PDA

Pogledaj punu verziju : Prvi put



stanacev123
27.04.16., 16:20
E ovako, pre par dana sam dobio T B. auratum oko 8 cm mozda, i sad nekako mi je sve usporena, i izgleda mi kao da je abdomen pocrneo, da li to znaci da ce se presvuci? I da li treba da navlazim tu kutiju gde se nalazi? Posto terarijum tek sutra dobijam? Hvala unapred

Djoleee
27.04.16., 19:08
Ne moze da skodi da malo poprskas ciniju, cisto da dignes vlaznost vazduha, a i mozes naci na forumu "simptome" pred presvlacenje.

hey-ho
28.04.16., 03:02
To što je usporena nije simptom pred presvlačenje ali ne znači da se neće uskoro presvući ukoliko je otresla dlačice sa abdomena pa je ovaj tako "ćelav" pocrneo. Što se tiče usporenosti i slabe aktivnosti, dešava se jedino kad je tarantuli hladno, kad se premesti u novu kutiju, kada je dehidrirana ili kada od nečega boluje.

loshme10
28.04.16., 09:52
Znate sta ja mislim da je u pitanju.. Da je on nju video kako se krece ubrzano kad je prebacivao ili kada je cackao, a posle da je video njeno normalno kretanje dok je niko ne uznemirava, pa da je pomislio da je usporeno. Tarantule se jako sporo krecu da tako kazem same od sebe. Npr kad se Poki krece sam po teru i kad ga cacnes necim pa krene da jurca, kao da si ukljucio fast forward jedno 20-30x :D