PDA

Pogledaj punu verziju : Kako da isprovociram smuka da jede?



Reptil
28.08.16., 01:40
Imam problem sa hranjenjem p.guttatus-a! Odbija vec par dana da jede i ne znam kako da ga isprovociram da jede! Svaki savet je dobro dosao! Hvala u napred!

Djoleee
29.08.16., 00:24
Kad je zadnji put jeo? Meni se desavalo da smuk ( star godinu dana ) nece da jede ni po mesec-dva pa ga samo ostavim na miru, i svake druge nedelje ponudim da li hoce da jede

borotasinisa
03.09.16., 20:37
Koliko je star? Na koliko hranis? Jel si uzeo vece miseve nego inace?

Reptil
11.09.16., 19:12
mesec ipo dana je star... male pinkije(mrtve) sam mu nudio i nece! Od drugara sam uzeo malog belog misa(pinki) koji je bio malo veci od mrtvih. Njega je pojeo i sada bi trebao da ga nahranim ponovo! hranim ga na 5-7 dana!
Hvala!

loshme10
12.09.16., 07:26
Jel mu dajes odledjene pinkije? Kako ih odledjujes? Ja sam imao problem sa loptastim, nikako nije hteo da jede odledjene pacove. Vise od 2 meseca nije jeo. Onda sam citao po forumu i nasao u cemu je problem. Neke zmije su toliko osetljive na miris pacova, da kada se odledjuju u vreloj vodi, voda im spere vecinu mirisa pa zmija nece da uzme. Onda sam izvadio pacova iz zamrzivaca mnogo ranije i ostavio ga na grejacu satima, kada se skroz otopio dao sam ga pitonu i odmah ga je capio.

borotasinisa
12.09.16., 16:33
Pojeo je zivog ako sam dobro razumeo? Ja ih ostavljam ispod lampe satima pre hranjenja...

hey-ho
13.09.16., 00:49
Jel mu dajes odledjene pinkije? Kako ih odledjujes? Ja sam imao problem sa loptastim, nikako nije hteo da jede odledjene pacove. Vise od 2 meseca nije jeo. Onda sam citao po forumu i nasao u cemu je problem. Neke zmije su toliko osetljive na miris pacova, da kada se odledjuju u vreloj vodi, voda im spere vecinu mirisa pa zmija nece da uzme. Onda sam izvadio pacova iz zamrzivaca mnogo ranije i ostavio ga na grejacu satima, kada se skroz otopio dao sam ga pitonu i odmah ga je capio.

A ako bi ga stavio u kesu i promuljao u toploj vodi, da li bi se tako zadržao miris?

Djoleee
14.09.16., 15:37
Ja pre hranjenja pinkija stavim na onaj papir za pecenje iznad terarijuma pa se pod lampom odledi, a i to mi se cini da pocne da siri miris jer zmija odma izadje i ceka

hey-ho
14.09.16., 23:10
Eto to je baš super rešenje :)

Reptil
19.09.16., 22:33
Stavljao sam ga ispod lampe da bi se odledio ali tek desetak minuta i izgleda da se skroz otopio! Hvala na savetima, pokusacu sutra opet! I ako nije frka dodajte me u prijatelje, super ste! Pozz!