PDA

Pogledaj punu verziju : Podloga



NltMasina
03.07.16., 22:35
Izvinjavam se ako negde vec ima ovakva tema.Negde sam procitao da kao podloga moze da sestavlja i zemlja za cvece..Pa me zanima sta vi mislite o tome i da li neko radi tako ?? Ja sam to do sad stavio u dva terarijuma..nisam imao problema...pa bih malo vise da se informisem, da bih znao da li da stavljam i u ostale.Hvala unapred:))

Dule
03.07.16., 22:51
Mnogo slabije zadrzava vlagu od kokosovog treseta,ume da se ubudja.Kad napunis terarijum,tezak je kao da imas kamencinu u njemu.Vremenom,usled kvasenja se sabije i onda dodas js tliko da bi dosao na isti nivo.Ja bih e stavio samo kod pustinjskih tarantula.

Candus
03.07.16., 23:31
Ja sam vecoj parahibani stavio par kamena u terarijum, tj. plasticnu posudu... i gledam ona ih je uredno zatrpala tresetom i to podebljim slojem. Da ih izvadim?

hey-ho
04.07.16., 01:39
Mnogo slabije zadrzava vlagu od kokosovog treseta,ume da se ubudja.Kad napunis terarijum,tezak je kao da imas kamencinu u njemu.Vremenom,usled kvasenja se sabije i onda dodas js tliko da bi dosao na isti nivo.Ja bih e stavio samo kod pustinjskih tarantula.

Ako si koristio obično zemlju iz bašte onda moguće da se sabija. Ja sam uvek koristio kupovni treset i on je dosta lagan i nikad se nije sabijao.

hey-ho
04.07.16., 01:41
Ja sam vecoj parahibani stavio par kamena u terarijum, tj. plasticnu posudu... i gledam ona ih je uredno zatrpala tresetom i to podebljim slojem. Da ih izvadim?

Time ti je dala do znanja da si loš estetičar. Kamenje ide uz pustinjske vrste a ne prašumske :D

Alem2001
04.07.16., 02:21
Slobodno stavi,koristim je kod svih slingova i nikada nisam imao problema. Samo proveri da nema pesticida,mada većina ovih jeftinijih ne sadrži pesticide.

loshme10
04.07.16., 09:06
Time ti je dala do znanja da si loš estetičar. Kamenje ide uz pustinjske vrste a ne prašumske :D

Hahahahahahaha...au sta ti je rekao :D :D :D

P.S. Ne znam zasto bi neko koristio zemlju pored treseta...

Dule
04.07.16., 10:22
Ako si koristio obično zemlju iz bašte onda moguće da se sabija. Ja sam uvek koristio kupovni treset i on je dosta lagan i nikad se nije sabijao.
Bila je to Carska zemlja,za cvece,inace koristim treset...

hey-ho
04.07.16., 23:59
Tu Carsku nisam nikad koristio ali jesam Čarobnu (sa patuljcima) :)

NltMasina
06.07.16., 10:16
Hvala vam na informacija, juce sam ipak narucio treseta, nekako mi mnogo lepse izgleda kad njega stavim :)) :cool:

hey-ho
06.07.16., 21:45
Stavljaš ga u treset? :lol: