno vidi tacka. Jedino ako nije neki odsjaj na slici, ali ne verujem.
Ma dobro,sta god da je.Hvala. :)

hey-ho
28.01.16., 22:00
Zatvori sve ventilacione otvore pa onda sipaj pola čaše vode na treset i uključi sijalicu izvan terarijuma. Iskreno, mislim da neće uspeti ali videćemo. Da bi se obavilo presvlačenje, potrebno je delovanje različitih hormona određenim redosledom i ovde se verovatno nešto poremetilo čim je ostala u tom položaju.

Dule
29.01.16., 07:52
Cenis da bi sijalica trebala non-stop da radi ili bi bilo dovoljno da radi samo danju,dok ima nekog u kuci?

loshme10
29.01.16., 08:17
Ma on je mislio samo za toliko da ugreje dok su zatvoreni otvori da brzo ispari ta voda sto si sipao da mnogo podigne vlaznost vazduha.

Inace, i ja mislim da od toga nema nista, nadam se da se varam, ali predugo se muci...

@Zolleru - kako mislis potamnela pred presvlacenje? Kod nje se ne vidi nista, nije to NW tarantula.

Dule
29.01.16., 12:39
Ma da,da ispari iz treseta a da ne izadje iz terarijuma,jer sijalica osusi terarijum jako brzo.Ne ostavlja mi se bez nadzora po celu noc...I meni je neverovatno da je jos ziva,ali u stvari i ne znam ni sta joj je,pa se nadam da je nesto sto moze da izgura.Nada umire zadnja...metallica,pa nada...

ZolleRu
29.01.16., 18:40
Oke.. Ne mislim bukvalno pocrnela kao NW, nego se i kod njih (ko se malo razume) primeti j,bga kad je pred presvlacenje, od ispod im se po stomaku vidi sjaj malo a i tamnije su dosta pred presvlacenje a i velicina abdomena.. Pitao sam cisto u smislu posto je on vidi uzivo da li mu deluje kao da je spremna za presvlacenje, na to sam mislio.. Jer bilo bi bespotrebno ocekivati da se presvuce ako se ona nije ni pripremala da se pres.. Ne znam, cudo je da je jos ziva a da i dan danas se tako ponasa i lezi.. Ne znam sta bih rekao da ti je najbolje da pokusas osim obavezno temperaturu i vlagu da drzis visu.. Ja sve svoje T koje imaju neki problem prebacujem u karantin na bas vlazan ubrus, mala vent i toplo 28-29, i kad se presvuku ili oporave vracam ih u ter.. Tako da posle ovoliko cekanja da se sa tvojom nesto desi, ja bih mozda probao jos to dok je jos ziva, tako da mozes jos jedino to probati... Drzim fige da se oporavi!!

Dule
29.01.16., 19:20
Ma da,bila je debela k'o krmaca i prvi put sam je video da je odbila hranu.Tu promenu boje nisam uspeo da primetim.Ukljucio sam lampu sa crvenom sijalicom od 40w,koju sam nekada koristio da dogrevam tarantule,pa da vidim sta ce se desiti.Planiram da je drzim dan i noc,pa valjda necu da zapalim celu kucu. :D

borotasinisa
29.01.16., 23:34
Ja se ne razumem u struju al moje su gorele i po dve nedelje kad sam bio odsutan. Srecno u svakom slucaju.

hey-ho
30.01.16., 13:27
Slobodno ostavi sijalicu a slažem se sa Zoletom da se može i kod OW videti promena boje par dana pred presvlačenje. Konkretno kod metalike, plava prelazi u neku braonkastu i to ne samo abdomen nego celo telo.

loshme10
01.02.16., 09:19
Sta znam, ja nisam primetio, a presvukla mi se odrasla zenka pre 5 dana :/ Jedino zakljucim po tome kad je debela i kad prestane da jede... Ili mozda ne gledam kako treba :p

ZolleRu
01.02.16., 12:08
:) Ma stari si ti pooki man, znas ti sve, samo nisi ni zagledao vrv ali po meni da se primetiti malo promene :) I moja zenka odrasla se presvukla pre 10ak dana i danas joj stize momak tako da smo srecni oboje, bice neki ses :) Dule, javljaj sta se desava da mi ne skrecemo sa teme, javi kakva je situacija kod tebe i da li se ista promenilo?

Dule
03.02.16., 21:34
Upravo se desava nesto,malo potseca na horor film.Iz stomaka je izasla neka pantljika duzine oko 1cm. Ne vidim da li je to zivo.Pret5742postavljam da je neki parazit u pitanju...

