PDA

Pogledaj punu verziju : P. Irminia ???



NltMasina
08.07.16., 18:44
Imam dve Irminie, malo slabije jedu...male su jos....mozete li mi reci vasa iskustva o njima i kako ja da se ophodim prema njima ?? Imam solidno znanje za t... :D

NemchaNS
08.07.16., 20:42
Kako slabije jedu? Koliko su male? Moja je kod mene od prošle godine i ni jednom nije odbila klopu a hranim je na svakih 7-10 dana. Ima u posudi u kojoj je jednu cevčicu kao skrovište u kojem provodi 99% vremena sakrivena i to je to.

NltMasina
08.07.16., 20:49
Upravo su sada pojele po lateralisa, dobro je...odbijale su 4,5 dana da jedu...Imaju mozda 1,2 cm.Sklonio sam im sve i ostavio samo treset u posudici, dok ih ne prebacim u vece....moram da ih gledam sad :D usput da pohvalim darlingi, pojela je crva 3 puta veceg od sebe....

NemchaNS
08.07.16., 20:57
Koliko sam ja za ovo vreme skontao za uzgoj tarantula je najbitnije da se što manje uznemiravaju. Za hranu si verovatno na puno mesta čitao da je tarantulama najmanji problem post. Na tvom mestu pratio bih im samo abdomen po kojem se može videti da li je T dehidrirana. Kada su male gotovo svu vodu dobijaju iz hrane. Deo podloge svakako kvasi pa ostavi da se prosuši i temperatura isto nije nikakav problem ako je držiš izmedju 20C i 30C. Evo možda neko i od iskusnijih članova nešto doda ili me ispravi ali mislim da nemaš neki problem.

NltMasina
08.07.16., 21:05
Temperatura je 29 stepeni u prostoriji, kvasim im treset svaki drugi dan po malo...to nije problem...ali me zanima da li na nesto treba vise da obratim paznju, jer mi se cini da su malo "zahtevnije"? pa me zato zanimaju iskustva ostalih :)))

NemchaNS
09.07.16., 13:43
4, 5 dana uopšte nije neko odbijanje hrane, bar ne za brigu. A da je zahtevnija vrsta, ja sa ovom mojom nisam primetio, jedino po čemu se razlikuje je to skrivanje stalno.