PDA

Pogledaj punu verziju : G. Pulchra saveti



LukaBG
21.05.16., 04:15
Pozz ljudi, razmisljam da uzmem neku tarantulicu ozbiljno, totalni sam pocetnik, mada dosta sam do sada i naucio trazeci sve po netu, nego hteo sam da vas pitam sta mislite o Grammostola Pulchri kao prvom pauku? Cujem da su jako dobre za pocetnike, jako lepe crne boje i pitome, a pritom mogu i da se hendluju, sta mi vi jos mozete reci o njima? Jel mi je dobar izbor i naravno ak znate nekoga ko prodaje tu vrstu? Hvalaa :o

Tima
21.05.16., 13:53
Dobrodosao u hobi, i kupuj je, po meni je najmirnija vrsta i moze se hendlovati (ne preporucujem hendlovanje, time samo stresiras zivotinju). Ne moras mnogo da razmisljas, g. pulchra je savrsena za pocetnike, takodje i g. pulchrapes vidi samo koja ti je lepsa. Jedina mana je sto malo sporije rastu. Najbolje su za pocetnike jer su izdrzljive i nece lako da uginu ako ne radis nesto ispravno, nisu agresivne i veoma su cesto vani sto ih cini odlicnim displej tarantulama. Ceste su u hobiju i mnogo jeftine, mozes uzeti u NS exotics ja mislim za par evra sling nisam siguran, ili ako si juznije u gekkogecko. Mada verovatno ce ti se javiti neko i ovde na forum :)

LukaBG
21.05.16., 14:10
Ja sam cuo da je g.pulchra zapravo skupa, ja sam u Beogradu, hvala na informacijama :-D

Tima
21.05.16., 16:56
mozda trenutno, ona polaze mnogo jaja, tako da cim pukne kukon budu veoma jeftine

l_etranger
23.05.16., 22:29
mislim da Momcilo (NS exotics) ima g pulchre, da li slingove ili nesto starije to ne znam, ali to da je retka i skupa nije bas tacno

Tima
24.05.16., 00:28
Momcilo ima par slinga (4-5 ako ih nije vec prodao) a cena im je bila oko 10 evra

darkomarkovic21
24.05.16., 11:07
Smorice te pulchra jer sporo raste. Tek za 3 godine dostize neku velicinu za pohvalu. Ili da kupis odraslu to je malo skuplje, ili par manjih a medju njima pulchru. Za pocetak klasika T koje brze rastu LP.parahybana, A.geniculata, malo agresivnije, mozda ali brzo rastu za godinu dana vec imas T preko 10cm. I taman za taj period vidis da li si za hobi. A sto se hendlanja tice nisam za to ali to je tvoja stvar.

Dule
24.05.16., 23:03
A.geniculata i N.chromatus,jako lepe,jeftine,brzo rastu,uvek vidljive. Bolje to za pocetak. :)

Tima
25.05.16., 17:07
Realno bilo koju da uzme, nece se pokajati, ali uglavnom "noviji clanovi" zele da otvaraju, diraju, hendluju tarantule, a n. chromatus nije bas prijatan po tom pitanju, moj je grizo vodu misleci da je hrana :D Ako zelis displej T, da ne diras, svaka preporuka za a. geniculatu ili l. prohibanu ili cak aborelnu p. regalis

hey-ho
25.05.16., 21:15
Ili G. pulchripes ;)

LukaBG
07.06.16., 05:40
Ma bas sam se odlucio za pulchru, ali nazalost pitao sam Momcila i kaze da za sad ima samo 2 odrasle zenke koje nisu na prodaju ibda moram da cekam do septembra, a nijednu drugu ne bih osim pulchre, nzm sta da radim, jel ima jos neki nacin da dodjem do te vrste :( ?

loshme10
07.06.16., 07:21
Okaci u oglasima da trazis, mozda neko hoce da proda svoju. I na grupi Teraristi na FB, tamo je(nazalost) veca frekvencija nego ovde...

borotasinisa
20.07.16., 16:32
Hahaha, ja sam prosuo vodu po svom lap topu pre koji mesec pa sam napravio facebook...