Alem2001
03.02.16., 22:54
Da je nisi hranio sa nečim iz prirode ili uneo u ter nešto iz prirode skoro?Verovatno je parazit koji ju je potpuno uništio iznutra.

Dule
03.02.16., 23:25
Nista od navedenog. Ter je napravljen odavno,jos u doba dok sam pekao kore pre stavljanja.Nju sam relativno skoro kupio,tako da je mozda i dosla sa tim u sebi. Sada se to susi,od sijalice valjda...

Candus
04.02.16., 02:01
Au...
"Osmi putnik"...

Dule
04.02.16., 05:53
Tako nekako. Skroz se osusilo i kada sam ga pipnuo pincetom,otpalo je. Nema rupe,nema nikakvog daljeg curenja,ostao je samo mali oziljak.Pauk je i dalje ziv...

loshme10
04.02.16., 08:48
Au jbt... Ne secam se da sam video ovako nesto :shock: Zanima me Genijevo misljenje na celu ovu situaciju, a pogotovo na sliku. Jel si registrovan na arachnoboards? Postavi tamo da vidimo sta ce da ti kazu...

Grof96
04.02.16., 14:29
Znam da postoji Cordyceps, tj. Tarantula Fungus. Ovo ipak verovatno nije to; ali u svakom slucaju rek'o bih gljivica
Jako lose izgleda :(

Candus
04.02.16., 16:03
Cudo da na ovom forumu nema nekog strucnjaka za insekte, tj. paukove, mislim skolovanog strucnjaka, zoologa ili entomologa ili kako god se on zvao... Ovo je, verujem, interesantan slucaj za nauku. Za mene licno veoma tuzan i potresan ali...

Dule
04.02.16., 18:34
Bih ja to sa Arachnoboardsom,ali ne bih znao sa engleskim jezikom da se izrvam...

Dule
04.02.16., 21:35
Malopre je iz te ranice pocela da curi hemolimfa.Nije izaslo mnogo,stavio sam malo brasna i prestalo je curenje. Nesto kontam da ona tracica mozda nije bila parazit,vec hemolimfa koja se brzo osusila i pozutela zbog povisene temperature.Na slici je uspravna jer sam je ja podigao pincetom,kad sam je pronasao bila je slepljena uz telo. U tom slucaju ne znam sta je moglo da izazove busenje egzoskeleta na stomacnom delu,kada je sve vreme lezala na ledjima...

loshme10
05.02.16., 08:22
A zasto bi hemolimfa tako pocrvenela kad se osusi? :/




Cudo da na ovom forumu nema nekog strucnjaka za insekte, tj. paukove

Paukovi nisu insekti ;)

Dule
05.02.16., 11:53
Ma nabadam,nemam pojma...Kada je curela, isla je tacno po tragu na kom je lezala ta pantljika.Ne znam kako izgleda hemolimfa kada se osusi,jer je ja,uvek pospem brasnom.

loshme10
05.02.16., 15:02
Okaci sliku na AB i napisi samo: Has anyone an idea what this is? :D

borotasinisa
05.02.16., 15:31
Mogu ja da okacim..?..

loshme10
05.02.16., 15:50
Ma mozes bre, nece se Dule sigurno ljutiti, i on bi sigurno da sazna sta se desava. Ja nemam vremena jos i to da pratim, u haosu sam, inace bih okacio.

borotasinisa
05.02.16., 17:19
Evo ga: http://arachnoboards.com/threads/does-anyone-know-what-is-happening-p-metallica.280626/

Dule
05.02.16., 18:23
Hvala borotashnisa,bas si se potrudio! :)

borotasinisa
05.02.16., 18:58
Nema na cemu, desetak minuta i nije neki trud a sve nas zanima.

Candus
05.02.16., 19:15
Paukovi nisu insekti ;)

Pa dobro, napisao sam tj. paukove... A i napadaju ih paraziti koji napadaju insekte, zar to nije povezano? Ja nisam strucnjak ni za paukove (zglavkare) ni za insekte, samo sam izrazio cudjenje da takvog ovde nema... i jos uvek se cudim tome... kako god se on zvao...

borotasinisa
07.02.16., 12:07
Sta si radio sa pantljikom? Imas jasniju sliku toga?

