PDA

Pogledaj punu verziju : Kururuzni smuk odbija hranu POMOC



Kapsa
23.10.16., 20:34
Pozdrav svima, zamolio bih iskusnije clanove za pomoc. Imam Kukuruznom smuka vec oko 2 meseca, mlad/a je, ima oko 38-9cm. Zivi u poprilicno dobrim uslovima, medjutim odbija hranu od kako sam je uzeo. Mislio sam u pocetku da se nije navikla, medjutim sada je mnogo opustenija ali i dalje ne zeli da uzme misa sve sam pokusavao. Pokusavam da je hranim na nedelju dana ali se to na kraju uvek pretvori u to da je moram silom nahraniti i uspem samo sa polovinom misa (od glave do polovine) :mad:
Zamolio bih da mi pomognete. Pozdrav

Djoleee
24.10.16., 00:21
Od koga si uzeo zmiju? Najbolje je da pitas onog od koga si je uzeo, da li ju je hranio zivim ili odledjenim misevima, a ja uobicajeno mog smuka kad hranim, izvadim misa i stavim na parce toalet papira i stavim ga na onu mrezu na vrhu terarijuma pored poklopca da se tu otkravi, jer miris pocne da se siri i "probudi" apetit u zmiji, a kad bi ga odledjivao u vodi, uglavnom izgubi miris i smuk nije toliko zainteresovan....

Kapsa
24.10.16., 02:22
Od zarka sam sam je uzeo, ali pravo da ti kazem ja njega i ne znam, uzeo sam je od saradnice njegove, malopre sam je hranio, odledio se i zagrejao ispod sijalice u terarijumu, dok je ona jos bila u sklonistu, posle sam je izazivao, ali nista. Ocekivao sam da ce ovog puta da uzme posto nije jela 10 dana. Do sad sam ga odjedjivao na sobnoj temperaturi, a grejao u toploj vodi,ali sada sam probao na nacin koji si spomenuo ali opet nista, zato sam se i javio za pomoc, posto mi i na ovaj nacin nije uspelo..:help:

Djoleee
24.10.16., 07:56
To sto nije jela 10 dana ne treba da te zabrinjava, meni se desavalo da ne jede po 2 nedelje, pa se to jos spoji sa presvlacenjem pa ispadne po mesec dana da ne jede, ali uglavnom one mogu da izdrze najmanje mesec dana bez hrane, uobicajeno i vise, pa to nebi trebalo da te brine, a ti ako mozes kontaktiraj Zarka ili tu saradnicu preko koje si uzeo zmiju pa pitaj kako je hranjena.... Uglavnom pokusaj sledece nedelje ponovo da nahranis zmiju pa javi kako je proslo :)

Kapsa
24.10.16., 15:57
Javljam sta sam napravio ! :21n:

Kapsa
24.10.16., 16:02
Ako neko ima jos neki savet neka napise, bilo bi pozeljno, jer mi svaki savet vredi :)

Reventon
25.10.16., 16:18
Umeju da zezaju, pogotovo kad su tako male, evo ti sta je kako sam ja to resavao kod raznih zmija, pa pokusaj:
1) Daj joj zivog. Svaka zmija ce, pogotovo kad je tako mala, pre prihvatiti zivog. Znam da je cilj da je naviknes na mrtve, ali kad toliko dugo nije jela, daj sta das.
2) Izgladni je. Na nedelju ili 10 dana joj dajes, a to je premalo. Cak i tako mala zmija moze dugo opstati bez hrane. Nije preporucljivo, ali moze. Neka izmedju 2 nudjenja hrane prodje 2 ili tri nedelje, pa i mesec dana ako treba.
3) Kombinacija prva dva. Ako pojede zivog, izgladni je, pa opet probaj s mrtvim za 2, 3 nedelje. Ako nece mrtvog, opet daj zivog, pa onda napravi npr mesec dana pauzu.

Srecno!

Kapsa
25.10.16., 23:18
Umeju da zezaju, pogotovo kad su tako male, evo ti sta je kako sam ja to resavao kod raznih zmija, pa pokusaj:
1) Daj joj zivog. Svaka zmija ce, pogotovo kad je tako mala, pre prihvatiti zivog. Znam da je cilj da je naviknes na mrtve, ali kad toliko dugo nije jela, daj sta das.
2) Izgladni je. Na nedelju ili 10 dana joj dajes, a to je premalo. Cak i tako mala zmija moze dugo opstati bez hrane. Nije preporucljivo, ali moze. Neka izmedju 2 nudjenja hrane prodje 2 ili tri nedelje, pa i mesec dana ako treba.
3) Kombinacija prva dva. Ako pojede zivog, izgladni je, pa opet probaj s mrtvim za 2, 3 nedelje. Ako nece mrtvog, opet daj zivog, pa onda napravi npr mesec dana pauzu.

