PDA

Pogledaj punu verziju : Pad tarantule



Tima
26.08.16., 20:48
Pozdrav :)

Imao sam situaciju sa tarantulom, prebacivao sam je u vecu teglu, uspanicila se i krenula da bezi, naravno dao sam joj par sekundi da se smiri pa casom da je uhvatim i papirom da je prebacim. Medjutim ona se okliznula od ivice stola i pala sa nekih 1 - 1,2 metara. To mi se desavalo sa regalisom ali on je sam skocio i docekao se na noge i nastavio da trci. U pitanju je a. versicolor i pala je na ledja, pocela je da mrda nogama kao buba kada se okrene, podigo sam je i stavio u terarijum i normalno se krece. Sada me zanima posle koliko vremena mogu posledice da se vide ? da li postoji nesto sto mogu da uradim da smanjim povrede (ako ih ima). Razmisljam posto nije pala na pluca vec na ledja da nece biti velikih posledica. Otezavajuca okolnost je sto je u pre-moltu i padaju mi na pamet razne komplikacije pri presvlacenju. Treba mi neko iskusan da me malo uputi jer sam jako vezan posebno za ovu tarantulu. Hvala :)

Alem2001
26.08.16., 22:33
Ako ne curi hemolimfa onda bi trebalo da bude ok,dobro je proveri da budeš siguran.

Tima
27.08.16., 16:05
Koliko sam video nema, jutros je isplela mrezu, to je valjda dobar znak :D

hey-ho
27.08.16., 20:30
Pri padu mogu slomiti nogu a to bi priemetio tako što je iskrivljena i curi hemolimfa. U gorem slučaju bi pukao abdomen (naročito ako je tarantula prehranjena) i uginula bi u roku od 5-10 minuta. S obzirom da se kreće i plete mrežu znači da je sve ok. Ne bi trebalo da utiče na predstojeće presvlačenje.

Tima
28.08.16., 14:33
Da, plete bas dosta, ni noge nisu otpale (to mi se desilo sa regalisom) sve je super, hvala na informacijama smanjio si mi stres :D haha

Tima
31.08.16., 21:54
+

Presvukao se danas i sve je okej, ispleo je dosta mreze i skroz je aktivan :) :) :)

hey-ho
31.08.16., 22:51
Eto odlično :)