Dule
07.02.16., 12:54
Nemam.To se skupilo kada se osusilo,na 3-4mm. palo je na treset,iza nje i ne mogu da ga prepoznam u tom haosu.Pauka ne pomeram sa mesta.

Tima
08.02.16., 05:06
brate nisam na forum ulazio par meseci, ovde sou, pokusaj da pitas Momcila iz NS exotics -a ili Zarka iz gekkogecko. Nadam se da ce dobro da prodje, prskaj ti redovno drzi je hidriranu i dizi vlaznost, koliko vidim bori se da izadje iz kosulje... javi sta je bilo

Dule
08.02.16., 10:08
Meni se cini da je neki problem u stomaku,al' aj' sad...

borotasinisa
08.02.16., 10:52
Ovaj lik na AB je tata za obojicu al nema sta tu kvalitetno da se kaze. Mislili smo da identifikujemo problem jer nas zanima a sto se tice daljih mera svi ce reci isto, vlaga, temperatura i palcevi...

Dule
08.02.16., 11:08
Danas primecujem slabiju pokretljivost spinereta a vecu pokretljivost nogu...

borotasinisa
08.02.16., 21:34
Evo kaze covek (ugledan clan je u pitanju) da probas da je okrenes na noge, iako je ovako lakse hidrirati... Ne znam sta ti drugo ostaje. Odluci sta ces i javi sta se desava.

Dule
09.02.16., 05:45
Okrenuo sam je,nista se ne desava. Kada poprskam,trza noge. Postavicu snimak,kada budem stigao...

hey-ho
09.02.16., 17:13
Ne verujem da ikakve veze ima na kojoj je strani. Ako ona sama nije u mogućnosti da se okrene onda ne može ni da jede ni da se presvlači. Vrlo verovatno je zapatila nekog parazita koji je porastao i počeo da pravi veće probleme pa je zbog toga i tako skliznula sa pozadine i pala na treset. Što bi značilo da ovo nije povezano sa presvlačenjem.

Dule
09.02.16., 18:13
Evo kaze covek (ugledan clan je u pitanju) da probas da je okrenes na noge, iako je ovako lakse hidrirati... Ne znam sta ti drugo ostaje. Odluci sta ces i javi sta se desava.
Sta kaze taj,iz kog razloga je bolje da bude okrenuta na stomak? Ne znam kako sada da joj dajem vodu da pije,a da bude sigurna.

borotasinisa
09.02.16., 18:37
Ma rekao je da bi probao, nista konkretno. Ja takodje mislim da je svejedno jer da moze prebacila bi se sama al sta znam, covek ima dosta iskustva, mozda zna nesto sto mi ne znamo.

loshme10
09.02.16., 18:45
Ako ima parazite, onda je moguce da ti se to prosiri na ostale T i da ti bude mnogo veca steta od jednog muzjaka...

borotasinisa
09.02.16., 19:49
Jel neko moze biti siguran da je parazit u pitanju? Ja nemam ni iskustva sa tim a iskreno nisam ni citao bas previse ali me sad bas zainteresovalo. Onaj lik na AB kaze, sto je i logicno, da su sanse posedovanja WC primerka P.metallic-e nikakve. Dakle ako nije WC i ako nije hranio sa plenom iz prirode jel i dalje moguce da pokupi tako nesto? Mislim, da li ''lokalni'' paraziti mogu napasti tarantule? Sad me bas zanima sve ovo teoretski, izgleda da se treba jednom otvoriti druga tema o parazitima posebno..

hey-ho
10.02.16., 00:13
Ne možeš biti siguran dok joj ne otvoriš stomak i detaljno istražiš ali mi po simptomima baš deluje kao da jeste do nekih unutrašnjih parazita. Moguće da je zapatio nekog crva ko zna na koji način. Možda da proba ovako nešto mada sumnjam da bi imalo istog uticaja na pauka:
https://www.youtube.com/watch?v=TO8A5aGw_jw

loshme10
10.02.16., 08:40
Ja naravno nisam siguran, niti sam imao iskustva sa parazitima, na svu srecu. Slazem se da je jako tesko da je WC, da ne kazem nemoguce, ali da nije hranjena plenom iz prirode to ako sam dobro razumeo ni Dule ne moze da bude siguran, jer je skoro uzeo. Na kraju krajeva, ako jeste parazit, nekako je morao da dospe u nju, a ne vidim kako bi drugacije mogao osim kroz hranu iz prirode. Samo jedna muva moze da napravi haos...

borotasinisa
10.02.16., 12:45
Moguce. Video sam onaj snimak sa bogomoljkom, taj je bas dobar:D Ali on se i dalje pomera, kako se kod pauka osusilo i otpalo? Zar ne bi bar jos neko vreme bio ziv? Mislim parazit. I zar nisu oni uze specijalizovani za odredjene organizme? Prilicno smo daleko od Indije.. Kako nama ne izlaze iz dupeta? Koliko smo muva ko klinci pojeli...:D Al sam se nalupetao gluposti, moram iscitavati nesto na tu temu pod hitno...