Srecno!


hvala ti puno, pokusacu pa javljam

Kapsa
08.11.16., 19:58
Posle 16 dana izgladnjivanja, nisu se dali bolji rezultati, otopio sam misa na mrezi poklopca kako bi je miris privukao, provocirao sam je kada se zagrejao, ali odbila je obrok. Ostavio sam misa kasnije na jednom poklopcu unutar terarijuma (za slucaj da se predomisli) nije se predomislila tako da sam bio prinudjen da ga bacim. MOLIM ISKUSNIJE CLANOVE zA POMOC !

Djoleee
08.11.16., 23:38
Posle 16 dana izgladnjivanja, nisu se dali bolji rezultati, otopio sam misa na mrezi poklopca kako bi je miris privukao, provocirao sam je kada se zagrejao, ali odbila je obrok. Ostavio sam misa kasnije na jednom poklopcu unutar terarijuma (za slucaj da se predomisli) nije se predomislila tako da sam bio prinudjen da ga bacim. MOLIM ISKUSNIJE CLANOVE zA POMOC !


Oces da kazes da ja i Reventon nismo dovoljno iskusni? :) Da li si probao da joj stavis ZIVOG malog misa? Probaj pa javi kako je proslo

Vipera_Ammodytes
09.11.16., 11:37
daj joj zivog i sigurno ce ga pojesti

Kapsa
10.11.16., 00:25
Nemam ga gde nabaviti, niko nece da mi posalje zivog, a ovde prodaju samo zaledjene.
:th_ROTFLMAO: Taman posla, mislio sam jos neke iskusnije, svaki savet mi dobro dodje, a vama mnogo hvala na svakom savetu do sada.​

loshme10
10.11.16., 07:19
Vidi sa Zarkom Petrovicem, on je u Nisu a sigurno ima zive.

Reventon
11.11.16., 00:13
Cekaj, govoris kako nece da jede, a nisi probao zive...? :D Jesi ozbiljan? :D
Pa Zare je iz Nisa, on sigurno moze da ti pomogne.

Kapsa
11.11.16., 03:51
Zvao sam njegovu prijateljicu(saradnicu) i nema zivih miseva. Jos onomad. Obratio sam se vama jer sam hteo da me vi savetujete. POkusao onim cime sam raspolagao, Zarka jednostavno ne interesuje, covek prodje pored mene kad hocu nesto da ga upitam. Zar bih se javljao vama da mogu da ga jurim i zapitkujem?

Djoleee
11.11.16., 10:09
Zvao sam njegovu prijateljicu(saradnicu) i nema zivih miseva. Jos onomad. Obratio sam se vama jer sam hteo da me vi savetujete. POkusao onim cime sam raspolagao, Zarka jednostavno ne interesuje, covek prodje pored mene kad hocu nesto da ga upitam. Zar bih se javljao vama da mogu da ga jurim i zapitkujem?

Zivis u Nisu, gde mora da ima bar 2 pet shopa, a svaki pet shop ima bele miseve, i sigurno trebaju da imaju malih miseva bar jednom mesecno... Idi malo i raspitaj se po pet shopovima da li imaju, i da li mogu da ih nabave

Kapsa
11.11.16., 20:03
Ima i vise, miseve nisam vidjao ali imaju hrckove i one manje vrste, tako da to je dobra ideja, kad im se budu kotili pa da uzmem od njih. Hvala ti Djole :)

Djoleee
12.11.16., 09:06
Mozes i hrckove naravno, jedno vreme nije bilo miseva kod mene, pa sam uzimao hrckove i smuk nije bio probirljiv :)

Reventon
12.11.16., 21:37
Hrcak moze da posluzi, nema sumnje, ali nemoj da ti hrcak bude praksa. Oni su dosta masniji od miseva, i ne bi trebalo zmiju hraniti samo njima.

Kapsa
13.11.16., 03:04
Nacuo sam nesto o tome, hvala ljudi na svakom savetu :icon_salut: javicu sta sam napravio. Pozdrav

Djoleee
13.11.16., 13:11
Ja sam takodje citao da je lose nauciti zmiju na hrckove, pogotovo zive i kad su odrasli, jer navodno mogu da izgrizu i ozbiljno povrede zmiju

Reventon
15.11.16., 23:36
Ne toliko zbog toga, nije to pacov, vec zbog toga sto su masni. Onda zmija moze poceti da se goji, bukvalno.

Kapsa
16.11.16., 01:17
A ja sam procitao ovde negde, da ako se navikne na hrcka, da je posle malo tesko da je naviknes ponovo na misa. Mozda su im ukusniji i imaju jaci miris bas zbog te masti. :icon_scratch:

Acko
25.11.16., 18:45
I ja sam imao isti problem, pa sam na neki drugi forum procitao da to se najcesce desava kad mis nije odmrznut dovoljno, pa sam poceo da odmrznujem miseve sa fenom i od tad nemam probleme. Isto proveri da li pije dovoljno vode i to bi moglo da bude problem. A na kraju ako nista nece onda nabavi drugi pinki, najmanji sto je moguce i pre hranjenja iseci nos kako bi je miris privuko.

