PDA

Pogledaj punu verziju : Problem sa agamom



loshme10
19.01.16., 08:01
Imam jedan problem sa agamom za koji nikad nisam cuo da je neko imao. Muzjak star oko 5 meseci nece da vrsi nuzdu u terarijumu. Ali zato cim ga izvadim(pustim), ne prodje ni minut vec se istovari! Tu vise nema nikakve sumnje, trpi i po par dana ako ga ne vadim i ceka da obavi to napolju :club: Prvo sam se uplasio da ima neki zatvor jer bukvalno nekoliko dana nije ke..ao, a jede kao nezdrav, ali svaki put cim ga pustim on se iske..a! :cussing:

Jel ima neko neki savet sta da radim? Pritom naravno nisam ga zapostavljao sto se higijene tice, svaki put posle vrsenja nuzde sam mu cistio. I samo je odjednom poceo tako da se ponasa... Vec pocinjem da pizdim, dodje mi neko, vidi i odusevi se, i on retard me izblamira! :D :help:

hey-ho
19.01.16., 17:22
Haha, poznato mi to. Jednostavno je došao do tog stadijuma da mu je terarijum previše mali da bi u njemu imao dovoljno udaljeno mesto (od mesta na kom stalno boravi) gde bi mogao da izvrši nuždu. Tako da koristi tvoju sobu da obavi šta ima i onda se vraća u svoj čisti dom :)

loshme10
20.01.16., 07:41
Cekaj, da li to hoces da mi kazes da ce ovo da se desava sve dok ga ne prebacim u veci terarijum?! :shock: Posto za to nema sanse u dogledno vreme... Jel imas neki savet sta da radim?

DJ Aca LiveStyle
20.01.16., 11:57
Zanimljivo je npr, da moja agama uvek ali uvek nuzdu vrsi samo na jednom mestu.... I to u prednjem uglu... E sad, kad hoce da vrsi nuzdu, ona bukvalno udara u staklo npr 2 min, smiri se i is..nja... Jeste problem da to prospe kad je uzmes u ruke, ili ne daj Boze po tepihu... Iskreno, ne znam kako mozes da resis ovu enigmu :rolleyes:...

Milos Karanovic
20.01.16., 12:28
Moja agama je sama prestala to da radi, do skoro je vrsio nuzdu samk po tepihu i laminatu, sad vrsi nuzdu u cosku terarijuma. Mozda ce sam da orestane to da radi. :-) Ja sam ubacio par outa njegov izmet u cosak terarijuma i sad stalno tu obavlja nuzdu, prestao je da obavkja nuzdu cak i dok ga kupam :-)

hey-ho
20.01.16., 17:48
Cekaj, da li to hoces da mi kazes da ce ovo da se desava sve dok ga ne prebacim u veci terarijum?! :shock: Posto za to nema sanse u dogledno vreme... Jel imas neki savet sta da radim?

Verovatno :) Možda bi mogao da rešiš tako da ga svaki put nakon vađenja iz terarijuma staviš u neku manju plastiku sa peskom pa čekaš da tamo obavi nuždu i onda ga pustiš u sobu. E sad u tom slučaju je moguće da se on navikne na taj ritual pa da ubuduće stalno grebe o staklo sve dok ga ne izvadiš, (čak i kad ga prebaciš u veliki terarijum), ali možda to i nije tako loše. Pesak u terarijumu ume jako da se usmrdi jer tokom vremena upija izlučevine iz izmeta pa ga moraš stalno vaditi u velikim količinama a ovako sa kutijom bi ti bilo možda manje cimanja.

loshme10
21.01.16., 08:02
Pa onda mi je lakse da ga stavim u lavor sa toplom vodom, jer svaki put kad to uradim, istovari se u roku od 10 sekundi! :D

loshme10
03.02.16., 07:46
I dalje bez promena. Ne znam da li moze da mu skodi to sto jede redovno, a ke.a samo kad ga izvadim, recimo na 3 dana :/

Milos Karanovic
03.02.16., 10:18
probaj da ubacis izmet u cosak terarijuma. Mozda onako pokusava da obelezi teritoriju