Dule
13.02.16., 13:48
5751 Spinerete ulepljene izmetom i pojava nekakvog zatamljenja zadnjeg dela opistome.

borotasinisa
13.02.16., 17:30
Uuu pa to je pred presvlacenje sigurno ako se tako sija.. Postavicu tamo..

hey-ho
13.02.16., 21:56
Mislim da ovo nije u vezi sa presvlačenjem nego da ima nekog parazita ili cistu unutar abdomena. Javi Siniša šta kažu na AB.

borotasinisa
13.02.16., 22:45
Slazem se nego su se raspravljali da li je bila pred presvlacenje ili nije..

DJ Aca LiveStyle
14.02.16., 16:20
Evo video snimak moje kako se ponasa.... Za moju tipujem da je onaj mraz dokusurio, mada, mada, mada.... Ni jedna sem nje nije osetila na bilo koji nacin, ali eto, neka bude da je zbog hladnoce..
Meni ovo lici na DKS, iskreno, ali nisam pronasao informaciju koliko dugo moze tarantula sa DKS da prezivljava... Jer evo ova moja zivi vec 25 dana ovako! Stavljana je i u ICU, ali stanje, mozda malo poboljsano, jer sad malo moze da se odvuce gde zeli, ali telo ne moze da pomera.. Iskreno, ne nadam se da prezivi, ali isto tako necu ni da odustajem koliko god zivela.. Sad je ispod nje folija grejac, i vlaga povecana dosta...

https://www.youtube.com/watch?v=ALqfSGehHi4&feature=youtu.be

borotasinisa
14.02.16., 16:43
Sad sam tek stavio.. To je taj noz sto svi imamo u ovoj zemlji, ili viljuska, kasika:D Nije ni tvoja bas mrsava, jesi pokusao sa hranom? Povredjeno, mrtvo, cuvena fobas-kasa itd..?...

DJ Aca LiveStyle
14.02.16., 16:55
Nisam nista probao da dam da jede... Mogu, nije mi problem, mogu da je okrenem pa da joj stavim medj zube.. Ai ne verujem da bi ista jela...
Ovo je kasika, standard svakog doma... :D

borotasinisa
14.02.16., 17:11
Pa da, garant ih je proizvodio neki komunisticki gigant u ono vreme pa svi imamo iste od Sombora do Kragujevca:D Probaj na sve nacine, probaj povredjenog lateralisa koji samo mrda sa par nogica da stavis ispred nje, sto bi je okretao? Svasta je moguce...

ZolleRu
14.02.16., 17:33
Sto se tice Duletove nismo se raspravljali da li je presvlacenje ili ne, ja sam samo rekao a i bio u pravu da ako nije presvlacenje u pitanju da je bespotrebno ocekivati da se presvuce.. I cini mi se da sam bio u pravu jer mi ne deluje da ce se presvuci.. Sto se nje tice i dalje ne bih mogao nista konkretno da kazem ali mislim da je zapatila nekog parazita i da je to problem, znaci problem je u njoj samoj, nista joj verovatno ne moze pomoci Dule osim da joj obezbedi vecu temp i vlagu kao sto i jeste.. Moze samo da se nada da ce biti sve ok i da ce vreme uciniti da se oporavi.. Jer u ovakvim situacijama za T ne postoji lek...
Kod Acine bih rekao da je ipak ta zima uticala da joj se poremeti zdravlje i ceo metabolizam.. Tarantulama otkucaji srca stvaraju pritisak kojim one pomeraju noge i krecu se, sto bi znacilo da su sada ne samo zbog hodanja u problemu nego da imaju i drugih zdravstvenih problema sto se tice organa i samog organizma u njima.. Da ne kazem ''prehladila se" glupo zvuci, ali mislim da je pocelo od tog smrzavanja, to je bio okidac za dalje probleme.. Imao sam dosta slicnih situacija sa smrzavanjima i neki paukovi su uspeli da se izvuku neki ne, neki posle nedelju dana neki posle 3 meseca, nema pravila.. Ne znam sta bih rekao obojici osim da nastavite sa velikom vlagom i vecom temperaturom.. Moje misljenje je da je bespotrebno da ih na silu pokusavate hraniti jer one nisu ugrozne "gladju" nego bolest je u pitanju, svaka je dovoljno debela da ne mora jesti 2-3 meseca, znaci hrana je u ovom trenutku bespotrebna jer nece nista znaciti samo jos veci stres i uznemiravanje pauka.. :(

borotasinisa
15.02.16., 14:49
Na AB niko ne zna nista vise nego sto se ovde pisalo... Cekajte i javljajte sta se desava..