Kapsa
25.11.16., 19:41
Odmrzne se na radijatoru dobrih sat i po , a mis je svkako proboden, on pusta svoje sokove, verovatno su ga tako i uspavali da kazem. pokusao sam i da ga odmrznem na zicanom poklopcu terarijuma, evo sad je opet nisam hranio 15-16 dana. videcemo ovog puta. Pokusavam da nadjem zivog ali mi ne ide. Ipak cu pokusati to, da misu recnem nos.

Djoleee
25.11.16., 21:14
Odmrzne se na radijatoru dobrih sat i po , a mis je svkako proboden, on pusta svoje sokove, verovatno su ga tako i uspavali da kazem. pokusao sam i da ga odmrznem na zicanom poklopcu terarijuma, evo sad je opet nisam hranio 15-16 dana. videcemo ovog puta. Pokusavam da nadjem zivog ali mi ne ide. Ipak cu pokusati to, da misu recnem nos.
Izgladni ti zmiju jer ti je tesko da nadjes zive pinkije/hrckove.... Zar je moguce da vec 15 dana u Nisu niko nema zive pinkije? Cak da nisi mogao ni da ih narucis? Danas za sutra posiljku ce preziveti bez problema...

Kapsa
26.11.16., 02:53
Niko nece da mi salje, danas sam se raspitivao na kp, ako vi imate nekog preporucite

Vipera_Ammodytes
26.11.16., 17:58
meni su pinkiji hrcaka prezivljavali 3 dana bez problema, samo da imaju toplotu.

Djoleee
26.11.16., 19:31
http://www.teraristika.org/forum/showthread.php/17339-%C5%BDiva-hrana

Kapsa
27.11.16., 00:39
Djole ne znam kako da ti zahvalim, bas si se potrudio da pomognes. Nadam se da ce ovaj covek poslati zive. 19 je dan kako nije jela. AKO i on odbije da salje bicu prinudjem ponovo sa mrtvim. hvala os jednom svima

Kapsa
27.11.16., 00:45
Vipera i ja verujem da bi preziveli, predlozio sam jednom prodavcu da ih stavi u kutijicu sa onom vatom, da izbusi rupice za vazduh, zatim stavi u neku kartosku kutijicu, i tu izbusi po koju rupicu i resen problem. Da posalje paket danas/za danas, cak verujem da bi i danas/za sutra misevi preziveli.

hey-ho
27.11.16., 18:07
A ti to planiraš kurirom da ti šalju?? Zašto ne bi autobusom? Stigne ti za par sati i ne brineš da li će preživeti a uostalom retko koji kurir će prihvatiti da uzme živu životinju kao paket.

Djoleee
27.11.16., 18:13
Meni idalje nije jasno kako je nemoguce naci zive miseve u Nisu, nego ga samo komplikuje... Uostalom bas ce kurir znati sta je unutra :)
Samo nek napise da je hrana za kornjace i nece oni proveravati

Kapsa
27.11.16., 20:18
Nema ljudi, ovi iz zoo prodavnica nece da mi daju toliko mlade, a za ovu svrhu ih niko ne gaji cak i ovi zarkovi narucuju odnekud tako su mi i oni rekli :). sutra mi salje covek busom, ovaj kojeg mi je Djole poslao

Kapsa
28.11.16., 22:03
Ljudi kome da pricam ko ce da mi veruje, posle 20 dana izgladnjivanja nije htela da pojede zivog pinkija.Konstantno bezi od njega nece cak ni da ispali udarac, pa sam ga ostavio u terarijumu da se koprca ali vec sat vremena nista...:bash:

Kapsa
28.11.16., 22:05
Imam cak i snimak,ova zmija je fenomen, ali u losem smislu

Vipera_Ammodytes
30.11.16., 09:08
ako je pinki hrcka, probaj sa pinkijem misa. Ako nece, slobodno neka ga pinki u teru 3-4 dana

Kapsa
30.11.16., 21:08
Pinki misa je bio, i to najmanji izabranik od njih 10, tema se ovde zavrsava. Zmija je uginula, po mojoj nekoj proceni mislim da se udavila onim misem. Jer je bila suvise slaba, stigo joj je do iza glave i dalje nije iso (ne znam zasto). Povratila ga je i udahnula jos par puta...i to je to

Vipera_Ammodytes
02.12.16., 10:07
je li mis bio prevelik za nju? imas li sliku?
Da li je imala neophodnu temperaturu u terarijumu?

Kapsa
02.12.16., 13:39
Mis je bio najmanji moguci od onih 10 koje sam uzeo, imam snimak ali ne kada sam joj dao tog misa vec jednog zivog veceg malo od njega, snimao sam kako bezi od misa. temperatura nije nikad padala ispod 29, imam parno grejanje a kod nje je sijalica sa tajmerom