borotasinisa
15.02.16., 18:34
Jedan lik je napisao da ocistis tu nakupinu izmeta... Ne znam kako, natopljenim stapicem za usi..

Dule
15.02.16., 18:56
Sredjeno! Probao sam to pre neki dan,ali je bilo previse tvrdo,pa sam ga dva dana kvasio i konacno danas uspeo da ga celog skinem. :)

loshme10
17.02.16., 08:21
Daj sliku da vidimo kako sad izgleda..

Dule
17.02.16., 12:55
5752
Postalo pepeljasto a cini mi se i da se siri.Nisam siguran... :(

loshme10
17.02.16., 15:07
Blage veze nemam... Vidis da i ovi sa AB koji se decenijama bave ne znaju sta da kazu, nego nagadjaju :/

borotasinisa
17.02.16., 15:29
Da, a i ne odgovara onaj car za Pokije koji radi sa njima dvadesetak godina...

borotasinisa
25.02.16., 15:25
Ima li neceg novog?

DJ Aca LiveStyle
25.02.16., 22:02
Ima kod mene, vec drugi put sam zatekao moju okrenutu na ledjima, okrene se tokom noci.... Ali, nema ni traga presvlacenju, ja sam je prvi put vratio, jer sam mislio da se preturila kad je pokusavala ne znam ni ja sta, uopste ne znam sta da radim.... Moja mislim da je popravila hod, ali opet i dalje je hendikepirana..... I dalje drzim vlagu visoku, i folija grejac cepa temperaturu.... Nemam pojma kakav ishod ce biti....

Dule
26.02.16., 11:51
Kod mene nista novo...

Dule
02.03.16., 11:07
Zabo sam pre par dana cep plasticne flase u treset i postavio prednji deo pauka iznad njega.Sada moze da pije kada se napuni do vrha.Mozda mi se cini,ali kao da su noge malo potamnele i dobile jacu plavu boju.

ZolleRu
02.03.16., 23:01
A jesi li i inace imao posudu sa vodom? Ili samo pauk nije dolazio do nje da pije pa si to stavio da mu olaksas? Dobro je da se jos drzi i ako ti se tako cini, baci neku sliku kad uhvatis vremena...

Dule
03.03.16., 15:11
Imao sam.Sada sam stavio jos jednu jer ne moze da se pomeri s mesta.Mrda samo noge kada je uznemirim.

Dule
03.03.16., 19:19
5757
Na novom pojilu...

Dule
12.04.16., 20:49
Problema vise nema.Uginula je juce...

ZolleRu
13.04.16., 19:25
Auu koji bedak.. Bas mi je krivo i zao stvarno :( Jadna, eto koliko je izgurala, pomislio sam da ide na bolje oporavlja se... Zao mi je buraz, bas steta :(

Dule
13.04.16., 20:12
Izmucila se muski...:(

hey-ho
14.04.16., 00:33
Eh šteta.. Da sam na tvom mestu, ja bih joj otvorio stomak da vidim ima li nekih krupnijih parazita.

Dule
14.04.16., 01:46
Cuti,uradio sam to i iznenadio sam se prizorom.Sve se pretvorilo u kasastu masu.Odvratno.Nisam mogao da skinem pogled.Evo slika za one sa jacim zelucem...5780

hey-ho
14.04.16., 04:36
Ništa se nije "pretvorilo", tako je kod svakog pauka :) Mislio sam ako bi malo čačkao da li bi naišao na neke parazite (na primer crve) čisto da bi znao da li su recimo oni uzrok takvog ponašanja tarantule.

Dule
14.04.16., 08:28
Ma razvukao sam je k'o Mengele.Nije bilo nicega.Ocekivao sam da vidim neki organ,bilo sta.Na crtezima anatomije pauka sam vidjao da ima raznorazne organe...